Güncel İş Bulma Siteleri – 2024

Güncel iş bulma siteleri 2024 yılında da iş arayanlara yardımcı olmayı sürdürüyor. İş aramak tatsız bir süreç olmasına karşılık özellikle internetin kullanımı sayesinde bu süreci daha kısa hale getirebilirsiniz. İş arama sürecinde güncel iş ilanlarının yer aldığı siteleri kullanmak size uygun işlere daha kolay ulaşmanızı sağlayacağı gibi başvurunuzu da zahmetsiz şekilde yapmanıza yardımcı olacaktır. Daha önceleri iş aramak için işyerlerini dolaşmak ya da gazete karıştırmak gerekiyorken günümüzde iş arama siteleri sayesinde kısa sürede aradığınız işe ulaşma imkanına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangileri? 2024

Sadece iş arayanlar için değil aynı zamanda iş ilanı yayınlanan siteler işverenler açısından da büyük kolaylık sunuyor. Çünkü bu sayede aradıkları personeli farklı konumlardan bulabildikleri gibi başvuruları da kolayca yönetebiliyorlar. Personel arayanlar için çalışan bulma süreci de bu sayede daha sürdürülebilir ve kısa sürede süreci sonlandırmaya dönüşüyor.

En İyi İş Bulma Siteleri

Günümüzde iş arayanlar için doğru işi bulmak hem zaman alıcı hem de zorlu bir süreç olabilir. Bu süreç içerisinde bazı siteler süreci kolaylaştıran ve adeta iş arama deneyimini bir oyun haline getiren noktalar olabiliyor. Bu yazıda, kariyer hedeflerinize ulaşmanızı destekleyecek en iyi iş bulma sitelerini inceleyeceğiz.

İş arama sürecinde doğru platformu seçmek başarılı bir kariyere giden yolda atılacak önemli bir adımdır. Her biri benzersiz özelliklere sahip olan siteler kullanıcı dostu arayüzleri ve geniş iş ilanlarıyla dikkat çekmektedir. Bununla birlikte sektöre özel filtreleme seçenekleri, uzman görüşleri ve kullanıcı değerlendirmeleri gibi özelliklerle kendi özelliklerinize uygun işlerde bulabilirsiniz.

Eğer siz de iş arama sürecinizi kolay hale getirmek ve hayalinizdeki işi bulmak istiyorsanız, bu yazıda tanıtılacak olan en iyi iş bulma sitelerini kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. En iyi iş bulma sitelerini sıralayacak olursak:

 • İŞKUR
 • Kariyer.net
 • Eleman.net
 • İşbul.net
 • Secretcv.com
 • Yenibiris.com
 • Linkedin.com
 • Elemanonline.com.tr
 • İşin Olsun
 • Indeed.com

İŞKUR

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – İŞKUR

Her ne kadar İŞKUR bir devlet kurumu olsa da aslında internet üzerinden iş aramanıza imkan tanıyor. Bu özelliği siteye ilk girişinizde belli olmasa da İŞKUR’da yüzlerce iş ilanı olduğunu bilmelisiniz. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı olan İŞKUR üzerinden sorunsuz şekilde aradığınız işi bulabilirsiniz.

İşverenler ve iş arayanları bir araya getirmek üzere faaliyet gösteren platforma kayıt olduktan sonra iş ilanlarını görüntüleyebilir ve uygun olan işlere başvuru yapabilirsiniz. Üstelik başvuru öncesinde işe uygunluğunuzu da ölçebilirsiniz. Bunun yanında özgeçmiş bilgilerinizi sisteme girerek sadece size uygun iş ilanlarının listelenmesini de sağlayabilirsiniz. Arama ekranından da iş aradığınız bölge veya meslek gibi seçenekleri girerek yine kısa sürede doğru sonuçlar alabilirsiniz.

Kariyer.net

Güncel iş ilanları siteleri 2024 yılında yine işverenler ile iş arayanları bir araya getirmeye yardımcı oluyor. Uzun yıllardır faaliyet gösteren ve bu alanda en önemli siteler arasında yer alan Kariyer.net iş bulma sürecinizde size yardımcı olabilir. Geniş işveren yelpazesi sayesinde çok çeşitli iş kollarında iş bulmanızı sağlayacak olan bu sitede aynı zamanda iş ilanlarının yanı sıra iş dünyasına ait güncel bilgileri de bulabilirsiniz.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Kariyer.net

İş arayanlar için aynı zamanda Kariyer.net tarafından düzenlenen eğitimlere de katılma imkanı bulabilirsiniz. İş arama sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, nelerin yapılacağı, nelere özen gösterilmesi gibi konular iş bulma sürecinizde kolaylık sunacaktır.

Sitede ayrıca özgeçmiş oluşturma özelliği de bulunuyor, bu sayede platform üzerinden başvurunuz esnasında göndereceğiniz özgeçmişinizi de ücretsiz oluşturabilirsiniz. Web ve uygulaması bulunan Kariyer.net’e günde yüzlerce iş ilanı girildiği için her an güncel olduğunu belirtmek gerekiyor.

Eleman.net

2005 yılından beri faaliyetine devam eden bir başka güncel iş ilanı sitesi olan Eleman.net basit arayüzü, kullanışlı özellikleri sayesinde işverenler ile iş arayanları bir araya getiriyor. Sitede yaklaşık olarak 350 bine yakın kayıtlı firma bulunuyor. Firmaların bilgileri de teyitli olduğu için istenmeyen durumların da önüne geçilebiliyor. Geçtiğimiz yıl platform verilerine göre yaklaşık 100 bin kişi doğrudan Eleman.net üzerinden aradığı işi bulmuş durumda.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Eleman.net

Özgeçmiş hazırlama imkanı da sunması sayesinde aradığınız işlere başvuru yapma aşamasında kolaylık sunan sitenin aynı zamanda IOS ve Android uygulamaları üzerinden de ulaşabilirsiniz.

İsbul.net

Özellikle son zamanlarda adından daha sık söz ettirmeye başlayan bir başka güncel iş ilanı sitesi olan isbul.net kullanışlı arayüzü ve işverenler için uygun fiyatlı ilan ücretleri sayesinde popülerlik kazanıyor. Diğer sitelere göre işverenlerin ilanlarını daha uygun fiyatlar ile listeleyebilmeleri daha çok iş ilanının sitede yer almasını sağlıyor. Bu durum ise iş arayanlar için pozitif bir durum yaratıyor.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – İsbul.net

Platformun uygulamasının da bulunması telefon üzerinden kolayca kullanım imkanı sağlıyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra yeni ilanlar veya başvuru yaptığınız hakkında dönüş yapıldığında bildirim gibi özellikler de yer alıyor. İş ilanları arasından kolayca listeleme sunan platform iş arama sürecinde önemli katkılar sunabilir.

Secretcv.com

Güncel iş ilanları siteleri 2024 yılında küçük veya büyük işletmelerin personel ihtiyacını karşılamak üzere önemli kolaylıklar sunuyor. Secretcv.com da iş verenler ile iş arayanları başarıyla bir araya getiriyor. Özellikle köklü geçmişi sayesinde alanında önemli bir yer etmiş olan platformda on binlerce işveren yer alıyor. Bu işveren firmaların çoğu da ünlü kurumsal firmalardan oluşuyor.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Secretcv.com

Üstelik platform ilanları ücretsiz görüntüleme ve hızlı üyelik ile hemen iş başvurusunda bulunma gibi özellikler de sunuyor. İş bulma siteleri arasında en önemli özelliği ise aday istemedikçe kişisel bilgilerinin işverenler ile paylaşılmaması oluyor. İsmini de buradan alan platform kullanıcı gizliliğine önem veriyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta ortaya çıkıyor. Şayet gizli bilgiler ile başvuru yaparsanız işverenlerden dönüş sayısında azalma olabilir. Bu noktayı göz önünde tutmayı ihmal etmemelisiniz.

Yenibiris.com

Yeni bir iş bulmam lazım diyorsanız Yenibiris.com da bakmanız gereken platformlar arasında yer alıyor. Hürriyet gazetesine bağlı olan site, bu sayede pek çok firmanın işveren olarak platformda bulunmasını sağlıyor. Hatta Hürriyet gazetesi ilanların artık gazetede değil doğrudan bu site üzerinde yayınlanmasını sağlıyor.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Yenibiris.com

Ücretsiz iş ilanları sunan siteye hemen kayıt olabilir ve iş arama sürecinizi başlatabilirsiniz. Özgeçmiş oluşturmanıza da izin vermesi sayesinde özgeçmişinizi de dilerseniz platform üzerinden hemen oluşturabilirsiniz.

Linkedin.com

Güncel iş ilanları denildiğinde global çapta ilk akla Linkedin.com geliyor. Esasında Linkedin bir iş arama platformundan öte iş üzerine sosyal medya kanalı olarak da kabul ediliyor. Çünkü diğer platformların aksine Linkedin son derece işlevsel, geniş opsiyonlu ve sosyal bir ortam sunuyor. Platforma kayıt oluşturmak ücretsiz ve hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra profilinize fotoğraf ekleme, iş deneyimlerinizi ekleme gibi özelliklerin yanı sıra paylaşımlar yaptığınız bir duvarınız da bulunuyor. Burada istediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Bunun dışında başka gönderileri de beğenebilir veya yorumda bulunabilirsiniz.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Linkedin.com

İş arama maceranızda efektif bir şekilde kullanırsanız Linkedin çok yararlı olacaktır. Ancak platformda özellikle belirli alanlara yönelik daha fazla öncelik verildiğini unutmamalısınız. Örneğin bilişim alanında güncellemeler, iş ilanları daha çok olurken, daha geleneksel işlere yönelik iş ilanının kısıtlı olacağını göz önünde tutmalısınız. Bunun yanında global bir platform olduğu için yurtdışı iş ilanları ararken de platform size yardımcı olacaktır.

Elemanonline.com.tr

Güncel iş ilanları siteleri arasında bir diğer platform olan Elemanonline.com.tr firmalar için ücretsiz iş ilanı yayınlama hakkı veriyor. Bu da iş ilanlarının çok olması anlamına geliyor. Aynı zamanda küçük veya orta ölçekteki işletmeler de iş ilanlarını kolayca oluşturarak platformda yer alabiliyorlar.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Elemanonline.com.tr

Platform kullanıcılar için özgeçmiş taslakları gibi kolaylıklar ne yazık ki sunmuyor. Bu yüzden de siteye kayıt olup iş ilanlarına başvuru yapmadan önce özgeçmişinizi özenli şekilde hazırlamanız gerekiyor. Fakat özgeçmişinizi hazırladıktan sonra ise sisteme kayıt edildiği için bu özgeçmişinizi kullanarak istediğiniz sayıda iş ilanına başvuru yapabilirsiniz.

İşin Olsun

Son dönemlerde yaptığı reklam çalışmaları ile adını duyurmayı başaran İşin Olsun hızlı şekilde işverenler ile iş arayanları bir araya getiriyor. Bu özelliğiyle de 2024 iş ilanları siteleri arasında kendisine özel bir yer buluyor.

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – İsinolsun.com

İşin Olsun’un en önemli özelliği çok kolay şekilde iş ilanlarına başvuru yapılabilmesi. Uygulama ya da web sürümü üzerinden kayıt olduktan sonra profiliniz hazır hale geliyor. İsterseniz fotoğraf ve iş geçmişi, eğitim gibi özellikleri de ekleyebiliyorsunuz. İşverenler için de herhangi bir ilan kısıtlaması koymadığı için işverenler istedikleri kadar ilan oluşturabiliyor. Bu ise sürekli olarak platformun güncel kalmasını sağlıyor. Aynı zamanda iş arayanlar da kolayca istedikleri sayıya kadar ilana başvuru yapabiliyorlar.

Eğer işveren tarafından size dönüş yapılacaksa İşin Olsun’un numarası üzerinden size ulaşıyor. Bunun yanında firmaya mesaj gönderme ve mesaj alma gibi özellikler de bulunuyor.

Indeed.com

Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 - Indeed.com
Güncel İş Bulma Siteleri – 2024 – Indeed.com

Güncel iş ilanlarına ulaşmak için Indeed.com da global çapta hizmet veriyor. Üstelik platform farklı platformlarda yer alan iş ilanlarını da toplayabildiği için iş arayanlar için önemli bir kolaylık sunuyor. Platformda yer alan firmaların çoğunun kurumsal olması da iş arama sürecinde güvenilirlik açısından avantaj oluşturuyor. Sitede aylık olarak global çapta 250 milyondan fazla ziyaretçi alıyor. Global olarak faaliyet gösterdiği için özellikle yurtdışında iş arayanlar için de önemli bir avantaj oluşturuyor. Sitede iş özelinde özelleştirme de bulunuyor. Aynı zamanda maaş oranına göre de arama yapabilirsiniz. Bunun dışında site özgeçmiş oluşturma, pozisyonunuza göre iş ilan önerileri ve pozisyonunuza göre ortalama maaş kazancınız gibi bilgilere de yer vererek güncel iş ilanları siteleri 2024 arasında fark yaratıyor.

İş Bulma Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekilenler

İş bulma siteleri iş arayanlar için kariyer hedeflerine ulaşmada kilit bir rol oynamaktadır.  Günümüzde internet üzerinden kolaylıkla halledebilen iş bulma alanı artık çok spesifik bir hal almaya başladı. İşverenler uygun siteler içerisinden ilan paylaşırken kullanıcılarda kendilerine uygun olanlara başvurarak iş bulmaya çalışıyorlar. Peki İş Bulma Sitelerinde Neye Dikkat Edilmelidir? İş Bulma Sitelerinde Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nedir? İşte iş bulma sitelerini etkili bir şekilde kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar:

İlk olarak, profilinizi düzenli aralıklarla güncelleyin. Deneyim, eğitim ve becerilerinizi doğru bir şekilde yansıtan güncel bilgiler ve işverenlerin sizi daha iyi anlamalarını sağlar. Ayrıca profilinizi tam ve eksiksiz bir şekilde doldurarak iş arama şansınızı artırabilirsiniz. İş bulma sitelerinde arama yaparken doğru filtreleme seçeneklerini de kullanmak önemlidir. Sektör, konum, pozisyon gibi kriterleri belirleyerek arama sonuçlarınızı daraltabilir ve aradığınız işe daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bu sayede zamanınızı daha etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

Son olarak bahsedeceğimiz bir diğer konu ise kullanıcıların yorumları ve incelemeleridir. İş bulma sitelerindeki kullanıcı yorumları ve değerlendirmeler, platformların güvenilirliği ve etkinliği hakkında önemli bilgiler sağlar. O yüzden bunu dikkate almanızı tavsiye ediyoruz. Bu önemli noktaları göz önünde bulundurarak, iş bulma sitelerini daha etkili bir şekilde kullanabilir ve kariyer hedeflerinize daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

One Comment

 1. Alev Seza Dere avatarı Alev Seza Dere dedi ki:

  Bizde işe alımlarda genellikle Kariyer.net i kullanıyoruz ve işe alacağımız Linkedin profili bize onun hakkında bilgi sahibi olmak için yardımcı oluyor.
  Dere Medikal Ltd. Şti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir