En İyi Binance Referans Kodu Kimliği Nasıl Alınır?

Yapacağınız alım ve satım işlemlerinde %20 tasarruf etmek için Binance referans kodunu UL2M4EB8 kullanın. İşlem yaparken en az 10 USDT değerinde Binance Coin (BNB) kullandığınızda komisyon ödemelerinizde +%25 daha tasarruf edin.

Her kripto para borsasında olduğu gibi Binance’te de yapılan işlemlerden belirli oranda komisyon alınmaktadır. Binance’te yeni üyelik açan kullanıcılar için komisyon oranı %0.10 olarak belirlenmiştir. Yani 1000 USDT değerinde bir coin aldığınızda Binance sizden 1 USDT komisyon alır.

“1 Dolar’dan ne olacak ki?” demeyin! 1.000 USDT ($) değerinde bir yıl boyunca her gün alım ve satım işlemi yaptığınızı düşünsenize. Toplamda 730.000 USDT işlem hacmi yapmış olursunuz. Bu durumda sizden 730 USDT (Yaklaşık 10.000 TL) komisyon ödersiniz.

En İyi Binance Referans Kodu Kimliği Nasıl Alınır?

Binance Referans Kodu İle Üyelikte Avantajlar

Yukarıdaki örneğe devam edelim. %20 referans kodu ile üye olmanız durumunda sizden 730 USDT yerine 584 USDT komisyon kesilir. Unutmayın Binance üyeliği açtıktan sonra referans kodu eklenmemektedir. Bu yüzden üyelik esnasında “referans kodu”  alanına

BNB Coin Alarak Daha Az Komisyon Ödeyin!

Binance’te yeni üyeler için komisyon oranı %0,10’dur. VIP programında hacme dayalı komisyon oranları karşılığı belirlenmiştir. Çok yüksek mebla ile işlem yapıyorsanız otomatik olarak komisyon oranınız da düşecektir.

Binance borsasında ödeyeceğiniz komisyon ücretlerini en aza indirmek için yapılabilecek ikinci işlem BNB coin almanızdır. En az 10 USDT değerinde BNB alarak diğer indirimlere ek %25 daha fazla komisyon indirimi kazanırsınız.

Binance uygulamasını açtıktan sonra;

 1. En az 10 USDT değerinde BNB coin alın.
 2. Sol üstte bulunan profilinize tıklayın.
 3. “İndirim kazanmak için BNB kullan” seçeneğine dokunun.
 4. “Komisyon ödemek için BNB kullan” düğmesini aktif edin.

Böylece %20 referans kodu indirimine ek olarak %25 BNB kullanım indirimiyle %45’e varan komisyon indiriminden faydalanabilirsiniz.

En İyi Binance Referans Kodu Kimliği Nasıl Alınır?

Binance referans kodunuzu arkadaşlarınızla paylaşarak kazanç elde edin!

Binance üyeliği açtıktan sonra referans kodunuzu paylaşarak referans kodunuz ile üye olan arkadaşlarınızın yapacağı işlemlerden para kazanabilirsiniz. Üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra “kullanıcı paneli > referans > gelişmiş referans ayarları > + yeni referans ekle” yolunu izleyerek referans kodu oluşturun.

 • En fazla 20 farklı referans kodu oluşturabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz referans kodu veya linkini tüm platformlarda paylaşabilirsiniz.
 • Yeni üyeliğiniz varsa %0, %5 ve %10 komisyon indirimli referans kodu oluşturabilirsiniz. Toplamda size verilen %20 referans kodunun en fazla %10’unu paylaşabilirsiniz.
 • Binance affiliate programı kapsamında bir anlaşmanız varsa veya spot cüzdanınızda 500+ BNB bulunduruyorsanız hesabınıza %41 tanımlanmaktadır. Size verilen %41 referans kodunun en fazla %20’sini paylaşabilirsiniz.
 • Referans kodunuzla üye olan kişinin yaptığı işlemlerde anlık olarak komisyon kazançlarınız hesabınıza yansır. 6 saatte bir düşük bakiyeli coinleri BNB’ye çevirebilirsiniz.

Binance Hakkında

2017 yılı ikinci yarısında kurulan Binance çok kısa sürede yaptığı atılımlarla birlikte en fazla işlem yapılan kripto para borsası oldu. Yaklaşık 4 yıldır en fazla kullanıcı sayısı, en fazla işlem yapılan borsa olma özelliğini kimseye kaptırmayan Binance bu süreçte BSC ağı, launcpad, launcpool, P2P, affiliate ve referans gibi birçok programın da öncüsü oldu.

Binance Güvenli mi?

Hiçbir kripto para piyasası güvenli değildir. Her an hack riski bulunmakla birlikte en güvenilir borsanın Binance olduğunu söyleyebiliriz. Binance olası risklere karşı kurduğu fon ile yatırımlarınızın %10’unu koruma garantisi vermektedir. SAFU ile Binance nispeten bir güvenilirlik sunmaktadır.

“Binance güvenli mi?” sorusundan çok “Binance hesabımı nasıl güvende tutarım?” sorusunu sormak daha doğru olur.  Binance hesabınızı güvende tutmak için;

 1. İnternet sitelerinde kayıtlı olmayan bir e-posta ile üye olun.
 2. Benzersiz ve karmaşık bir şifre seçin.
 3. Telefon onayı yaptıktan sonra mutlaka “Google authenticator” uygulamasını aktif edin.
 4. Kendinize ait internet ve mobil veri haricinde hiçbir internetten hesabınıza giriş yapmayın.
 5. Bilgisayar veya telefonunuza güvenilir olmayan program/uygulama yüklemeyin.
 6. Binance.com sitesine giriş yaptığınıza emin olun. https:// ve güvenli yazısını mutlaka görün. Hackerlar genellikle binnance.com sitesi açıp giriş bilgilerinize ulaşmayı denemektedir. Bilinen en basit yöntem olmasına rağmen çoğu kullanıcı dikkatsizlik sonucu üyelik bilgileriyle bu tarz sitelere giriş yapmaktadır.
 7. Mail fishing hackerlar tarafından kullanılan en sık yöntemdir. E-posta adresinize Binance’ten gelmiş izlenimi veren bir posta gönderilir ve sizin e-posta üzerinden giriş bilgilerinizi girmenizi beklerler.
 8. Para transferi yaparken mutlaka kendinize ait kripto para cüzdan adresini whitelist’e ekleyin. Böylece herhangi bir kopyalama işlemlerinde kendinize ait olmayan bir cüzdana para aktarma işlemi gerçekleştirmeyin.

Binance Spot İşlemleri

Binance’in en sık kullanılan bölümü olan spotta farklı işlem çiftleriyle kripto para alım-satımı yapabilirsiniz. Alım emri, stop loss, piyasa fiyatı gibi terimleri araştırdıktan sonra spot işlemi yapmanızı önermekteyiz.

Binance Vadeli İşlemler

Vadeli işlemler, bilinen ismiyle “kaldıraç” kripto para piyasasının en riskli işlemleri olarak bilinmektedir. Düşüşte dahi “SAT” emri vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Örneğin bir kripto paranın düşeceğini tahmin ediyorsanız kaldıraç oranını ayarladıktan sonra SAT emri vererek işlem açabilirsiniz. İşlem yaptığınız coin düşerse kaldıraç oranı ve yatırdığınız USDT kadar kazanç elde edersiniz.

Örneğin ENJ coin’in düşeceğini düşündünüz. 20X kaldıraç ile 100 USDT’lik SAT işlemi açtınız. Enjin coin %5 düşerse kazancınız %100 olacaktır. Yani 100 USDT yatırımınız 200 USDT olacaktır. Ancak Enjin bu süreçte %5 düşerse paranız likit olur bir başka deyişle vadeli işlemlerdeki yatırımınız sıfırlanır. Aşırı riskli işlem olduğu için vadeli işlemlerde pozisyon açarken mutlaka eğitim almalısınız.

Binance Vadeli İşlemlere Nasıl Para Gönderilir?

Binance’te spot cüzdanınızda bulunan USDT’nizi “cüzdanım > transfer > spot to USD-M Futures” yolunu izleyerek gönderin. Burada önemli bir dipnot verelim. Eğer Binance’te dil olarak Türkçe’yi seçerseniz Vadeli İşlemler kısmında işlem yapamazsınız. Vadeli işlemleri açabilmek için öncelikle ayarlardan dil seçeneğini İngilizce yapın ardından Futures sekmesindeki kısa anketi doldurun. Anketi rastgele işaretleyebilirsiniz. Anketi tamamladığınızda doğru seçenekler yeşil olarak görünecek ve yeşil olan seçenekleri işaretleyerek Futures hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance ve Binance TR Farklı mı?

Binance tüm dünyaya hitap eden borsa iken Binance TR, yalnızca Türkiye’den üye olunabilmektedir. Binance TR’de yalnızca belirli kripto paralar mevcut ve vadeli işlemler, P2P, launcpad, launcpool, stake işlemleri yapılamamaktadır. Basit ve kullanışlı arayüzü ile belirli coinleri Binance TR üzerinden alabilirsiniz.

Binance global üyeliği açtıktan sonra Binance TR için de ayrı bir üyelik açıp kimlik doğrulama işlemlerini yapmanız gerekmektedir. Binance.com ve trbinance.com farkı başlıklı içerikten detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Binance TR de Binance aittir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir