Twitter’da otomatik takip nasıl yapılır?

Twitter kullananlar iyi bilirler. Twitter’da takip edeni takip ederim mantığı hakimdir. Bu sadece biz Türkler için geçerli bir durum değildir. Bütün dünya milletleri bu mantıkta. Daha fazla insana ulaşmak için daha fazla insan takip ediyoruz. Herkes bunun faydasını görüyor. Peki siz birilerini eklemekten sıkıldınız mı? Tarayıcınız Twitter kullanıcılarını otomatik eklesin ister misiniz? O halde aşağıda verdiğimiz kodları bahsettiğimiz şekilde kullanın ve rahatınıza bakın.

Bilmeniz gerekenler

 • Twitter günde 1000 kişiyi takip etmenize izin verir. Ondan sonra fonksiyon kapatılır. Daha da zorlarsanız spam olarak algılanabilirsiniz.
 • Otomatik takip işlemi spam olarak algılanmanıza neden olabilir.
 • Twitter sizi bot olarak görebilir.
 • Bütün bu riskler sizin sorumluluğunuzdadır.

Kodlar:

İki türlü kodumuz var. Bildiğiniz gibi Twitter yakın zaman önce yeni sürüme geçti. Kodlarda bu yüzden eski sürüm yeni sürüm şeklinde ikiye ayrılıyor.

Eski sürüm Twitter kullananlar için kod:

__cnt__=0; jQuery(‘.stream button.follow-button > span.follow-text’).each(function (i, ele) { ele = jQuery(ele); if (ele.css(‘display’)!=’block’) {console.log(‘already following:’, i); return;} setTimeout(function () {ele.click();}, __cnt__++*500); });

Yeni sürüm Twitter kullananlar için kod:

__cnt__=0; jQuery(‘.stream span.button-text, span.follow-text’).each(function (i, ele) { ele = jQuery(ele); if (ele.css(‘display’)!=’block’) {console.log(‘already following:’, i); return;} setTimeout(function () {ele.click();}, __cnt__++*500); });

Nasıl yapılır?

 1. Chrome’tan Twitter’ı açıp herhangi birinin takipçi listesine girin.
 2. Sayfayı sürekli aşağı kaydırın. Daha fazla insanın yüklenmesini sağlar.
 3. Yeterince sayfayı aşağı kaydırdığınızda f12’ye basın.
 4. “Console” sekmesine geçin.
 5. Yukardan aldığınız kodu yapıştırıp enter’a basın.
 6. İşlem bu kadar.

Bu işlemden sonra bekleyin. Kodun otomatikman sayfadaki herkesi eklemeye başladığını göreceksiniz.

5 Comments

 1. Avatar of Mehmet Yalçın Mehmet Yalçın dedi ki:

  Peki,karşılıklı takip değil de,otomatik takipçi artırmanın,yani hesabına,takip etmeden takipçi yüklemenin bir yöntemi var mı?

  1. Avatar of Ahmet Orhan Ahmet Orhan dedi ki:

   maalesef, bu yöntem sadece takip edeni takipe derim mantığıyla çalışıyor. o şekilde bir açık olsaydı Twitter’ın başı derde girerdi. zamanında genç biri o şekilde bir açık keşfetti. bütün ünlülere kendisini takip ettirdi. daha sonra Twitter’ı uyararak açığı kapattırdı.

   1. Avatar of Mehmet Yalçın Mehmet Yalçın dedi ki:

    Teşekkürler Amacım hile yapmak değil Su açıdan sordum:Sizin de bildiginiz gibi,para karşılığı takipçi yollayan siteler var,onların yaptığını biz kendimiz yapabilir miyiz diye düşündüm Bir de,bu siteler güvenilir mi,nasıl bir sistemle çalışıp istediğimiz kadar takipçiyi yolluyorlar,yöntemleri nasıl?Malum,bi avuç takipçisi varken bir gecede fenomen olanlar var Bu sorumu da cevaplarsanız çok memnun olurum

 2. Avatar of Serdar Serdar dedi ki:

  Takibi bırakma diye bir şey var mı peki

  1. Avatar of Ahmet Orhan Ahmet Orhan dedi ki:

   Takibi bırakma var. Madem soruldu o halde bir kaç güne bu konuyla da ilgili bir yazı yazyınlanır. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir