Android Nasıl Yapılır ?

Android Telefona Uygulama Yükleme


Android işletim sistemli bir telefon kullanıyorsanız bu telefonu yeni uygulamalar yüklemeden kullanmak sanırım aptallık olur. Çünkü android telefonların uygulama yükleme ve silme kolaylığı ve uygulamalarla telefonlarınızı kendinize özgü kişiselleştirme imkanını sunmasından dolayı zaten tutulmakta diyebilriz.

Gelelim android işletim cihaza uygulama yükleme aşamalarını. Uygulamanızı 2 yolla yükleyebilirsiniz. Birincisi market üzerinden yüklemek diğeri ise sd karttınıza uygulama dosyasını atarak elle kurabilirsiniz.

Android markette binlerce uygulama kategorize olmuş şekilde bulmanız mümkündür. Beğendiklerinizi indir diyerek rahatlıkla kurabilirsiniz. Onun haricinde herhangi bir websitedetanıtılan uygulamayı barkod yardımıyla ve yine barkod uygulamasını kullanarak telefonunuzun kamerasını barkodu okutarak anında o uygulamayı bulup indirmesini sağlayabilirsiniz.

Onun haricinde eğer kullanacağınız uygulama ücretli veya markette yer almayan uygulama ise ya da uygulama paketlerini kullanarak toplu olarak kurulumyapmak istiyorsanız sd kartttan yüklemek pratik olacaktır. Öncelikle bu işlem için telefonunuzda bir sd kart bulunmalı ve cihazın arabirim kablosuyla pcye bağlı şekilde olması lazım. Telefonunuz bilgisayara bağlandığında üstte USB depolama birimi şeklinde bir uayarı göreceksiniz. Buradan USB Uygulama birimini aç butonuna basarak sd karta pcnizin bağlanmasını sağlayacaksınız. Bilgisayarımda yer alcak sd kartınıza artık girerek oraya uygulama dosyalarını atabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  Facebook’ta Resimlerinizi Nasıl Korursunuz?

Örnek olarak bir uygulama yüklemeyi göstereceğim. Skyfire uygulamasını telefona yüklemek için gerekli aşamaları beraber yapacağız. Telefonumuzun içindeki sd kartı artık gördüğümüze göre buraya ben uygulamalar diye bir klasör oluşturdum. Bu klasör içine attığım skyfire.apk adındaki dosyayı kopyaladım ve artık kurmak için dosya yöneticisini açıyorum. Onun öncesinde sd kart bağlantısını kapatabilirsiniz ya da telefonuzu bağladığınız kabloyu çıkartmanız gerek ama tavsiye direk çıkartmayın bağlantıyı kesiniz.  Uygulamayı yüklemeden önce ise Bilinmeyen kaynak yükleyeceğimiz için bu özelliği aktif etmemiz lazım bunun içinde; Ayarlar>Uygulamalar>Bilinmeyen Kaynaklar bölümünü işaretleyin.  Daha sonra burada kart bölümüne geçiyoruz üstteki ikonlardan sağdaki bölümdekine tıklayarak. Burada uygulamalar klasörünü bulup içine giriyoruz. Sonra uygulama dosyamıza tıklayarak açıyoruz. Bize yüklemek istediğimizi soracak. Yükle diyerek ilerliyoruz sonra bir uyarı ekranı gelecek bunada tamam dedikten sonra uygulammız yüklenecek. İster yükler yüklemez oradan açabilir ya da menüye dönüp oradan açabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  HTC U11 Alınır Mı? Türkiye'de Satışa Çıktı

Bu şekilde uygulamayı yüklemiş olacaksınız. Uygulamarı yüklerken market dışındaki uygulamarı güvendiğiniz kaynaklardan edinin ve yükleyin. Özellikle ücretli uygulamarı ücretsiz elde etmek isteyenler dikkatli olmalılar. Çünkü herhangi bir kötü yazılım içeren farklı bir uygulama ile telefonlarından olabilirler.

Aşamları aşağıdaki görsellerden bulabilirsiniz:

 


 

Yorum Yazınız

*

7 Yorum

  • bende sonuna kadar bişey yok son aşamada uygulama yüklenemedi diyo galaxy gio kullanıyorum ve sd kartta boş alan sıkıntısı yok

  • Ben aşamaların hepsini eksiksiz olarak yaptım, ancak uygulama yüklenmedi diye hata veriyor. Bilgisayara indirdiğim hiçbir uygulamayı telefonuma yükleyemiyorum…

    • Google Play’den indirmeyi denediniz mi? Genelde Google Play’den yüklenmeyen uygulamalar kabul edilmiyor. Güvenlik açısından daha iyi olması için bunu yapıyorlar. Ancak illa bilgisayardan indirip yüklicem derseniz şunu yapabilirsiniz. Tabi telefonun internete bağlı olması gerek. Google hesabınızın açık olduğu bir tarayıcıdan Google Play’e girin. istediğiniz uygulamayı seçin ve yükle deyin. Otomatik olarak telefonunuza inecektir. Eğer bunu da yapmazsanız telefonunuzun ayarlarıı değiştirin. Size şu uyarıyı verecektir. Ayralarınız Google Play dışında bir yerden uygulama indirmeye uygun değildir. Aynı yerde ayarlarınızı değiştirmenize yarayacak bir buton bulacaksınız. Ona tıklayıp ayarları değiştirin ve Google Play dışından da uygulama yükleyin.