Xiaomi Mi 7 Sızdı Tasarım ve Muhtemel Özellikler

Fiyat performans telefonlarıyla dikkat çeken ve piyasayı allak bullak eden Xiaomi şirketi yeni amiral gemisi Mi7 üzerinde çalışıyor. Mi6 ile istediği başarıyı yakalayan şirket Mi7 de işler daha iyi olsun diye daha sıkı çalışmış görünüyor. Zira resmi olmasada sızan görüntüler ve özellikler göz dolduruyor. Fiyatınında benzer özellikteki diğer markaların cihazların göre daha iyi olacağından emin olabilirsiniz.

Xiaomi Mi 7 Sızdı Tasarım ve Muhtemel Özellikler

Xiaomi Mi 7 Sızdı Tasarım ve Muhtemel Özellikler Xiaomi Mi 7 Sızdı Tasarım ve Muhtemel Özellikler

Tasarıma baktığımız zaman alt kısımda kasanın olmadığını üst kısımda ise sadece kamera ve hoparlör görünüyor.  Tabi o küçük siyah noktalar kamera ise.  Bu tasarımla Xiaomi şirketi piyasadaki bir çok şirketin aksine hataya düşmeyecek kendi diğer modeli MiMix serisinden kopyalamamış Mi serisine yeni bir tasarım kazandırmış.

Xiaomi Mi7 muhtemel teknik özellikler

Bir Xiaomi Mi 6 kullanıcısı olarak sızan Mi7 özelliklerine baktığım zaman doyurucu olduğunu söyleyebilirim. Ama alınırsa fiyata ve tasarıma bakarak alınır zira işlemci bakımından Snapdragon 835 yerine 845 Kullanılıyor ki bu da %30 daha fazla performans veriyor.  Snapdragon 835 şu sıralar hatta önümüzdeki bir kaç sene daha idare edecektir.

Cihazda 5.65 inç ips ekran olacak.  Bu ekranın 2k çözünürlüğü olacak. Ayrıca 427ppi diğeriyle yine rakiplerini gerisinde kalacak.

6 ve 8 gb şeklinde 2 farklı ram seçeneği olacak. Şimdi 8gb tane gerek var mıydı emin değilim.  Zira daha önce kullandığım 4gb ralli G5 ile şuan kullandığım 6gb ralli Mİ 6arasında nr kadar fark var? Elbette fark var. Oyun oynarken hissediliyor. Mi 6 ile oynayamayacağınız bir oyun daha piyasada yok ama bunun kaynağı ram değil işlemci.

Batarya konusunda çığır açacak.  Mi 6 nın batarya performansı beni memnun etti.  Oyun oynayarak sabah çıkartıp akşam takıyorum.  Her türlü multimedya kullanıyorum ama pilim bitecek, yolda kalacağım diye hiç bir endişem olmadı şimdiye kadar.  Batarya 4480mah batarya ile geleceği söyleniyor.

Cihazın fiyatının 2800 tl olması muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir