Adobe’den website oluşturma aracı Muse

Adobe, grafik tasarımcıları için web sitesi oluşturma aracı Muse’u duyurdu. Adobe, yazılım kodu olmadan HTML web sitesi tasarımını sağlayan yeni yazılımının beta sürümünü kullanıcılarına sundu

Adobe Systems Incorporated, grafik tasarımcılarına profesyonel ve eşsiz HTML websitelerinde yazılım kodu kullanmaksızın veya çalışma kısıtlaması olmadan tasarım yapmalarını ve yayınlamalarını sağlayan Muse kod isimli yazılımının beta versiyonunu duyurdu. Web tarayıcının desteklediği HTML5 ve CSS3 dahil olmak üzere en son web standartlarını kaldıraç olarak kullanan Muse, kusursuz tasarım ve yaratıcı özgürlüğü siteye ileri derece etkileşim eklemek için yönlendirme, parçacıklar ve HTML ekleyerek inovatif  çerçeve ile birleştiriyor.

Adobe Tasarım ve Web Ürünleri Yönetimi Başkan Yardımcısı Lea Hickman konuyla ilgili olarak “InDesign programında sayfa düzenini rahat oluşturmak kadar rahat websitesi oluşturmak da tasarım alanındaki müşterilerimizden gelen en popüler isteklerin arasında yer alıyor. Muse’u denemiş olan kullanıcılar programın bu derece sezgisel ve güçlü olmasından oldukça etkilendiler” dedi.

Muse hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isteyen tasarımcılar https://muse.adobe.com adresinden yazılımın ücretsiz İngilizce beta sürümünü indirebilir, Muse ile tasarlanmış websitelerine ait galerileri görebilir ve eğitici derslere ulaşabilirler.

Eşsiz ve interaktif websitelerini planla, tasarla ve yayınla:

 • Kullanımı kolay site haritaları, ana sayfalar ve esnek, site geneli araçlar web sitesinin tasarımını daha hızlı ve sezgisel yapıyor.
 • Tasarımcılar; görüntüleri, grafikleri ve metinleri Adobe InDesign işlevselliğine benzer olan  eksiksiz kontrol, esneklik ve güç ile birleştiriyor. Muse; navigasyon menüleri gibi kişiselleştirilebilen sürükle-bırak araçları sunuyor. Kullanıcılar; slayt gösterisi, araç bilgisi ve uzaktan rollovers dahil olmak üzere tamaman kişiselleştirilebilen interaktif parçaları ekleyebilecekler.
 • Muse; Google Maps, YouTube  ve Facebook dahil olmak üzere HTML kod parçalarını kaynaklardan içine katıyor.
 • Muse, Adobe-davetli deneme sitelerini test etme ve değerlendirme amaçlarına olanak sağlıyor. Bir site müşterilere gönderilebilir, ücretli Adobe-davetli sitelere dönüştürülebilir veya FTP’den diğer ev sahiplerine gönderilebilir.

Yaratıcı iş çözümleri için tasarım ve fotoğraf işleri yapan David Lloyd Imageworks’un sahibi David Lloyd “Tüm web hayatım boyunca bu yazılım neredeydi? Muse beni tasarımcı olmaya geri götüren ilk web tasarım aracı ve web sitesi üretirken aynı zamanda yaratıcı kalmamı da sağlıyor.” David Lloyd’un Muse sitesini www.greenartisans.com sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

Adobe Systems Incorporated
Adobe dijital deneyimlerle dünyayı değiştiriyor. Daha fazla bilgi için www.adobe.com sitesini ziyaret ediniz.

Kaynak: Basın Bülteni

 

5 Comments

 1. Avatar of vural vural dedi ki:

  deneyeceğim şimdiden teşekkürler

 2. Avatar of ömer ömer dedi ki:

  Son derece güzel bir uygulama gerçekten. Test için bir kaç tasarım yaptım. İlk bakışta karışık gibi gelse de biraz içine girince keyifli bir serüvenin içinde buluyorsunuz kendinizi…

 3. Avatar of Mehmet Mehmet dedi ki:

  Muse’a giriş için iyi olacaktır.

 4. Avatar of Oğuzhan Aslan Oğuzhan Aslan dedi ki:

  Fatih Hayrioğlu2nun sitesindede okumuştum. Test ettim uygulamayı fakat biraz karışık geldi bana. Isınamadım.

 5. Avatar of Ramazan Güngör Ramazan Güngör dedi ki:

  Teşekkürler Abi deneyeceğim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir