iOS 13 Yakın Zaman İçinde Tanıtılacak

Worldwide Developers Conference’da tanıtılması beklenen iOS 13 için bazı bilgiler internette dolaşıyor. Elbette söz konusu Apple olursa hiç birşey garanti değil ama yine de kesin bilgiler var. İşte iOS 13 ile karşımıza gelecek yenilikler;

Arayüz

iOS 12 herhangi bir yenilik değişiklik sunmamıştı. Bunun acısı iOS 13’te çıkacak gibi görünüyor. Özellikle arayüz konusunda çok büyük değişiklikler geleceği konuşuluyor. Arayüz özellikle iOS 13 ile birlike iPadlerde değişecek.

Gece Modu

En önemli yeniliklerden birisi gece modu olacak. Özellikle tasarruf ve gece kullanımı konusunda insanların rahat edeceğini söyleyebiliriz. Bilindiği gibi uygulamalar kendi gece modlarını bir bir yayınladılar. Artık bu özellik iOS’un tamamında olacak. Telefon komple kararacak. Ayrıca gece modunu yönetmek için ayarlar da bulunacak. Ne zaman gece moduna geçileceği ne zaman gece modundan çıkılacağı gibi.

Animojiler

Animojilere yenileri eklenecek. Çeşitlilik artacak. Bununla birlikte gelecek en önemli bir değişiklik de sağlık uygulamaları üzerinde olacak. Bu konuda da oldukça fazla yenilik bekleniyor.

iOS 13 Yakın Zaman İçinde Tanıtılacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir