İnternet

SEO Uzmanları Kimdir? Backlinkciler İle SEO uzmanlarının Farkı Nedir?

Seo uzmanı özellikle son yıllarda ki son 10 yıl da göz önünde bulundurduğumuzda çok fazla şekilde karşımıza çıkan iş kollarından biridir. Genel hatlarıyla anlatacak olursak Seo, arama motorları optimizasyonu anlamına gelmekte ve adından da anlaşılacağı gibi bu iş üzerinde uzmanlaşmış ve çalışan kişilere de Seo uzmanı denilmektedir. Günümüzde teknoloji arttıkça bilindiği gibi arama motorları üzerinde firmaların rekabeti de artmış bulunmaktadır. Gerek mobil cihazlardan gerekse kişisel bilgisayarınızda gün içerisinde yapmış olduğunuz Google aramalarında karşımıza çıkan birçok farklı ve kelime bulunmakta. Birçok farklı site size sunulmaktadır. Yapmış olduğunuz her arama ile ilgili olarak size sunulmuş olan sitelerin doğru bir şekilde size sunum yapması aynı zamanda da hatalı veya yanlış bir site olmaması Google için ve diğer arama motorları için büyük bir önem arz etmektedir.

SEO uzmanları ile backlinkcileri sürekli karıştırırlar. Backlink paketi satan kişilere backlinkci diyorlar ama bunların işi tamamen paket içeriğini satmaktır ve bunlar sitenize zararda verebilir. Çünkü aynı paketin satıldığı siteler binlerce müşteriye satılmış olabilir ve çöplükten başka birşey değildir. Bu yüzden referansına güvendiğiniz SEO uzmanlarıyla çalışmanızı tavsiye ediyorum. SEO uzmanları genellikle site içi SEO çalışmasını yaptıktan sonra müşteriye dönüşüm sağlayacak anahtar kelimeler üzerinden yükselme çalışması yapar ve sitenizin uzun vadede kaliteli bir site olmasına önem vererek site dışı optimizasyon çalışmasına başlar. Site dışı optimizasyon çalışmasında her SEO uzmanının farklı teknik ve stratejileri olduğu için SEO uzmanına riske girmeyecek çalışmalardan uzak durması için takip edebilirsiniz.

Seo Uzmanı Nasıl Çalışır?

Arama motorlarının kendilerine ait belirli algoritmaları vardır ve sizler bir arama yaptığınızda bu algoritmaya göre size çeşitli sıralarda ulaşabileceğiniz firmalar veya daha geniş tabirle internet siteleri sunulmuş bu internet sitelerinde arasında sizler hangi siteyi beğenir veya kullanmak isterseniz ondan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Takdir edersiniz ki herkes gibi bir işlem yapılacağı zaman sizler de ağırlıklı olarak ilk sayfada gereken aramanızı tamamlamaktasınız. Bu arama sonuçları belirli algoritmalarla sizlere sunulmakta ve istediğiniz verinin tam olarak sunulması sağlanmaktadır.

Tavsiye Yazı:  Sunucu Piyasası Kızışıyor

Seo Uzmanı Ve Google İlişkisi

Google, bu tip bir durum için yani bir sitenin ilk sayfada çıkabilmesi için belirli kriterler koymuş bulunmaktadır. Sitenin donanımından altyapısında içeriğinden sunmuş olduğu bilgilere kadar her şey çok büyük bir incelikle araştırılmakta ve sizlere sunulmaktadır. Google’ın özel olarak üretmiş olduğu robotlar sayesinde her sitenin gerekli araştırması saniyeler içerisinde yapılarak arama motorlarındaki yerinin değiştirilmesi ve sizlere sunumu sağlanmaktadır.

Seo Danışmanı Çalışma Sistemleri

Seo danışmanı bir internet sitesinin nerede olacağını ve nereye gelmesi gerektiği konusundaki gerekli planlama programlama ve uygulama işlemini yapan kişidir. Bu sayede bir internet sitesinin arama motorlarında daha optimize hale getirilmesi ve sizlere daha kolay bir şekilde ulaştırılması sağlanır. Böylece internet siteleri de hedef kitlesine ulaşmış olur. Sizler bir arama yaptığınızda 1. sayfada çıkan arama sonuçlarına bakarsınız. Sizlerin 1.sayfa dışındaki diğer alt sayfalarda olmanız pek birşey ifade etmez. Bu yüzden hizmetlerinizin ve ürünlerinizin geçtiği anahtar kelimelerde hedefiniz 1.sayfa olmalıdır.

Gerekli algoritmaya uygun şekilde işlemler yapılmadığı takdirde sitelerin de doğru bir şekilde size ulaşabilmesi açısından çok zor olabilmektedir. Bu yüzden de gereken işlemlerin yapılması açısından büyük bir önem arz etmektedir. Böylece sizler de Google’da istediğiniz sonuçları alma şansına sahip olabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*