Xiaomi Mi9X Özellikleri

Xiaomi’nin yeni telefonu ortaya çıktı ve sızıntı konusu oldu. Android işletim sistemli Xiaomi cihazlardan olacak Mi 9X modeli bir önceki X modeli olan 6X’in devamı niteliğinde karşımıza çıkacak. Bu cihazda son zamanların en popüler cihazlarından olan Mi9’un isminden gücünü alacak. Özelliklerini verdiğimiz cihaz orta seviyenin üstünde yer alıyor. İşte o özellikler,

Ekran boyutunun 6,4 inç olacağı konuşuluyor. Bu ekran boyutu oldukça iyi. Ekranın en önemli özelliği bu değil. FullHD erkan ayrıca Amoled ve ekrandan parmak isi okuma özelliği var. Ekranın ayrıca damla çentikli olduğunu eklemek gerekiyor.

İşlemci olarak Snapdragon 675 seçilmiş. Bununla birlikte cihazda 6Gb ram ve 64Gb dahili depolama alanı yer alacak. Ayrıca kameraya şöyle bir bakacak olursak, ön kısımda öz çekim için 32MP gibi bir kamera yer alacak ve insanlar bu özellikten cidden etkilenebilir gibi geliyor. Arkada ise 48MP kameraya yer verilecek. Bununla birlikte yanında iki adet diğer fotoğraf özellikleri içinde kamera bulunacak.

Android 9 işletim sistemiyle gelecek cihazda Miui 10 arayüzü kullanılacak. Bununla birlikte cihazın 3300mAH bataryası bulunacak. Hızlı şarj özelliğinin bulunduğunu da ekleyelim.

Xiaomi Mi9X Özellikleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir