Android

LG G2 KitKat’a En Kolay Root Yapma

lg-g2 rootLG G2 telefon aldım alalı root’a gerek duymamıştım ama LG G3 klavyesinin benim androidde eksiğimi kapatacağına inandığım için ve bunu sağlayacak uygulama root gerektirmesinden dolayı, bir hışımla arama yaptım. Root yapımını ararken farklı yollar vardı ve en son size anlatacağım bu yol en kolay ve çalışır olduğunu gördüm. Özellikle buradaki root diğer sitelerde verilen dosyanın pasif olmuş olmasıydı. Dosyayı buldum ve sizler için yükledim.

Şimdi root işlemine gelelim.

Öncelikle bu işlemin telefonunuzun garanti kapsamından çıkartacak bir işlem olacağını bilmenizi, hatırlamanızı ve bunu bilerek yapmanızı  söylerek işlemlere geçiyorum.

1- Öncelikle buradan dosyayı indirelim.

2- İndirilen dosyayı klasöre çıkartıyoruz.

3- Usb Hata ayıklama modunu aktif hale getirip telefonu bilgisayara bağlıyoruz.

4- PC bağlantısı sağlanınca, bağlantı türünü ”telefonu şarj edin” olacak şekilde ayarlıyoruz.

Tavsiye Yazı:  Yeni Logosuyla Tamindir.com 10. Yılını Kutluyor

5-  Zip ten çıkardığımız dosyanın üzerine geliyoruz Shift e basılı tutarak ve farenin sağ tuşuna tıklayıp komut penceresini burada aç diyoruz.

6-  Komut satırına aşağıdaki satırları kopyalayıp yapıştırıyoruz.

adb devices
adb reboot recovery

komutu yazıncatelefon kapanacak ve recovery modda kendisi açılacaktır.

7- Telefon recovery ekranında açıldıgında “apply update from adb” seçeneğine ses tuşlarıyla gelip power butonuyla seçiyoruz.

8- Sonrasında cmd ekranına aşağıdaki kodu yazıp enter’a basıyoruz.

adb sideload kk_root.zip 

9- Yükleme işlemi bitince telefonda reboot seçeneğini seçip yeniden başlatıyoruz ve artık rootlu bir LG G2 telefonunuz var 🙂

Yorum Yazınız

*

29 Yorum

 • Teşekkürler , bende g3 klavyesi için root ettim umarım memnun kalırım 🙂
  bu arada bir kaç ekleme yapma gereği duydum
  1: İlk olarak telefonumuzun tüm driver’larının yüklü olduğundan emin olmalıyız. Bunu da en basit
  telefonumuzun USB ile bağlanma yöntemlerinden LG yazılımı seçeneğini seçip LG PC Suite’i kurarak hallederiz. Ayarlar -> Genel -> PC bağlantısı -> USB bağlantı yöntemini seçin -> LG yazılımı

  2: Telefonda geliştirici seçeneklerini aktif etmemiz gerek. Bu işlemi de Ayarlar -> Genel -> Telefon hakkında -> Yazılım bilgileri -> Yapım numarası seçeneğinin üzerine 6-7 defa tıklayarak yapıyoruz. diye.

  3: Şimdi de aktif ettiğimiz geliştirici seçenekleri kısmından Usb hata ayıklama ve Sahte konumlara izin ver seçeneklerini işaretliyoruz sonra yine Ayarlar -> Genel -> Güvenlik -> Bilinmeyen kaynaklar seçeneğini aktif ediyoruz ve Uygulamaları doğrula seçeneği aktifse onu deaktif ediyoruz.
  alıntıdır

 • abi burda dosyanın üstüne gelerek shifte basılı tut sag tusa tıkla falan demissinde burda 1 tane deilki bissürü dosya var hangisine yapcaz bi yardımcı olursan sevinirim

  • Klasör içerisinde boş bir yere uygula bu işlemi, klasörün içine gir shift tuşuna basılı tut boş bir yerde sağ tuşa bas seçeneği göreceksin.

 • 2 ay önce z1 aldım g3 ün klavyesi çok hoşuma gidiyor, rootsuz kurma yöntemi yokmu malum root garanti dışı bırakıyor.

 • merhaba hocam windows 7 kulanıyorum dediğiniz sekilde klasorun boş bir yerine shifte basıp sağ tıkladığım zaman komut penceresini aç diye bir sey cıkmıyor

 • dostum root yaptım. başta demişsinki garanti kapsamından çıkar demişsin telefon için. uygulamalardaki root seçeneğine tıkladıgımızda ayarlar seçeneğinde root kaldırma unroot seçeneğini seçsek ve root kaldırma işlemi ardından telefona hard format atsak garantisi devam etmez mi bu durumda? acil cvp bekliyorum.