Android Mobil Cihazlar Teknoloji Haberleri

LG G2 Batarya İncelemesi

Belki de Akıllı bir telefon almaya karar veren birinin aklına en çok takılan soru bu aletin şarj’ı ne kadar gider ? dir. LG G2’yi uzun bir süre inceledik ve sizler için şarj süresini hesapladık.

LG standartların dışına çıkarak G2’nin içerisine 3000 Miliamper’lik bir batarya sığdırmış. Normal şartlarda bu nitelikte bir batarya telefonun kalınlaşmasına neden olurdu ancak LG mühendislerince özel olarak sıkıştırılmış bir yapı ile üretilen batarya yoğun yapısı ile en verimli performansı vermek üzere tasarlanmış. Böylelikle hem ürün inceliğinden ödün verilmemiş hem de yüksek performanslı bir bataryaya sahip ürün elde edilmiş.

İlk Denememizde telefona biraz yüklenmeyi tercih ettim. Bu nedenle gün boyu 3G internet ve Wi-Fi üzeriden İnternet bağlantısı gerçekleştirdik. Gün boyu açık olan internetten gelen E-Posta’lar, Facebook, Twitter, İnstagram ve WhatsApp uygulama güncellemeleri de cabası… Gün içerisinde ortalama 5-6 kere farklı oyunları oynadık, 30-40’a yakın fotoğraf çektik, Kulaklık ile ortalama 1-2 saat müzik dinledik, Birkaç klip izledik, toplamda 10-15 dk telefon görüşmesi yaptık ve tüm bunları yaparken ekran parlaklığını gün boyu %80 üzerinden kullandık. Şarj’ımız tam olarak 9 saat 48 dk sonra %2 konumundaydı. Belki sayıyı az görebilirsiniz ama böylesine ağır bir kullamım için oldukça iyi derece bir veri olduğunu söyleyebilirim…

Telefonu %100 Şarj konumuna getirmek için şarj’a koyduk ve 2 Saat 40 dk gibi bir sürenin sonunda tam olarak şarj ettik. İkinci kez gün boyu yüklendiğimizde ise yine  internet , fotoğraf, video, görüşmeler derken oldukça zorladık. Ancak ekran parlaklığını %40 ile %50 oranından yukarıya çıkarmamaya özen gösterdik ve 12 saat 40 dk sonra pilimiz %12 seviyelerindeydi.

Tavsiye Yazı:  Google'dan Waze Atağı

Eğer internetinizi sadece ihtiyaç duyduğunuzda açıyor, günde birkaç resim çekiliyor, kısa görüşmeler yapıyor, belki biraz müzik dinliyor ve ekran parlaklığını 40-50 oranlarında kullanıyor iseniz en az 2 tam gün kadar rahat yettiğini söyleyebilirim.Telefonunuzu sadece Konuşma ve Mesajlaşma amacı ile kullandığınızda ise rahat bir şekilde 3 güne kadar kullanabiliyorsunuz. Telefona yüklenmeden stabil bir kullamım da ise aşağıda da gördüğünüz üzere 10 Saat geçmesine rağmen pil oranımız halen %80 oranlarında…

LG G2, 5.2 inç’lik bir ekrana sahip ve bu koca ekranı besleyen ışık en çok enerji harcayan etmen. Bu Telefonu %100 parlaklık oranı kullanmanızı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem. Eğer güneş altında görmeme gibi bir sorunu dert ediyor iseniz 70-80’lik oranların fazlası ile yettiğini telefonu kullanır iseniz anlayacaksınız.

%100 konumunda iken aşırı derece de parlak  bir ekran meydana geliyor ve uzun süre kullanım da gözlerinizi rahatsız ediyor. Ayrıca %90-100 oranları ile telefonu kullandığınız taktirde aşırı bir şarj tüketiminin olduğu kısa bir sürede gözle görülür şekilde belli oluyor. %100 parlaklık oranındayken kullanılan aşırı şarjı 5.2 inç’lik ekranın 407 cd ile aydınlatılma faturası olarak ta değerlendirebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*

24 Yorum

 • Çok detaylı ve bilgi verici bir inceleme olmuş LG G2 telefonu hakkında. Parlaklık ve WİFİ kullanımı pil ömrünü etikleyen önemli unsurlardandır.

 • Batarya sorunları son dönemde her telefonda olan sorunlardan bir tanesidir. Yani bir kaç saat telefonu kullanıyorsun pil bitiyor, fakat LG buna önlem almış gibi.

 • O kadar sağlam ve geniş bir bataryayı o telefona nasıl sığdırdılar anlamak güç yani helal olsun diyorum başkada birşey demiyorum. Taş gibi telefon olmuş.

 • O kadar işlemden sonra tam 10 saat 98% bataryanin dayanması muazzam bir olay gerçekten. Benim şu an ki telefonda yaşadığım en büyük sorun batarya sorunu LG bunu ortadan kaldırmış.

 • Yapılan batarya incelemesi gösteriyor ki LG diğer telefonlara resmen meydan okumuş batarya konusunda. Çok sevindim gerçekten böyle sağlam bir telefonun üretilmesine.

 • O kadar büyük ekranda normalde ışık sorunu olması lazım yani çoklu ışık kullanımı yüzünden bataryanin direk bitmesi lazım, ama bu telefonda öyle bir sorun yok gibi. Çok sağlam bir yapım.

 • Parlaklık konusu bence dikkat edilmesi gereken bir konu. Ben genelde tam parlaklık değilde yarım parlaklık olarak kullanıyorum telefonumu

 • Ben yakın süre içerisinde telefonumu değiştirmeyi düşünüyorum. Acaba Samsung Galaxy S4’un bataryası mı yoksa LG G2’nin bataryası mı daha fazla gidiyor?

 • Benim telefonum şu an iPhone ve inanılmaz batarya sorunu yaşıyorum yani 1 gün bile gitmiyorum bana malesef. Acaba LG G2 batarya konusunda daha iyi mi?

 • Telefonun çıkmasını duyduğumda on yargılarım vardı, fakat bu incelemeyi okuduktan sonra tamamen ortadan kalktı bu durum. Çok sağlam bir telefon yapmış LG tebrik etmek lazım.

 • ya biraz dürüst olun 1 günü zor çıkartıyor 3000 mAh ama işlemci falan çok yiyiyo yazılımı iğrenç ama seviyorum cihazı tamamen tarafsız şekilde söylüyorum arkadaşlar.

 • sayın roni
  tarafsız şekilde söylüyorum ki iyi sallıyorsun.aynı telefonu ben de kullanıyorum.internetim falan yok,oyun da oynamıyorum sadece günde 1 saate yakın konuşuyorum. geceli gündüzlü kullanınca tam 5 gün gitti. hat ta 5 inci gün yüzde 10 civarı şarj vardı. yine de şarja taktım.

  • Ürünler incelenirken zaten tarafsız artısı ve eksisi ile inceleyip sunuyoruz. Sizin internet kullanmasanız bile wi-fi açk olabilir, 3g açık olabilir, oyun oynamasanız bile arkaplanda açık uygulamalarınız olabilir, fotoğraf,video çekimi ya da telefon ile görüşme gibi bir çok şey telefonunuzu etkileyebilir şarj süresini o yüzden bence bu birazda kişisel kullanıma bakıyor.

 • Ya lg g2 im var ama sarjim cok cabuk bitiyor 2-3 dk %1 sarj gidiyor ve telefon henuz yeni bu sorun icin ne cozum uygulamaliyim? !

  • Arkaplanda açık uygulama varsa onlar tüketebilir. 3G açık ise ve internete o şekilde giriyorsanız inanılmaz hızlı şarj tüketir. Bunlara dikkat ediniz.

 • Lg G2 kullanıyorum şarj konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım ve gün boyunca sürekli şarkı dinleyip internette oldukça vakit geçiriyorum. Tek kötü yanı ise 3gsi. Bazen Telefon full çekmesine rağmen 3g bağlantısı gidip gelıyor umarım yeni bir yazılım gelir ve düzeltilir

 • Ben 7 aydır kullanıyorum son bir aydır, video ve müzik,dinlemden telefonla konuşam da 5 dakikayı geçmiyor, sadece iş yerinde günde en az 15 kere kısa aralıklarla interneti ( wifii den değil) açıyorum sabah 05 den akşam 18 i zor buluyor

 • Abartmıyorum asla. Telefonu inanılmaz kullaniyorum wi-fi 3g falan hic kapatmiyorum surekli internetteyim mesajlasiyorum falan sarjim en az 1 gün tam gidiyor. arkadasim benden görüp g3 aldi ama g2deki performansi goremedi bin pisman oldu. Lg nin en iyi telefonu g2 bence. Helal olsun