En İyi Binance Referans Kodu Kimliği YY64683N ve Detaylar

Yapacağınız alım ve satım işlemlerinde %20 tasarruf etmek için Binance referans kodunu YY64683N kullanın. İşlem yaparken en az 10 USDT değerinde Binance Coin (BNB) kullandığınızda komisyon ödemelerinizde +%25 daha tasarruf edin.

Her kripto para borsasında olduğu gibi Binance’te de yapılan işlemlerden belirli oranda komisyon alınmaktadır. Binance’te yeni üyelik açan kullanıcılar için komisyon oranı %0.10 olarak belirlenmiştir. Yani 1000 USDT değerinde bir coin aldığınızda Binance sizden 1 USDT komisyon alır.

“1 Dolar’dan ne olacak ki?” demeyin! 1.000 USDT ($) değerinde bir yıl boyunca her gün alım ve satım işlemi yaptığınızı düşünsenize. Toplamda 730.000 USDT işlem hacmi yapmış olursunuz. Bu durumda sizden 730 USDT (Yaklaşık 10.000 TL) komisyon ödersiniz.

En İyi Binance Referans Kodu Kimliği YY64683N ve Detaylar

Binance Referans Kodu İle Üyelikte Avantajlar

Yukarıdaki örneğe devam edelim. %20 referans kodu ile üye olmanız durumunda sizden 730 USDT yerine 584 USDT komisyon kesilir. Unutmayın Binance üyeliği açtıktan sonra referans kodu eklenmemektedir. Bu yüzden üyelik esnasında “referans kodu”  alanına

BNB Coin Alarak Daha Az Komisyon Ödeyin!

Binance’te yeni üyeler için komisyon oranı %0,10’dur. VIP programında hacme dayalı komisyon oranları karşılığı belirlenmiştir. Çok yüksek mebla ile işlem yapıyorsanız otomatik olarak komisyon oranınız da düşecektir.

Binance borsasında ödeyeceğiniz komisyon ücretlerini en aza indirmek için yapılabilecek ikinci işlem BNB coin almanızdır. En az 10 USDT değerinde BNB alarak diğer indirimlere ek %25 daha fazla komisyon indirimi kazanırsınız.

Binance uygulamasını açtıktan sonra;

 1. En az 10 USDT değerinde BNB coin alın.
 2. Sol üstte bulunan profilinize tıklayın.
 3. “İndirim kazanmak için BNB kullan” seçeneğine dokunun.
 4. “Komisyon ödemek için BNB kullan” düğmesini aktif edin.

Böylece %20 referans kodu indirimine ek olarak %25 BNB kullanım indirimiyle %45’e varan komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

Binance referans kodunuzu arkadaşlarınızla paylaşarak kazanç elde edin!

Binance üyeliği açtıktan sonra referans kodunuzu paylaşarak referans kodunuz ile üye olan arkadaşlarınızın yapacağı işlemlerden para kazanabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra “kullanıcı paneli > referans > gelişmiş referans ayarları > + yeni referans ekle” yolunu izleyerek referans kodu oluşturun.

 • En fazla 20 farklı referans kodu oluşturabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz referans kodu veya linkini tüm platformlarda paylaşabilirsiniz.
 • Yeni üyeliğiniz varsa %0, %5 ve %10 komisyon indirimli referans kodu oluşturabilirsiniz. Toplamda size verilen %20 referans kodunun en fazla %10’unu paylaşabilirsiniz.
 • Binance affiliate programı kapsamında bir anlaşmanız varsa veya spot cüzdanınızda 500+ BNB bulunduruyorsanız hesabınıza %41 tanımlanmaktadır. Size verilen %41 referans kodunun en fazla %20’sini paylaşabilirsiniz.
 • Referans kodunuzla üye olan kişinin yaptığı işlemlerde anlık olarak komisyon kazançlarınız hesabınıza yansır. 6 saatte bir düşük bakiyeli coinleri BNB’ye çevirebilirsiniz.

Binance Referans Kodu Nedir?

Referans kodları, kullanıcıların platformu tanıtmalarını ve yeni kullanıcıları çekmelerini teşvik etmek amacıyla kullanılır. Referans kodu kullanırken ve paylaşırken güvendiğiniz kaynaklardan aldığınız kodları tercih etmeli ve dikkatli olmanız gerekmektedir. Binance platformunda da aynı şekilde kodlar belirli şekilde kullanıcılarına avantajına sunulur. Hadi gelin bu konuya biraz daha yakından bakarak inceleyelim.

Binance referans kodu, yeni kullanıcıların Binance kripto borsasına kaydolurken kullanabileceği bir tür davet kodudur. Bu kod, mevcut bir Binance kullanıcısı tarafından paylaşıldığı zaman yeni kaydolan kullanıcılar için belirli avantajlar sağlar ve ödüller verir. Küresel veya yerel fark etmeksizin herhangi bir kişiden referans kodu alırsanız ve kullanırsanız Binance tarafından bazı ödülleri kazanarak gelir elde edebilirsiniz.

Binance referans kodunu arıyorsanız ve hediyelerden hızlı bir şekilde yararlanmak istiyorsanız “” kodunuz kullanarak üye olabilirsiniz.

Referans kodu genellikle yeni kullanıcının kayıt formunda veya hesap oluşturma sürecinde girilir. Ancak bu durum bazen değişiklik gösterebilmektedir. Özellikle Binance’in politikaları ve teklifleri zaman içinde değişebileceği için bazı durumlarda da referans kodu kullanılabiliyor. Binance üzerinde referans kodu kullanmanız ile birlikte bazı avantajlardan direkt olarak faydalanabilirsiniz. Bunlar arasında tavsiye programından alım satım ücretlerinde geri ödeme ve çok fazla alım satım yaparak ek avantajlar kazanmak popüler şekilde tercih edilmektedir.

Binance TR Nedir?

Binance TR, Binance’ın Türkiye’de bulunan kullanıcılarına direkt olarak hizmet sağlamak için oluşturduğu bir alandır. Kullanıcılar küresel uygulamanın yanı sıra Binance TR üzerinden de giriş yaparak istedikleri hizmetlere anlık erişebilirler.

Binance ve Binance TR arasında belirgin ve düz bir fark bulunmaktadır. Binance, Dünyanın her yerinden insanların bağlanabildiği ve belirli bir sınıra bağlı kalmayan kullanıcılara hitap etmektedir. Binance TR ise yalnızca Türkiye’deki kullanıcılara yönelik oluşturulan bir platformdur. İki farklı borsa olan sistemde Binance, Türkiye üzerindeki operasyonlarını yönetmek için Binance TR’yi oluşturmuştur.

Binance TR üzerinde yalnızca belirli sayıda kripto para işlemleri yer almaktadır. Bunların arasında sık kullanılan; P2P, Launcpool, Stake, Launcpad vb. işlemleri yapılamayarak geri de kalınabilmektedir. Bu yüzden sadece basit ve sadece alıım-satım tarzında işlem yapacaksanız Binance TR’yi tercih edebilirsiniz. Fakat daha büyük, değişik arayüzler, kaldıraçlı ve margin işlemler ve analiz yapmak istiyorsanız Binance’ı tercih etmenizi öneririz.

Binance Referans Kodu Nasıl Kullanılır?

Binance referans kodu eklemek sadece Binance kullanıcılarına özel olarak yapılan bir işlemdir. Binance TR üzerinde bir kodunuz bulunuyorsa ve bunu kullanmak istiyorsanız Global Binance üzerinde kullanamazsınız. Bu kodu yalnızca Binance TR üzerinden kullanarak, birçok avantajdan faydalanabilirsiniz. Çalışma mantığı aynı olan referans kodları, alt kısımda kalan adımları takip ederek ekleyebilirsiniz:

 • İlk olarak Binance.com sitesine giriş yapıyoruz ve kayıt işlemini başlatıyoruz.
 • Karşımıza gelen sorulardan kimlik bilgilerimizi eksiksiz bir şekilde tamamlayarak ilerliyoruz.
 • Son kısımda Binance sizden bir referans kodu eklemenizi ister. Bu noktada “” kodunu giriş yapınız.
 • Bu aşamadan sonra kayıt işlemini tamamlayarak Binance üzerinden istediğiniz kripto para işlemlerini yapmaya başlayabilirsiniz.

Kayıt olma işlemimizi tamamladıktan sonra bazı bilgileri de öğrenmenizde fayda vardır. Öncelikle referans kodu sayesinde büyük miktarlarda gelirler elde edebilirsiniz. Burada kodunuzu başkalarıyla paylaşmanız ve o kişilerin platforma kayıt olması gerekiyor. Bunun yanında gelecek zamanlarda farklı türlerde gelirlerde yakalamak isterseniz devamlı olarak takip etmenizi öneriyoruz.

Binance Referans Programı

Binance Referans Programı (Binance Referral Program), Binance kripto para borsasının yeni kullanıcıları platforma davet etmeleri karşılığında ödüller kazanmalarını sağlayan bir programdır. Program yeni çıkmasıyla birlikte birçok kişinin hediye kazanmasına olanak tanımıştır. Uygulamanın sunduğu en önemli avantajlardan bir tanesi referanslarınızı kendinize göre tercih edebilmenizdir. Referans programı sayesinde istediğiniz kişilere davet kodu ileterek üye yapabilir, harika hediyelerden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Binance Referans Programına Nasıl Katılabilirsiniz?

Kullanıcılarına farklı hediyeler ve harika fırsatlar sunan Binance referans programı, yeni dönemiyle aktif hale geldi. “” Referans kodunu kullanarak kayıt olmanız ile birlikte kendi kodunuza erişim sağlayabilmeniz mümkündür. Her kullanıcıya yeni bir kod tanımlayan platform, sadece kayıt olduğunuzda değil kendi davet kodunuz ile bir kullanıcının da üye olmasını sağlarsanız hediye almanıza izin veriyor. Bunun için Binance referans sayfasına giderek arkadaşlarınız ile paylaşabileceğiniz kimliği oluşturabilirsiniz.

Binance referans kodu programını daha farklı şekilde de açıklayabiliriz. Siz bir kullanıcıyı davet etmeniz ile birlikte kişi alım-satım yaparsa %20 komisyon kazanabilirsiniz. Yani bir kullanıcı 1000$ değerinde bir işlem yaparsa siz de bundan 200$ nakit geri ödeme elde edebilirsiniz.

Binance Referans Güvenilir mi?

Binance, kripto para ticareti ve hizmetleri üzerinde kendisini bütün dünyaya kanıtlamış bir işlemdir. Şirket kendi içerisinde güvenlik koşullarını kullanıcılarına daha farklı şekilde sunarak da rahat bir şekilde göstermektedir. Özellikle Binance referans kodu içerisinde; güvenlik politikası, operasyon güvenliği, varlık yönetimi ve buna benzer 114 kriterden tam not alarak şeffaf bir şekilde açıklamalarda bulunması geliyor. Güvenlik konusunda bir diğer nokta ise UKAS tarafından tanımlandığı ISO sertifikasıdır. Bu sertifika sayesinde 3. taraf denetimlerin gerçekleşmiş olduğunu göstermektedir.

Binance üzerinde işlem yapan kişilerin güvenlik konusunda akıllarında birçok soru işaretleri de oluşabiliyor. Bunlardan bazılarını da sizler için madde şeklinde açıklayarak cevapladık.

 • Güvenlik Önlemleri: Binance, güvenlik konusuna diğer platformlara göre daha fazla önem göstermektedir. Bu önemler arasında özellikle kullandıkları soğuk cüzdanlarda saklama, tarayıcı güvenliği, teknik tedbirler ve kimlik doğrulama prosedürleri yer alıyor.
 • Hizmet Çeşitliliği: Binance, geniş hizmet yelpazesi ile kullanıcılarına istediği hizmeti anında sunabilmektedir. Diğer platformlara kıyasla daha çok hizmeti bulunan sistem, 7/24 açık olmasıyla da tercih ediliyor. Bunun yanında diğer kullanıcıların hizmetler hakkında yaptıkları yorumu da inceleyerek güvenilir olduğunu rahat bir şekilde görebilirsiniz.
 • Lisanslar: Binance, Dünyanın dört bir yanında kullanılan bir kripto para borsasıdır. Bu nedenle alanında çeşitli lisans ve sertifikalara da özen göstererek uyum içinde çalışır.

Binance Hizmetleri

Binance hizmetleri arasında dört farklı alandan söz ederek anlatabiliriz. Bunların en başında gelen Spot işlemleri, kripto para ticareti için oldukça popüler olan bir alandır. Kullanıcılar iki ana arayüz arasından seçim yaparak grafikler üzerinden takip yapabilmektedir. Bu özellik genellikle başlangıç seviyesinde olan ve yeni öğrenmeye başlayanlar için büyük fayda sağlar. İkinci olarak sık kullanılan P2P işleminden söz edebiliriz. P2P, platform içerisinde kullanıcıların dijital varlıklarını direkt olarak birbirlerinden alıp satmalarına olanak sağlar. Özellikle bu sistem Binance üzerinde çok kullanılarak hızlı bir şekilde dönmektedir.

Binance hizmetleri arasında bulunan bir başka şey ise Simplex ortaklığı üzerinden gelmektedir. Simplex ile yapılan anlaşmada kredi ve banka kartlarını destekleyen bir aracılık öngörüldü. Kullanıcılar bu sayede bir kredi veya banka kartı ile kolayca kripto para satın alabilecekler. Son olarak ise SEPA işleminden söz edebiliriz. SEPA ile birlikte kripto para birimlerinizi alıp satarken oldukça kolay bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Direkt olarak kullanmanıza izin veren Binance, işlem basitliği için her türlü çalışmayı sağlayarak kullanıcılarını düşünmüştür.

Binance Kimin ve Hangi Ülkenin?

Binance, 2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan bir kripto para borsasıdır. Çıkış yapmasıyla birlikte büyük bir popülariteye sahip olan uygulama, dağıtık bir yapıya sahip olarak hizmet sağlamaktadır. Şirket temelinde kripto para borsaları, kullanıcıların çeşitli kripto paralarını alıp satmaya olanak tanıyarak dijital varlıklar oluşturmalarına izin verir. Sadece bununla da kalmayan uygulama, çeşitli kripto paraları kullanarak takas yapma ve ticaret gibi olanakları da kullanmanızı sağlıyor.

Zhao, şirketi kurmasıyla birlikte kısa bir süre içerisinde insanların güvenini sağlayarak 15 milyon doları toplamayı başarmıştır. İlk olarak Çin merkezli kurulan şirket, Çin hükümetinin kripto para birimi endüstrisine karşı yaptığı yenilikler yönünde Cayman Adalarına taşınmıştır. Binance uygulamasının yanında ülkemizde de popüler bir şekilde kullanılan Binance TR yer almaktadır. Binance TR, Binance’a göre tamamen Türkiye’de kurulmuş olan BN Teknoloji Anonim Şirketi tarafından desteklenmektedir. Yani Binance’ın Türkiye üzerindeki operasyonları bu şirket sayesinde yürütülmektedir diyebiliriz.

Binance Türkiye’de Hangi Coinler Var?

Binance Türkiye referans kodu üzerinde kullanıcılar farklı coinler kullanarak işlem yapabilmektedir. Şu anda 74 farklı coin üzerinden işlem yapabildiğiniz uygulama, 7/24 açık olarak hizmet sağlıyor. Türkiye’de kullanılan bazı coinler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • USDT
 • BNB
 • XRP
 • ADA
 • LUNA
 • AVAX
 • BUSD
 • DOGE
 • SHIB
 • NEAR
 • LINK
 • TRX
 • DOT
 • MANA
 • XLM
 • ICPFTM
 • SAND
 • MATIC
 • VET

Binance Para Yatırma ve Çekme Seçenekleri Neler?

Dünyanın dört bir yanında kullanılan Binance, kullanım kolaylığının yanı sıra para yatırma ve çekme işlemlerinde de basitlik sunmaktadır. Oldukça basit ve anlaşılır işlemlere sahip olan sistemde, belirli adımları kullanarak yatırma-çekme yapabilirsiniz. Binance platformuna para yatırmak istiyorsanız 7/24 seçenekli olarak yatırma yapabilirsiniz. Özellikle en çok kullanılan bankalardan olan; Akbank, VakıfBank ve Ziraat Bankası hesaplarınız bulunmakta ve hesaplarınız adınıza açılmışsa saat fark etmeksizin para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz.

Binance Global veya Binance TR hesabınıza para yatırmak istiyorsanız öncelikle Binance TR’ye TL yatırmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra istediğiniz platforma kripto, USD veya TL şeklinde gönderimler sağlayabilirsiniz.

Para yatırma işlemlerinde zaman değişikliği yoğunluğa göre fark edebilmektedir. Yaklaşık 2 dakika içerisinde gerçekleşen bu durumda özellikle dikkat etmeniz gereken bir konu yer alıyor. Burada gönderim sağlayacağınız veya çekeceğiniz bilgilerin doğru olmasına özen göstermenizi öneriyoruz. Gönderdiğiniz hesap size ait değilse ve farklı bir kullanıcınınsa problem çıkabilme olasılığı yüksektir.

Binance Spot İşlemleri

Binance’in en sık kullanılan bölümü olan spotta farklı işlem çiftleriyle kripto para alım-satımı yapabilirsiniz. Alım emri, stop loss, piyasa fiyatı gibi terimleri araştırdıktan sonra spot işlemi yapmanızı önermekteyiz.

Binance Vadeli İşlemler

Vadeli işlemler, bilinen ismiyle “kaldıraç” kripto para piyasasının en riskli işlemleri olarak bilinmektedir. Düşüşte dahi “SAT” emri vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin bir kripto paranın düşeceğini tahmin ediyorsanız kaldıraç oranını ayarladıktan sonra SAT emri vererek işlem açabilirsiniz. İşlem yaptığınız coin düşerse kaldıraç oranı ve yatırdığınız USDT kadar kazanç elde edersiniz.

Örneğin ENJ coin’in düşeceğini düşündünüz. 20X kaldıraç ile 100 USDT’lik SAT işlemi açtınız. Enjin coin %5 düşerse kazancınız %100 olacaktır. Yani 100 USDT yatırımınız 200 USDT olacaktır. Ancak Enjin bu süreçte %5 düşerse paranız likit olur bir başka deyişle vadeli işlemlerdeki yatırımınız sıfırlanır. Aşırı riskli işlem olduğu için vadeli işlemlerde pozisyon açarken mutlaka eğitim almalısınız.

Binance Vadeli İşlemlere Nasıl Para Gönderilir?

Binance’te spot cüzdanınızda bulunan USDT’nizi “cüzdanım > transfer > spot to USD-M Futures” yolunu izleyerek gönderin. Burada önemli bir dipnot verelim. Eğer Binance’te dil olarak Türkçe’yi seçerseniz Vadeli İşlemler kısmında işlem yapamazsınız. Vadeli işlemleri açabilmek için öncelikle ayarlardan dil seçeneğini İngilizce yapın ardından Futures sekmesindeki kısa anketi doldurun. Anketi rastgele işaretleyebilirsiniz. Anketi tamamladığınızda doğru seçenekler yeşil olarak görünecek ve yeşil olan seçenekleri işaretleyerek Futures hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance ve Binance TR Farklı mı?

Binance tüm dünyaya hitap eden borsa iken Binance TR, yalnızca Türkiye’den üye olunabilmektedir. Binance TR’de yalnızca belirli kripto paralar mevcut ve vadeli işlemler, P2P, launcpad, launcpool, stake işlemleri yapılamamaktadır. Basit ve kullanışlı arayüzü ile belirli coinleri Binance TR üzerinden alabilirsiniz.

Binance global üyeliği açtıktan sonra Binance TR için de ayrı bir üyelik açıp kimlik doğrulama işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Binance.com ve trbinance.com farkı başlıklı içerikten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Binance TR de Binance aittir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir