Android Oreo’da Rootsuz Tema Kullanma

Android O’nun inanilmaz bir özelliği ortaya çıktı. Android O kullanıcıları herhangi bir kök dizin erişimi yani root işlemine gerek kalmadan tema değiştirebilecek.

Android’ in en önemli özelliklerinden birisi kişiselleştirme imkanlarının neredeyse sınırsız olması. Şu ana kadar root işlemi yaparak telefonları bütün kısıtlamalardan kurtarabiliyorduk. Bundan sonra bu gelişmelerle bunun için root işlemine de gerek kalmayacak. Androidi iOS cihazlardan ayıran en önemli özelliği bu ve çoğu insan için tercih sebebi diyebiliriz. Peki Android O da son gelismeler neler?

XDA geliştiricileri Android O’da OMS isminde bir özellik buldu. Bunun sayesinde root gerekmeden telefonun arayüzünü tamamen değiştirme imkanı sunulduğunu keşfetti. Lakin Google konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Peki nasıl olacak?

Muhtemelen Google ve 3. Parti yazılımcılar Android O ya uygun tema geliştirecek ve bu temalar Google Play uzerinde yayınlanacak. Bu sayede herkes istediği gibi görünüm ve arayüz geliştirebilecek. Gelişmeleri bekliyoruz yakın zaman içinde XDA üzerinden root gerek olmadan Android O temalarını görebilirsiniz.

Android Oreo'da Rootsuz Tema Kullanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir