Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur?

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok kişi telefon numaralarını çeşitli platformlarda paylaşmakta ve bu bilgilerin gizliliği konusunda çeşitli sıkıntılar yaşanabilmektedir. Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur? Sorusu da bu noktada büyük bir önem arz etmektedir. Özellikle çeşitli yöntemlerle telefon numarasından bilgilere ulaşma mümkün olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Mesajlarına Gizlice Nasıl Bakabilirim?

Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur?

Yasal olarak GSM operatörleri üzerinden bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğu kolayca öğrenilebilmektedir. Ancak gerek bilinmeyen numara hatları gerek GMS operatörleri tarafından özel olarak sunulan bu hizmette yalnızca GSM numarasının kimin adına kayıtlı olduğu bulunabilmektedir. Ayrıca hiçbir şekilde önerilmeyen ve belirli cezaları da olabilen tehlikeli yollarla da kapsamlı bilgilere ulaşılabilmektedir.

Son zamanlarda her insan telefon numarasıyla kişisel bilgileri gösteren site ve siteler sayesinde kolayca numaranın sahibinin tüm kişisel bilgilerine ulaşabilmektedir. Genellikle üyelikle ve belirli bir para karşılığı sunulan bu hizmet ile artık telefon numarası ile tüm bilgilere ulaşılabilmektedir. Pek çok kişi için rahatsız edici olan bu durum, özellikle e-devlet üzerinden çalınan bilgiler nedeniyle yaşanmakta ve bu bilgileri ele geçiren kişi ve gruplar telefon numaraları üzerinden numara sahibinin tüm bilgilerine erişebilmektedir.

Telefon Numarasından Kimlikte Hangi Bilgilere Ulaşılabilir?

Telefon numarasından kimlikte hangi bilgilere ulaşılabilir? Sorusu özellikle günümüzde pek çok kişinin endişe duyduğu kişisel bilgi hırsızlığı konusunda oldukça merak edilmektedir. Yasal olarak GSM operatörleri üzerinden telefonunu arayan bilinmeyen numaraların sahibi öğrenilebilmektedir. Ancak bu hizmetler ile yalnızca isim ve soyisim bilgisine ulaşılabilmektedir. İllegal olarak sunulan bazı hizmetlerde ise telefon numarası ile kişilerin hemen hemen tüm kişisel bilgilerine erişim sağlanabilmektedir.

Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur?

Verilerin sızdırılmasından ve bu verilerin bir havuzda toplanmasından kaynaklı bu hizmeti sunan çeşitli illegal siteler bulunmakta ve bir ücret karşılığında kişiler bir telefon numarasını verip bu numara ile oldukça fazla bilgiye sahip olabilmektedir. Özellikle illegal yollarla veri sızıntısı ile elde edilen ve telefon numarasından elde edilebilen bilgiler arasında şunlar yer almaktadır.

  • Ad, Soyadı
  • C Kimlik Numarası
  • Adres
  • Aile Soy Bilgisi
  • Vesika Fotoğrafı
  • Plaka
  • Tapu
  • Hastane Geçmişi
  • Alışveriş Geçmişi
  • Harcama Geçmişi

Kısacası kişilerin tüm bilgileri kötü niyetli kişilerin eline geçebilmektedir. Bu noktada kullandığınız yöntemin yasal olduğundan emin olmalı, o şekilde hareket etmelisiniz.

Çeşitli kurum veya platformlardan sızan bilgilerin bir havuzda toplanması ile kişiler yalnızca telefon numarası bilgisiyle telefon sahibi hakkında oldukça fazla detayı öğrenebilmektedir. “Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur?” Sorusu telefon kullanıcıları tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Öncelikle yasal olarak telefon numarası üzerinden kimlik bilgilerine ulaşmak için kişilerin GSM operatörlerinin bilinmeyen numaralar servisi numarasını öğrenerek bu numara üzerinden kendisini arayan numaranın sahibinin adı ve soyadını öğrenebilmektedir. Bunun yanı sıra operatörün belirlediği SMS numarasına mesaj göndererek de kolayca isim soy isim bilgisi öğrenilebilmektedir. Ancak tek bir telefon numarası ile kişilerin tüm kişisel bilgilerine, TC’sine, adresine ve ailesine kadar bilgilere ulaşmak için çeşitli siteler kullanılabilmektedir.

Telefon Numarasından TC Bulma

Telefon numaraları son zamanlarda pek çok art niyetli grubun kişilerin tüm bilgilerine erişebilmesine neden olabilmektedir. Çeşitli platform veya sistemlerden sızan veriler nedeniyle kişilerin telefon numarası üzerinden TC kimlik numaraları ise böylece oldukça kolay bir hal alabiliyor.

Telefon numarasından TC bulma hizmeti sunan pek çok illegal platform bulunmaktadır ve bu platformlarda kişiler cüzi ücretler ödeyerek bir telefon numarası bilgisi ile o telefon sahibinin TC kimlik bilgisine ve hatta tüm diğer kişisel bilgilerine erişebilmektedir. Özellikle sistem öncelikle telefon numarasının kayıtlı olduğu T.C kimlik numarası tespit edilerek başlamakta ve bulunan T.C kimlik numarası nedeniyle de bu kişiler telefon numarası ile kişi bilgilerine ulaşma işlemini kolayca gerçekleştirebilmektedir.

Telefon Numarasından Kimlik Bilgileri Nasıl Bulunur?

Telefon numarasından kimlik bulma tarafında gerçekleştirilen tüm işlemler ve bilgiler T.C kimlik numarasına bağlı olduğu için telefon numarası ile bu numaraya ulaşıldığında kişilerin tüm bilgileri de açığa çıkarılmış olmaktadır. Ardından telefon sahibinin merak edilen tüm bilgileri başka kişilere satılabilmektedir. Bir kişinin yalnızca telefon numarası ile tüm bilgilerinin ele geçirilmesi son zamanlarda sıkça yaşanan bir durumdur ve pek çok kişi bu durumu araştırmaktadır.

İşlemin sebepleri arasında ise kişilerin üye olduğu ve işlem yaptığı çeşitli platform ve uygulamalardaki verilerinin sızdırılması olduğu bilinmektedir. Sızan bilgiler bir sistem ve havuzda biriktiği için de telefon numarası bilgisi ile tüm kişisel bilgilere anında erişilebilmekte ve pek çok kişi ve grup illegal olarak bu bilgileri başka kişilere satabilmektedir. Bu tür durumlarda bu tarz yasal olmayan yolları tercih etmek yerine daha doğru yolları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Okumaya Devam Edin: 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir