Güncelleme Almayacak Xiaomi Modelleri Açıklandı

Telefon alırken dikkat! Eğer Xiaomi almayı düşünüyorsanız şirket güncelleme desteği vermeyeceği modelleri açıkladı. Bu telefonlar daha fazla Android ve güvenlik güncelleştirmesi almayacak. İnsanların en çok dikkat ettikleri şey Android güncellemeleri. Peki telefonunuzun güncelleme alıp almayacağını biliyor musunuz? Bazı şirketler açıklıyor. İşte Xiaomi’den gelen o açıklama…

Xiaomi şirketi güncelleme desteğini en geniş tutan şirketlerden birisi. 5 senelik telefonuna bile güncelleme yayınlayan Xiaomi, muhtemelen maliyeti düşürmek için artık böyle yapmayacak. Peki hangi Xiaomi telefonlar güncelleme almayacak?

Redmi modellerin fişi çekildi. Bir çok redmi modeli Miui 11 güncellemesi elbette onunla birlikte Android 9 güncellemesini almayacak. Redmi Note 4, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Note 3, Redmi Pro… Elbette yeni Redmi modellerine güncelleme gelecek.

Sebebini maliyeti düşürmek olarak fikir bildirdim, çünkü daha önce de duyurduğum gibi Miui 11 güncellemesi telefonun yerleşik uygulamalarıyla gelen reklamları kaldıracak. Bu durum belli bir gelir azalmasına neden olacak. Bu durumda Xiaomi başka yerden maliyet kısmak zorunda kalacak.

Güncelleme Almayacak Xiaomi Modelleri Açıklandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir