Sevgiliyle Oynanacak Oyunlar

İçinde bulunduğumuz bu yılda olduğumuz bilişim ve iletişim çağının getirisi olarak hayatımızın her alanının hızla dijitalleşmesine şaşırmamak gerekir. Toplumlar, yapılar, kurumlar, sistemler dijitalleşirken yaşam alanları, ulaşım, haberleşme de bu etkileşimden nasibini alıyor. Her şeyin dijitalleştiği günümüzde televizyonlar, alışveriş, ödeme şekli, resimler, sohbet ve oyunlarda dijital ortamlara taşınıyor.

İlginizi Çekebilir: En İyi Strateji Oyunları [2023]

Hayattan zevk alan ve sürekli iletişim halinde olan sevgililer de ilişkilerine farklı bir boyut getirmek, adrenalini yüksek tutmak ve her an iletişim halinde olabilmek için birbirinden zevkli, heyecanlı ve eğlenceli oyunlar oynuyor. 2023 sevgiliyle oynanacak oyunlar nelerdir, hangi oyunlar oynanır ve sevgiliyle oynanabilecek oyunların genel özelliklerini nelerdir, bu yazımızda her bir başlığı birlikte inceleyeceğiz. 2023 yılı itibariyle sevgililer tarafından en çok tercih edilen 11 oyun listemizde ilk sıralarda yer alıyor.

 • The Sims Serisi
 • Overcooked! 2
 • It Takes Two
 • Businnes Tour
 • Among Us
 • UNO
 • Stardew Valley
 • Don’t Starve Together
 • Portal 2
 • Gang Beasts
 • Tricky Towers 2

The Sims Serisi

The Sims serisi tam anlamıyla gerçek hayat simülatörü olduğu için sevgililerin duygusal olarak daha çok yakınlaşmasına ve kenetlenmesine yardımcı oluyor. Hayallerdeki ev, iş sosyal ortam ve günlük hayat gibi istenilen ve düşlenen her şeyin pratiğe dökülebildiği bir ortam sunuluyor. Tek oyuncu tabanlı yazılımda nasıl iki kişi oynar diye şaşırabilirsiniz. Aynı anda, aynı sürelerde oynanarak karşılaştırma, birbirini tanıma ve zevkleri keşfetme olanağı bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Elbette bununla da kalmayan oyun, içinde oluşturulan karakterin hayatının, çevresinin, iş ve ev ortamının istediğiniz şekilde devam etmesi gibi özellikleri de sağlayabiliyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Karakter için tatil ortamı, eğlence ortamı, parti ortamı gibi istenilen her kurgu oluşturulabiliyor. İstediğiniz ve arzuladığınız bütün hayallerinizi karakter üzerinde gerçekleştirebiliyorsunuz. Eşler aynı karakteri kullanabiliyor veya her oyuncu farklı karakterlere hayat verilebilmektedir. Bunun yanında The Sims, sevgililerin birbirlerinin hayallerini keşfetmesi, birlikte hayal kurabilmesi ve gelecek planları yapabilmesi için romantik ve duygusal bir oyun çeşidi olarak tercih ediliyor.

Overcooked! 2

Overcooked! 2 son zamanların trend hobisi yemek yapmak üzerine geliştirilen, sevgililer arasında oynanan en eğlenceli oyunlar arasında yer alıyor. Bölünmüş ekran üzerinden eş zamanlı çevrimiçi ve eşli şeklinde oynanabilmektedir. Oyunda zamana karşı yarışılarak yemek yapılıyor. Marifetin hızla yarışılarak ortaya konması gerekirken aynı zamanda heyecan, adrenalin ve çılgınlık birleşerek eşsiz anlar yaşatıyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Yemek yaparak dünyayı kurtarma teması üzerine kurulu oyun, coşkulu anlar yaşanmasını sağlıyor. Oyunda ilerleyen ve başarılı olan oyuncular, ödül olarak tanınan ve popüler şef olabiliyor. Zevkli yarışmaya dayalı ve çekişmeli oyun tatlı bir rekabet ortamını elbette yaratabiliyor. O yüzden ilişki sıcaklığını korumak ve sürdürmek adına, dozunda ve keyifli oyun için rekabet boyutunu aşırıya kaçırmadan oynamak gerekiyor.

It Takes Two

It Takes Two iki sevgilinin zevkle onayabileceği bir atmosfer oluşturmaktadır. Hikayesi eğlenceli ve kişileri içine çeken konusu zaman kavramını rahatlıkla unutturuyor. Büyü etkisiyle oyuncaklara dönüşen insanların ilginç hikayesi oyuna yön veriyor. Çekişmeli ve birbiriyle yarışan çiftler için sürükleyici hikayesi çiftlere unutulmaz anlar yaşayacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. Bölünmüş ekran üzerinden çevrimiçi oynanan oyun türü, eşli onanıyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

The Game Awards ve Steam tarafından, ödül alan ve yılın en iyi aile oyunu seçilen oyun, eğlenceli diyalogları, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle çiftlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Cody ve May karakterlerini oynarken eğlenceli dünyalarından izler buluyor, aynı zamanda çiftler içinde unutulmaz maceralara adım atmaktayız.

It Takes Two, bol neşeli, sürprizli ve eğlenceli oyun birlikte büyü etkisinden kurtulabilmek için oyuncuları de birlikte maceraya sürüklüyor!

Businnes Tour

Businnes Tour eski oyunlardan olan Monopoly oyununun, dijital versiyonu olarak düşünülüp tasarlanan yeni modeli demek yanlış olmaz. Oyunun Türkçe desteği bulunuyor. En az iki veya daha çok kişilerle aynı anda rahatlıkla oynanabiliyor. Sabit kurallar üzerine kurulu oyunun oynanması basit olduğu kadar, eğlence ve heyecan dozu da bir hali fazla.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Grup olarak veya eşli olarak zevkle oynanan oyun keyifli vakit geçirmek için tercih ediliyor. Dijital platformlarda ücretsiz olarak sunulan oyun karşılıklı sohbeti, iletişimi ve paylaşımı da geliştiriyor.

Among Us

Among Us birçok kişinin yeni tutkusu olan oyun kadın, erkek fark etmeksizin herkes tarafından seviliyor. Farklı bir dünya atmosferinde katil avcı ve karşısındakiler av olarak ilerliyor. Katilin kim olduğunun bulunması üzerine kurgulanan oyunda blöfler ve yanıltmaca hayli fazla. Suçlunun bulunması oyunun tamamlanmasını sağlıyor. 2023 sevgiliyle oynanacak oyunlar arasında en popüler olan oyunların başında geliyor.

Sevgiliyle Oynanacak Oyunlar

İmparator katil kim, görevlerin tamamlanması ve takım olarak verilen görevlerin yerine getirilmesi şeklinde oyun ilerliyor. Zevkli heyecanlı ve akıcı oyun adrenalin ve heyecan taşıyor. Grup halinde daha heyecan verici ortam oluşuyor. Sevgilinizin gözünün içine bakarak yalan söylemeyi göz alabiliyorsanız oyun sıra dışı boyutlara taşınıyor. Suçu başkasına atarak üzerinizdeki şüphelerden kurtulabiliyorsunuz. Taktik, strateji ve akıl oyunları içeren zekâ geliştirici oyun zevkli ortam yaratıyor.

UNO

UNO eskiden oynanan manuel kart versiyonundan esinlenerek tasarlanmış keyifli, çekişmeli ve heyecan dozu yüksek bir oyun olarak, çiftler veya gruplar tarafından tercih edilmektedir. En az 2, en fazla 4 kişiyle rahatlıkla oynanabiliyor. Ücretsiz oyun kategorisinde yer alan oyun, online veya indirilerek oynanabiliyor. Oyunun amacı ise başta verilen 7 karttan en kısa sürede kurtulmak ve oyunu kartsız olarak tamamlamaktır.

Sevgiliyle Oynanacak Oyunlar

Ceza sistemine dayalı oyunda alınan cezalar, elde kartların birikmesine ve hızla çoğalmasına neden oluyor. Elde biriken kart sayısı arttıkça oyunu bitirme şansı uzaklaşıyor. Amaç ceza almadan kartsız veya en az kart sayısıyla oyunu bitirmek oluyor. Zevkli, akıcı ve heyecanlı oyun grup olarak daha keyif verici atmosfer yaratıyor. Grup olarak oynandığında çiftler eşli gruplara ayrılabiliyor. Eşli oyunlarda eşler birbirlerinin ellerine bakarak oyuna yön verebiliyor.

Stardew Valley

Stardew Valley çiftlik hayatının simülatörü şeklinde kurgulanan oyun eğlenceli ve keyifli bir ortam sunuyor. Sevgililerin birlikte hayallerini zenginleştirebileceği doğal bir macera ortamı vardır ve sınırsız olarak her türlü hayali rol gerçekleştirilebilmektedir. İstenilen hayvan beslenip yetiştirilebiliyor, hayvanlardan elde edilen ürünler satılabiliyor, tarlalarda ürünler ekilip yetiştirilebiliyor, elbette oyunda bunlardan daha fazlası da mevcut!

Sevgiliyle Oynanacak Oyunlar

Oyunda her üretilen ürün satılıp kazançları çiftliğin gelişimi için kullanılabiliyor. Sevimli, samimi ve doğal çiftlik hayatının yaşanması, geliştirilmesi ve tatlı bir rekabet ortamı oluşarak yarışma sağlanıyor. Oyun türünde ise tekli veya çoklu olarak bağlantı kurulabilmektedir. Farklı alanlarda yaşanabilen oyunda çiftlik, hayatta kalma veya farklı macera ortamları kolaylıkla seçilip geliştirilebiliyor.

Don’t Starve Together

Don’t Starve Together son dönem yarışmalarından dolayı popüler olan ve geniş kitleler tarafından sevilen hayatta kalma oyunudur. Görevleri, hikayesi ve kesintisiz eğlencesiyle kişileri etkisi altına almayı başarıyor. Harita üzerinde ortamın keşfedilmesi üzerine gelişen oyun hayatta kalma mücadelesi ve zorluklarıyla ilerliyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Her an karşılaşılan bir canavardan kaçmak, aç kalmamak için yemek bulmak, yemek yerken canavara yem olmamak, uyumak için güvenli ortam aramak heyecan korku ve yaşam mücadelesiyle sonlanıyor. Sevgiliyle ve grup halinde oynanan oyun iyi vakit geçirmek için en çok tercih edilen oyunların başında geliyor. Birlikte hareket edilebiliyor ve zorluklara karşı birlikte mücadele edilebiliyor.

Portal 2

Portal 2 oyunu tekli modda oynanabildiği gibi çoklu oyuncu modu seçilip sevgiliyle zevkli vakit geçirmek için oynanabiliyor. Harita üzerinden bulmacalar ve sorular çözülerek ilerleyebilirsiniz. Bulmaca çözerken zamanın nasıl geçtiği fark edilmiyor ve bambaşka eğlencelere yol açıyor. Eğlenceli, keyifli ve geliştirici oyun birlikte hareket etmeyi ve yakınlığı pekiştiriyor. Yüz yüze oynanabilen oyun çevrimiçi uzaktan da kolaylıkla tercih edilmektedir. Çoklu oyun modunda her kişi bir robotu yöneterek oynar ve kendi tercihlerinizi seçersiniz. Portal 2’nin sevgiliyle oynanabilecek en güzel oyunlar arasında bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Gang Beasts

Gang Beasts eğlenceli, heyecanlı ve oldukça basit olan oyun kolaylıkla oynanabiliyor. Çiftler arasında zevkli ve kahkaha dolu vakit geçirmek için en güzel oyun olan Gang Beasts’te bulunan görevler, kişilerin neşeli vakit geçirmesini sağlıyor. Oyunda verilen görevleri yerine getirmek için rakipleri tutup fırlatmak, aşağı atmak ve ortamdan uzaklaştırmak gerekiyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Rakipleri atarak oyunda kalmaya devam ediliyor. Bütün rakipler ortamdan uzaklaştırılınca oyun kazanılmış oluyor. Oyunu oynamak içinse iki veya daha fazla kişiyle tercih edebilirsiniz. Müthiş eğlenceli ve neşeli ortam yaratan oyun, uzaktan oynanabilecek en keyifli oyunların başında yer alıyor.

Tricky Towers

Tricky Towers eski manuel tetris oyunlarını özleyenler için harika bir oyundur. Tetris’ten esinlenerek oyun adeta bir geliştirilmiş dijital versiyondur diyebiliriz. Özellikle çiftler arasında oynanan zevkli oyunlar arasında yer alıyor. Yukarıdan inen blokların ustaca yerleştirilerek büyük alanların temizlenmesi ve yıkılmayan kuleye sahip olarak en üste ulaşıp oyunun tamamlanması üzerine gelişiyor.

Sevgiliyle Oynanan Oyunlar

Oyun genel olarak çevrimiçi sevgiliyle zevkli vakit geçirilmesini sağlıyor. Tatlı bir rekabet üzerine kurulu oyun zekâ ve beceri üzerine ilerliyor. Birlikte vakit geçirmek isteyen ve uzakta olan sevgililer için ideal olan oyunun, sıkılmadan eğlenceli ve keyifli ortam yaratacağından kesinlikle eminiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir