Ekran Kasa Oranı En Yüksek Telefon Hangisi?

Telefon sektöründe moda çerçevesiz ekranlar. Sony bile katı tasarımını değiştirerek daha yüksek ekran çerçeve oranına sahip telefonunu duyurarak. Apple keza aynı şekilde hamleleri çoktan yaptı. Peki dünyanın en çerçevesiz telefonu hangisi?

Sızdırılan görselleri baktığımız zaman Vivo dünyanın en çerçevesiz telefonunu tanıtmaya hazır. Daha önce ekran üzerinden parmak izi tarayan teknolojisiyle adından bahsettiren şirket şimdi neredeyse tamamen ekrandan oluşan cihazını tanıtmaya hazırlanıyor. Telefonun görüntüsü alt kısımda. Dikkat edin, resmi bir görsel değildir.

Ekran Kasa Oranı En Yüksek Telefon Hangisi?

Baktığımız zaman üst kısım için Xiaomi Mi Mix ile aynı performansı sergiliyor. Ama alt kısımda kamera bulunduğu için alt kısımdaki çerçeve biraz kalın hale geliyor. Lakin bu cihazda alt kısımdaki çerçeve de çok ince. Peki Vivo kamerayı ve diğer sensörleri nereye koyacak?

Parmak izi tarayıcıyı ekrana yerleştiren şirket kamerayı da ekranın altın koyabilecek mi yoksa çok küçük bir kamera lensi ile yüksek performans sağlamayı mı başardılar?

Hoparlör kısmı kolay. Zira Xiaomi görüşmeler için kulak hoparlörün ekranın altına koymuş özel bir seramikle sesi ekrandan kulağa iletmeyi başarmıştı. Peki Vivo da aynı şeyi mi kullanacak? Dünyanın en çerçevesiz ekranlı telefonunu takip etmeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir