hosting
Nasıl Yapılır ?

Facebook’ta Gönderilere Yorum Yapılması Nasıl Kapatılır?

Facebook’ta paylaştığınız bazı gönderiler haddinden fazla yorum alabilir. Ya da yönettiğiniz bir sayfa veya grupta paylaştığınız içerikler çok fazla yorum alıyor olabilir. Böyle durumlar için Facebook oldukça işe yarar bir buton geliştirmiş. Bu yazımızda gönderilerinize yorum yapılmaması için yapmanız gereken işlemi anlatacağım.

Facebook’ta gönderilerinize yorum yapılmasını engellemek için;

  • Bunun için herhangi bir yerde fotoğraf, gönderi veya yer paylaşım yapmanız gerekiyor.
  • Bu adımı geçince ise yapmanız gereken gönderinin sağ üst köşesinde aşağı doğru bakan ok işaretine tıklayacaksınız.
  • Karşınıza çıkan menüde yazanlar size yardımcı olacak. Ancak gene de ben size kısaca anlatmak istiyorum. Burada “yorum yapmayı kapat” butonuna basacaksınız. Yorum yapmayı kapat dediğiniz zaman artık yorum yaz kutucuğu gönderinin altından kaybolacaktır.
Tavsiye Yazı:  iPhone'da Ekran Parlaklığı Gereğinden Fazlas Nasıl Kısılır?

Facebook’taki gönderilerinize yapılan bazı yorumlardan rahatsız olduysanız bu yöntemi kullanarak kökten çözüm üretebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*

3 Yorum

  • öyle bir buton yok yani üç noktaya tıklayıp ister düzenle de ister deme,orada yorum yapmayı kapat diye bir bölüm yok.yani bilgisayarda yok telefonda varmı bilmem

    • merhaba, ekran görüntüsü iphone’da alınmıştır. her gönderiniz için oluşmayabilir ya da son güncellemelerle birlikte bu özellik kaldırılmış olabilir. Ya da her kullanıcı için daha sunulmamış olabilir.

  • Gönderilerde “Yorum yapmayı kapatma” facebook gruplarında oluyor, ancak facebook sayfalarında olmuyor ? Çözümü nedir ?