iOS için Whatsapp’ta Ekstra Güvenlik

iOS bir çok uygulama için parmak izi güvenlik kontrolünü aktif  etmiş durumda. Bazı banka uygulamaları, AppStore satın almaları bazı 3. parti uygulamalar. Bunlar için ekran kilidini açmış olsanız bile uygulamaya girmek için ayrıca bir parmak izi daha okutmanız gerekiyor. Güvenlik açısından önemli bir adım olduğu söylenebilir. Bir çok insanın mahremi saydığı Whatsapp uygulamasına da aynı özellik geldi.

Whatsapp’ta uzun zamandır geliştirilen parmak izi güvenlik kontrolü özelliği geldi. Aktif etmek için aşağıdaki yolu takip ediniz.

  • Ayarlar’a gidin.
  • Hesap satırına girin.
  • Gizlilik kısmını açın.

Bu kısımda ekran kilidi ayarlarını göreceksiniz. Buradan parmak izi kontrolünü etkinleştirebildiğiniz gibi ayrıca yüz tanıma sistemini de aktif edebiliyorsunuz. Bu sayede Whatsapp’ınızı parmak izi erişimi olmayan ya da yüz tanımaya ekli olmayan kimse açamıyor.

Bununla birlikte ekstra bir ayar daha bulunuyor. Parmak izi kontrolünün ne kadar süre sonra yapılacağı. Yani siz her seferinde Whatsapp açıldığı zaman aynı kontrolü yapmak istiyorsanız 1 dakika seçeneğini seçebilirsiniz. Sık sık olmasın uzun süre kullanmadıysam devreye girsin istiyorsanız 1 saate kadar seçenekler bulunuyor.

iOS için Whatsapp'ta Ekstra Güvenlik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir