Twitter’da Toplu Tweet Nasıl Silinir?

Twitter’da attığınız tweetleri silmek istiyorsunuz, ancak o kadar çok tweet atmışsınız ki teker teker silmek saatlerinizi alabilir. Bu kadar vakti boşa öldürmenize gerek yok. Çünkü Twitter’da tweetleri toplu silme imkanınız bulunuyor.

Twitter’da tweetleri toplu silmek için bilgisayarınıza Twitter Archive Eraser uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Programı indirmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz. Programı yükledikten sonra şu adımları takip edin.

  • Programı kurun ve ardından Twitter hesabınızı açın. Hesabı açarken mail adresinize mail gönderilecek. Bu mail aracılığı ile Twitter hesabınızı doğrulayın.
  • Doğrulama işlemi 7 haneli bir pin ile olacaktır.
  • Hesap doğrulama işi gerçekleştiği zaman artık program ile bağlantılı çalışan Twitter hesabınız ile istediğinizi yapabilirsiniz.
  • Programın ara yüzünde yapabileceğiniz 3 adet işlem bulunuyor. Bu işlemler “delete tweets”, “delete favorites”, “delete direct messages”. Zaten silebileceğiniz başka bir şey yok.Twitter'da Toplu Tweet Nasıl Silinir?
  • Bu 3 butondan hangisini silmek istiyorsanız ona dokunun. Ardından gerekli onayları verdiğiniz zaman tweetleriniz, favorileriniz veya mesajlarınız silinecektir.

Uygulamada Türkçe dil desteği maalesef yok. Ancak İngilizce yazılanlar da anlaşılamayacak kadar karmaşık hükümler değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir