En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

En İyi Oppo Telefon Modelleri, her sene değişiklik gösteren ve performans açısından farklılıkları bulunan cihazlardır. Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz bu cihazlar her işi rahatlıkla yapmamıza olanak sağlıyor. Bugün markanın 2023 yılı içerisinde ürettiği harika telefonları tanıtarak özelliklerinden bahsedeceğiz.

Hız kesmeden ilerleyen teknolojik aletlerin başında akıllı telefonlar da yer alıyor. Günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğumuz ve her işi rahatlıkla yapabildiğimiz cihazlar beklenenden daha hızlı bir şekilde gelişiyor. Akıllı telefon sektörü rağbet görmeye devam ettikçe ise üretim yapmaya başlayan şirket sayısı da gün geçtikçe artıyor. Son zamanlarda bu şirketlerden birisi olarak karşımıza çıkan Oppo, üretmiş olduğu telefon modelleri ile kalitesini göstermeye başladı. Farklılıklarıyla ön plana çıkan marka, özellikle kullanıcıların dikkatini çekerek bambaşka imkanlara imza atıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Kameralı Telefonları – [2023]

Oppo, 2004 yılında kurularak sektöre girerek adını duyurmuş firmalardan birisidir. Şirket birçok farklı kategoride hizmet verse de telefon modelleri ile daha fazla önümüze çıkıyor. Bu sebepten ötürü, teknolojiyi yakından takip eden kişilerin aklında genellikle “En İyi Oppo Telefonu Hangisi” sorusu merak uyandırmaya başlamıştır. Bu yazımızda, sizin için en iyi Oppo telefonlarının teknik, işlemci ve çeşitli özelliklerine değinerek detayları şekilde açıklayacağız. Hadi başlayalım!

En İyi Oppo Telefon Listesi

Oppo, dünyanın en iyi akıllı telefonlarını üretmede ilk sıralara kadar yükselen bir şirket haline gelirken, aynı zamanda da bu telefon modelini tercih eden kullanıcılar için de belirli bir liste olması gerekiyor. İnsanlar bu sayede kullanacakları telefonları daha yakından tanıyabilirken, özellik farklarını da görebiliyorlar. En İyi Oppo Telefon Listesi sıralamasını sizler için derledik. Alt kısımdaki başlıklarımızdan modelleri inceleyebilir, özelliklerine göz atabilirsiniz.

  1. Oppo Find X5
  2. Oppo A16
  3. Oppo Reno 8 Pro
  4. Oppo Find X2
  5. Oppo Find X5 Pro
  6. Oppo Find X3 Neo
  7. Oppo Reno 10x Zoom
  8. Oppo Reno 7
  9. Oppo Reno 6
  10. Oppo Reno 5

Oppo Find X5

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Oppo markasının en iyi telefon modeli konusunda ilk sıramızda Oppo Find X5 yer alıyor. Cihaz öncelikle olarak muhteşem işlemci hızıyla karşımıza çıkıyor. Telefonunun sunmuş olduğu üç lensli kamera, yüksek çözünürlük ve kaliteli fotoğraf çekme deneyimini oldukça yüksek bir şekilde kullanıcıya sunmakta. Aynı zamanda da makul fiyata alınma fırsatı olan Oppo Find X5 modeli, 6.55 İnç AMOLED ekrana sahiptir. 5G desteğinin bulunması ve 2x optik yakınlaştırması sayesinde az ışıklı ortamlarda bile çok iyi çekim yapma fırsatı sunar.

Oppo A16

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Birbirinden farklı renk ve tasarımları ile ön plana çıkan Oppo modellerinden birisi de Oppo A16 olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz batarya konusunda uzun süre dayanabilen cinsten olup ömürlük diyebiliriz. Bu konuda farklı marka akıllı telefon kullanıp batarya – şarj sıkıntısı çeken kişiler bu model sayesinde büyük bir rahatlığa kavuşabilecekler. Özellikle bu sayede marka, müşterilerinin beklentilerini zirveye taşımada birinci sırada yerini alır.

En İyi Oppo Telefon Modelleri arasında üst sırada yer almayı başaran Oppo A16, aynı zamanda diğer telefon modellerine göre daha büyük ekrana sahip olduğundan kullanım açısından rahat ve kolay olduğunu söyleyebiliriz. Artık parmak izi ve yüz tanıma sistemi ile birlikte A16‘yı güvenli bir şekilde kullanabilmek mümkündür. Sağlamış olduğu 6.5 İnç ekran boyutu ile her işlem daha kolay bir şekilde yapılırken, hafızasının arttırabilir seviyede olması ise depolama alanı noktasında ön plana çıkar. Ayrıca telefonun arkasında bulunan üçlü kamera sistemiyle birlikte istenilen yüksek çözünürlükte kaliteli ve eğlenceli fotoğraf ya da videolar çekebilmek Oppo A16 ile daha farklı bir heyecan yaratabiliyor!

Oppo Reno 8 Pro

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

En İyi Oppo Telefon Modelleri listemizin 3. Sırasında Oppo Reno 8 Pro yer alıyor. Kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen ve son zamanların trendi haline gelen cihaz, öncelikle görünüşüyle dikkat çekmekte. Yüksek işlemci hızına sahip olması ve aynı zamanda da 6.7 İnç AMOLED ekran paneline sahip olması, 5G ile istediğiniz bağlantılara kolaylık sağlıyor. Bununla birlikte cihazda yer alan artırılabilir hafıza sistemi, depolama alanını yaklaşık 256 GB‘a kadar çıkarabilmektedir. Firmanın özellikle bu tarz ince detaylara özen göstermesi müşterilerine verdiği değeri de bir o kadar kanıtlamaktadır diyebiliriz.

Oppo Reno 8 Pro, AMOLED panel sayesinde oyun oynamak ya da film izlemek gibi deneyimleri daha keyifli ve eğlenceli hale getiriyor. Ana kamerası ise birçok telefona göre daha üst düzeyde ve kaliteli fotoğraf deneyimi sunar. Aynı zamanda da diğer birçok telefona göre hız konusunda ön planda olduğu için kullanıcılar tarafından ilgi görmektedir. Yani kısacası daha birçok açıklanacak özelliği bulunsa da performans açısından ve kameranın yüksek çözünürlüğü açısından tercih edilmesi gereken En İyi Oppo Telefonları arasında yerini almaktadır.

Oppo Find X2

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Geldik listemizin göz bebeği olan Oppo Find X2 modeline! Bu model son zamanlarda oldukça ilgi çekici bir hale gelmeye başlamıştır. Detay konusunda ilk olarak fiyatıyla öne çıkan cihaz, 6.7 inç ekran büyüklüğü ve hızlı bir kullanıma sahip olmasıyla da kullanıcıları etkiliyor.

Cihaz kullanım sırasında diğer Android markalara göre daha farklı bir deneyim türüne sahiptir. Özellikle sağlamış olduğu yüksek işlemci hızı ve çözünürlük kullanım hissiyatını bambaşka bir seviyeye getirmektedir diyebiliriz. Bununla birlikte fotoğraf çekimi konusunda sağladığı üst düzey kamerası Oppo’nun en iyi kameralı cihazı olmasını da sağlamaktadır. Sağlamış olduğu özelliklere göre makul bir fiyatta olsa bile diğer telefon modellerine göre fiyat çitası oldukça yüksektir diyebiliriz. Ama sıralamış olduğumuz 10 telefondan en fazla alınan ve tercih edilen bir model olarak karşımıza çıkar.

Oppo Find X5 Pro

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Oppo Find X5 Pro, performans açısından oldukça hızlı ve ana kamerası sayesinde yüksek çözünürlü fotoğraf çekmede bambaşka bir seviyeye taşıyor. Cihaz birbirinden faklı renk çeşitleri ile plana çıkarken 6.7 İnç AMOLED panel sayesinde ise kullanım açısından kolaylık sağlar. Oppo Find X5 Pro, içerisinde bulundurduğu 80W Kablolu Şarj ile birlikte hızlı şarj edilebilir özelliğe sahiptir. Bu sayede seyahat ve iş nedeniyle cihazı kullanırken herhangi bir bekleme yaşamayacak, rahatlıkla görüşmelerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Cihazın teknik özelliklerine de değinelim. Modelin ana kamerası 50MP f/1.7 lens ve 110 derecelik görüş alanına sahip bir telefondur. Hız açısından oldukça iyi bir konumda olan Oppo Find X5 Pro, yaklaşık olarak 120’lik yenileme hızına sahiptir. 2x zoom kamera özelliğine de sahip olan cihazın diğer telefon türlerine göre yakınlaştırma performansı daha kaliteli diyebiliriz. Son olarak yüksek çözünürlü kamera ve sağlamış olduğu hızlı performans ile kesinlikle Oppo’nun tercih edebileceğiniz harika cihazlarından bir tanesidir.

Oppo Find X3 Neo

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Opponun en iyi telefonlarından biri olan ve altıncı sıramızda yerini alan Oppo Find X3 Neo, makul bir fiyata satılan harika modellerden bir tanesidir. Cihaz sağlamış olduğu özellikler ile birlikte birinci sınıf telefonmuş gibi hissettiriyor. Piyasaya sunulmasıyla birlikte kullanıcılar tarafından oldukça fazla ilgi çeken model, hız açısından her türlü uygulama içerisinde gezinme fırsatı sağlayabiliyor. Modelde yer alan 90 Hz yenileme hızı ise oyunlarda ve farklı deneyim yaşayabileceğiniz kategorilerde harika bir hissiyat yaşatabilmektedir.

Oppo Find X3 Neo modeli kamera açısından dört lensli kamera fırsatı sunması ile birlikte az ışıklı ortamlarda bile yüksek çözünürde kaliteli fotoğraf çekme şansı verir. Kusursuz bir telefon olsa da tek kötü özelliğinin kablosuz şarj desteğinin olmaması olduğunu söyleyebiliriz. Bu özelliğinin yanında 50 MP lens ve hızlı işlemci gücü olması ile kullanıcılar tarafından oldukça tercih edilen bir yapısı bulunmaktadır.

Oppo Reno 10x Zoom

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

2019 yılında tanıtılmaya başlayan ve kullanıcılarının oldukça ilgisini çeken bir diğer model ise  Oppo Reno 10x Zoom’dur. Model çıkmasıyla birlikte harika bir konuma erişerek en iyi telefonları arasında yerini zirveye taşıdı. Günümüzde hala varlığını koruyan ve üst sırada bulunan bu telefon modeli, 6.6 İnç büyüklüğünde ve 60 Hz yenileme şansına sahiptir.

Cihaz içerisinde bulunan 4065 mAh kapasiteli bir batarya ile uzun süreli olarak kullanım sağlayabiliyor. Bununla birlikte içerisinde yer alan 20W şarj imkânı, hızlı şarj doldurma fırsatı sunarak her türlü ortamda rahat olmanızı sağlıyor. Özellikle seyahat konusunda sıkıntı yaşayan kişiler Oppo Reno 10x Zoom ile daha rahat bir nefes alıyor diyebiliriz. Elbette bunun yanında farklı bir nokta ise kamerasından geçiyor. Cihaz 48 MP ana kameraya sahip olması kaliteli fotoğraflar çekmesine yardımcı olmaktadır. Yüksek performans işlemci hızına da sahip olan model, 8 RAM desteği istediğiniz deneyimi rahatlıkla yakalayabilmenizi sağlamaktadır.

Oppo Reno 7

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

2022 yılının ortalarına doğru tanıtılmaya başlayan Oppo Reno 7 modeli, Oppo’nun en iyi telefonlarından birisi olup, aynı zamanda da bu model kullanıcılar tarafından son derece ilgiyle karşılandığından her yıl farklı bir modeli sunulmaktadır. Diğer akıllı telefonları ile birebir rekabet halinde olan Oppo Reno 7, yaklaşık olarak 6.43 İnç büyüklüğünde ve 90 Hz yenileme hızına sahiptir.

Oppo Reno 7 bahsettiğimiz harika özelliklerinin yanı sıra farklı renk seçenekleri ve tasarımları ile de ön plana çıkmakta. Günümüzde varlığını halen korumasında özellikle bu gibi kullanıcıların deneyimlerini artırabilecek noktalar yer alıyor. Cihaz teknik olarak ise 8 GB RAM kalitesi, 64 Mp ana kamera ve 33 W şarj özelliğine sahiptir. Türkiye’de yaklaşık olarak fiyatı şu an için 12.500’den başlayan cihaz, kamera çözünürlüğü diğer telefonlara göre oldukça yüksektir. Oppo Reno 7 sayesinde ara vermeden kaliteli ve eğlenceli fotoğraf deneyimini rahatlıkla yaşayabilirsiniz!

Oppo Reno 6

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

Listemizin 2021 yılının ortalarına doğru tanıtılmaya başlayan Oppo Reno 6 kullanıcılarda En İyi Oppo Telefon Modelleri hangisi sorusunda kafa karışıklığı yaratsa da en güncel telefonlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Son zamanların oldukça popülaritesi haline gelen ve göz bebeği olan Oppo Reno 6, 6.4 İnç büyüklüğünde AMOLED panele sahiptir. Hız konusunda yüksek performans sağlayan Oppo RENO 6 90 Hz yenileme hızı ile harika bir fırsat yaratmaktadır. 8 çekirdekli bir işlemciye sahip olan modelin aynı zamanda da işlemci hızı 2.3 Gz frekansı vardır.

Artırabilir hafızaya sahip olan cihaz, birçok yandan avantaj sağlaması ile birlikte hafıza sistemi yaklaşık olarak 128 GB depolama alanı sunmaktadır. 64 Mp çözünürlüğünde ana ekrana sahip olan Oppo Reno 6, düşük ışıklı ortamlarda bile artık kaliteli fotoğraf deneyimini elde etmek mümkündür.

Oppo Reno 5

En İyi Oppo Telefon Modelleri – [2023]

2023 yılında en çok tercih edilen Oppo modellerinden bir tanesi de Oppo Reno 5 olarak karşımıza çıkıyor. Yakın bir zamanda piyasaya sürülen cihaz, kullanıcılar tarafından dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştır. Cihazın farklı renk ve tipleri farklı renk ve çeşitleri ile mevcuttur. 6.4 İnç büyüklüğünde bir panel ekranı kullanılır iken, aynı zamanda da hız açısından da oldukça büyük bir permansa sahiptir. Özellikle modelde kullanılan 90 Hz yenileme hızı, oyun ve diğer uygulamalar içerisinde büyük bir imkan sağlıyor. Sağlamış olduğu arttırılabilir hafızasıyla yaklaşık olarak 128 GB kadar ek bir depolama alanı sunar. Batarya konusunda ise 4310 mAh bütünlemesiyle aktif olarak uzun saatler boyunca cihazı kullanabilirsiniz. Cihazda yer alan 50W hızlı şarj desteği sayesinde şarjınız bitse bile hızlı şarj ile dolum yapabilir, eğlenceye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz!

En İyi Oppo Telefon Modelleri: Kullanıcılar Ne Diyor?

En İyi Oppo Telefon Modelleri listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Listemizde bahsetmiş olduğumuz 10 farklı modelde kendi içerisinde özel olarak teknik, performans ve hız kalitesine sahip cihazlardır. Kullanıcılar özellikle bu konuda farklı detaylara dikkat ederek cihazları satın almak isteyebiliyorlar. Bu konuda bahsetmiş olduğumuz detayları dikkatli bir şekilde okuyarak kendi değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.

Oppo marka telefonlarda yaptığımız araştırmalara göre kullanıcılar daha çok görünüş ve performans odaklı hareket etmeye özen gösteriyorlar. Son zamanlarda markanın en çok satan cihazı olan Oppo Find X5 ve Oppo A16 markayı oldukça ileriye götüren modeller olmuşlardır. Özellikle bu konuda kullanıcılar, uygun fiyatlı olmasını ve özelliklerinin diğer markalara göre daha önde olmasını çok sevmekte. Bununla birlikte uzun şarj deneyimi, yüksek kamera deneyimi, yüz tarama ve parmak izi özelliklerinin bulunması da kullanıcıların oldukça hoşuna giden imkanlar arasında olduğunu söyleyebiliriz. Oppo cihaz kullanma konusunda merak ettikleriniz bulunmaktaysa listemizi tekrardan inceleyebilir, harika modeli kullanmaya başlayabilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir