Android İçin Whatsapp’ta Parmak İzi Kilidini Nasıl Aktif Edersiniz?

Yakın zaman önce gelen güncelleme ile Android için Whatsapp kullanıcıları parmak izi kilidinden faydalanmaya başladı. Peki nedir bu parmak izi kilidi ve ne işe yarar? Bunu açıkladıktan sonra da Whatsapp için parmak izi kilidini nasıl aktif edersiniz konusundan bahsedeceğiz.

Android için parmak izi kilidi ne işe yarıyor?

Whatsapp’ınızı daha güvenli hale getirmenize olanak tanıyan bu özellik daha öncesinde pin ya da şifre ile korunuyordu. Yani ekstra güvenlik isterseniz sizden başkasının Whatsapp’ınızı açmasını istemiyorsanız uygulama kilidi üzerinden uygulamaya şifre koymanız gerekiyordu. Artık Whatsapp içinden parmak izi kilidi koymanız mümkün. Hatta Whatsapp içinden bildirimlerdeki mesajları göster kısmını kapattığınız zaman ana ekranda da Whatsapp içeriklerinizi kimse göremeyecek.

Android için Whatsapp parmak izi kilidini aktif etme

  • Whatsapp’ı açın
  • Ayarlar kısmına gidin.
  • Burada hesap ve gizlilik adımlarını takip edin.
  • Sayfanın altına doğru parmak izi kilidi ayarını görecesiniz.
  • Buraya girdiğiniz zaman parmak izi kilidini açabileceğiniz sayfa çıkacak.
  • Aktif edin.

Aynı sayfada parmak izi kilidinin ne kadar süre sonra aktif olacağını da seçmeniz mümkün. Örneğin bir dakika seçtiğiniz zaman, Whatsapp ‘a girdiniz. Parmak iziyle açtınız. kullanıp çıktınız. Hemen parmak izi aktif olmuyor. 1 dakika içinde tekrar girdiğiniz zaman parmak izi olmadan girmeniz mümkün. Bir dakika geçince kilitliyor.

Android İçin Whatsapp'ta Parmak İzi Kilidini Nasıl Aktif Edersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir