Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Tasarımı

Samsung yeni cihazlarını yakın zaman içinde mobil dünya kongresi 2018 de tanıtacak. Tanıtımda kullanılacak basın görselleri de yazımıza eklendi. Bu yazıda bu yeni cihazlarla ilgili memnuniyeti tartışıyoruz.

Galaxy S9 cihazları gördüğüm zaman aklıma ilk olarak S5 zamanları geldi. Elbette telefonların benzerliğinden değil. Samsung’un kendini tekrar etmesinden. Zira S8 cihazlar ile S9 cihazlar arasında şöyle üstünkörü baktığınız zaman ne kadar fark görüyorsunuz?

S5 zamanlarında şirketin tasarımdan sorumlu kişisinin işten nasıl konulduğunu hatırlayanlar vardır. Zaten o zamandan sonra tasarım konusunda atılım yapıldı ve şimdiki cihazların temeli atıldı ama Samsung yine neden aynı hatayı yapmakta? Neden yeni amiral gemileri için farklı tasarımlar sergilemiyorlar?

Yakın zaman içinde göreceksiniz ki tasarım konusu zorunlu olarak ele alınacak. Tıpkı Sony’de olduğu gibi. Yakın zamanda Sony ekran Kasa oranı daha iyi bir telefon piyasaya sürecek. Çünkü talep bu. Samsung bu konuda iyi ama geçmişle kendini tekrar ederek üstüne birşey koymadan haraket etmekte ısrar ediyor. Bir iki seneye sonuçlarını göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir