e-Sim Nedir? Yeni Sim kart Teknolojisi

Apple’ın hayatımıza soktuğu bu önemli yenilik, e-Sim fiziksel bir sim kart değil dijital bir ürün. Telefonunuzda hali hazırda bulunuyor. Bir donanım ve yazılım birleşimi olan bu teknoloji sayesinde fiziksel bir sim kart takmamıza gerek olmuyor. Şimdilik bu teknoloji ülkemizde yok. Yani 3 operatörün e-Sim desteği bulunmuyor. Bu nedenle kullanmak mümkün değil ama bakan müjdeyi verdi. e-Sim kullanmak için ilk adımlar atıldı.

Bildiğiniz sim kartlar tarih oluyor.

İlk önce mini sim olan kartlarımız sonra mikro sime dönüştü ve küçüldü. Sonra bir kez daha güçülen sim kartlar nano sim boyutuna geldi. Şimdi tamamen yok oluyor. Bu yeni teknolojinin bize sağlayacağı artıları sizlerle paylaşacağız.

e-Sim, telefonunuzdaki sim kart yuvasını kaldırıyor. Yeni telefonlar bu şekilde. Buraya operatörünüz dijital olarak bağlanıyor ve size hizmet veriyor. Yani teknik olarak şöyle diyebiliriz. Telefonunuzda zaten sabit bir sim donanımı var ve operatörler buraya kendi hatlarını yükleyerek kullanımınıza imkan veriyor.

Tak çıkar derdi ortadan kalkıyor. Temassızlık var, yeni telefon aldım simi küçült , çalıştı çalışmadı, operatör değiştir sim değiştir. Yeni sime para vs sıkıntıları tamamen yok oluyor. Artık bu işlemler daha kolay yapılabilecek. Bakalım e-Sim hayatımıza ne zaman girecek.

e-Sim Nedir? Yeni Sim kart Teknolojisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir