En İyi 10 Antifriz Markası

Motorlu taşıtların motorlarının korunması amacıyla geliştirilen antifriz, özellikle kış aylarında kullanılmayı tercih edilmektedir. İçindeki özel bileşenleri ile suyun donma noktasını düşürdüğü gibi kaynama noktasını fazlasıyla yükseltir. Suyun donma noktasını düşüren ürün, kış mevsimlerinde motorların soğutma sisteminde bulunan suyun donmasını önler. Bu şekilde kış mevsimlerinde soğuk havalarda motorların zarar görmesini önlemeyi amaçlar. Özellikle bu noktada araç sahipleri, soğuk mevsimlerde araçlarını korumak amacıyla mutlaka antifriz kullanırlar. Bu nedenle bugünkü yazımızda En iyi 10 Antifriz Markasını açıklayarak özelliklerinin ne olduğuna yakından bakacağız.

İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Hızlı Arabaları [2023]

Antifrizler farklı markalar tarafından farklı özelliklerle ve renklerle üretilirler. Bu durum araç sahiplerinin akıllarının karışmasına neden olabiliyor. Bu karışıklığı gidermek amacıyla sizlerle bu yazımızı paylaşıyoruz. Burada verdiğimiz bilgilerle aracınız için en uygun olduğunu düşündüğünüz antifriz markasını kolayca seçebilirsiniz.

En İyi Antifriz Markaları

Motorlu taşıtların radyatör bölümüne eklenmek üzere üretilen antifrizler, dört farklı şekilde üretilmektedirler. En iyi antifriz markaları tarafından hibrit, nitrit, organik ve inorganik olarak üretilirler. Bu farklı antifrizleri üreten firmaların hangileri olduğunu yazımız ile buradan belirtiyoruz. Kimyasal içerikleri ile motorları koruyan bu ürünlerin kullanımında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Satın aldığınız antifrizi kullanmadan önce mutlaka üzerini ve kullanma talimatını okumanız gerekir.

Doğanın korunması ve dünyanın daha yaşanabilir bir yer olması için doğa dostu olarak üretilen antifrizleri kullanmaya önem vermelisiniz. Bazı ürünlerin kullanılması sırasında seyreltilmesi gerekir. Ürünün üzerinde seyreltilmesi için eklenecek miktarın ne olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Radyatördeki suyu boşaltmanıza gerek olmadan aldığınız antifrizi üzerine ekleyebilirsiniz. Bu ürünler özellikle kış mevsiminin sert geçtiği kentlerde mutlaka kullanılmalıdır.  Şimdi bu markalar ve ürünlerin nasıl kullanıldığı konusunda bilgileri paylaşalım.

   1- Luksor Kimya -42 Derece Antifriz 5 lt

Motorlu taşıtlarda güvenle kullanılabilen en iyi antifriz markaları arasında Luksor Kimya yer alıyor. Luksor Kimya antifriz kırmızı renkli ve organik olarak üretiliyor. Organik olan antifriz doğa dostudur. Motoru korumanın yanında ayrıca doğanın da kirlenmesinin önüne geçiyor. Konsantre olarak üretilen antifrizin yarı yarıya seyreltilmesi gerekiyor. Bu konuda hata yapmamak için mutlaka ürünün üzerini okumak gerekiyor. Aracın motorunu -42 dereceye kadar korumanın yanında aşırı sıcak havalardan da etkilenmesinin önüne geçiyor. Bu özelliği ile her mevsim kullanılabiliyor.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi: -42 derece
 • Miktarı: 5lt
 • Rengi: Kırmızı
 • İçeriği: Organik

   2- Petrol Ofisi Süper Antifriz 3 Lt

Petrol Ofisi tarafından araçların motorlarının soğuk havalarda zarar görmemesi amacıyla üretilir. Petrol Ofisi Süper antifriz 3 lt yeşil ve kırmızı renklerde bulunur. Motoru soğuktan donmalardan olduğu gibi aynı zamanda paslanma, korozyon, aşınma ve köpük oluşmasını önleyen içeriği ile tercih edilir. Çok fonksiyonlu olması ile araç sahipleri tarafından en fazla tercih edilen markalar arasında yer alır. Etilen glikon içerikli olması ile çok fonksiyonlu olan ürün kış mevsiminde olduğu gibi yazları da kullanmaya uygundur. Motorların ömrünü uzatır ve araç sahiplerinin beklentilerini karşılar.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi: -23 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Yeşil, kırmızı
 • İçeriği: Etilen glikol

   3- Sepetfy -40 Derece Organik Antifriz 3 Lt – Kırmızı

Sepetfy tarafından doğa dostu olarak üretilir. Sepetfy antifriz kırmızı renklidir ve seyreltilmesine gerek bulunmaz. Radyatörde bulunan suyu boşaltmanın ardından direk bu ürün ile doldurulması yeterlidir. Üzerinde de belirtildiği gibi motoru -40 derece olan soğuk havalarda dahi maksimum düzeyde korur. Motoru korumak için sadece kış mevsimlerinde kullanılmaz diğer mevsimlerde de radyatöre eklenir ve bu şekilde sistemde bulunan suyun buharlaşması ve sistemin susuz kalması sorununun önüne geçilebilir.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi:-40 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Kırmızı
 • Türü: Organik

   4- Castrol Radicool Antifriz 3 Lt Mavi

En İyi 10 Antifriz Markası listemizde 4. markaya gelmiş bulunuyoruz. Castrol tarafından üretilen mavi renkteki bu ürün benzinli ve dizel büyün araç tiplerine uygundur. İçinde bulunan özel bileşenleri ile konsantre olarak üretilir. Kullanılması sırasında distile su ile seyreltilmesi gerekir. Seyreltme işlemi ürünün üzerinde belirtilen oran kadar yapılmalıdır. Daha fazla ya da az yapılması halinde motora zarar verilebilir. Motorları donma tehlikesinden korumak için kışları ayrıca sıcak havalardan korumak için de yaz aylarında kullanılabilir. Yaz mevsiminde de suyun buharlaşmasının önüne geçilir. Castrol antifriz kullanarak araçlarınızın motorlarını koruyabilir ve ömrünü uzatabilirsiniz.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Rengi: Mavi
 • Miktarı: 3 lt

   5- Woglass Antifriz 18 Lt -40 Derece

Motorlu araçların soğuktan ve sıcaktan etkilenmesinin önüne geçmek için kullanılan Woglass antifriz kalitesi ile beğeniliyor. Üstelik yüksek miktarı ile araç sahipleri için fiyat performans ürünü olmayı başarıyor. Her mevsim aracın radyatörüne eklenmesi tavsiye edilen ürünü aynı zamanda güneş panellerinde de kullanılabiliyor. Araçlarda güvenle kullanılabilen bu ürün tam not almayı başarıyor.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Derecesi: -40 derece
 • Miktarı: 18 lt

   6- Shell Longlife Kırmızı Antifriz -40 C Derece

Shell longlife kırmızı antifriz tüm motorlu araç tipleri için üretilir. Kış mevsiminde motoru donma tehlikesine karşı korurken yaz mevsiminde ise korozyon ve ısınma sorunlarının yaşanmasının önüne geçer. Organik olarak hazırlanan bu ürün yaz aylarında aşırı ısınmadan dolayı oluşan kirlenmenin önüne geçer. -40 dereceye kadar olan havalarda motoru koruyor olmasıyla araç sahiplerinin tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. En İyi 10 Antifriz Markası arasında yer alması ise kullanımının son derece pratik olması ve ürünün organik olmasından sıkça kaynaklanmaktadır.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi: -40 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Kırmızı
 • İçeriği: Organik

   7- Total Glacelf Auto Supra Antifriz Organik 

Tüm motorlu araçlar için uygun olan Total antifriz, organik içeriği ile dikkatleri çekiyor. Soğuk havaların yanında sıcak havalarda da motorun aşınma ve korozyona karşı korunmasını sağlıyor. İçindeki özel bileşenleri ile ısı değişimlerini sürekli kontrol ediyor ve motor için en uygun düzeyde kalmasını sağlıyor. Isı değişikliklerinden çıkan asidi nötralize ediyor olması ile motoru koruma görevini yerine getirir. Motorların düzenli çalışmasını sağlar ve ömürlerini uzatır.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi -42 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Kırmızı
 • İçeriği: Organik

   8- Opet Antifreeze Extended Life Antifriz – Kırmızı

Opet antifriz araçların motorlarını soğuktan ve sıcaktan koruma görevini maksimum düzeyde yerine getirmektedir. Kırmızı renkli olan ürün, tüm araç tipleri için uygun olarak üretilmektedir. Motorun ömrünü uzatır ve yüksek verimle çalışmasını sağlar. Özellikle tercih edilme nedenleri arasında trafiğin yoğun olduğu şehirlerde motorların hararet yapmasını engelliyor olması bulunmaktadır.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Rengi: Kırmızı
 • Miktarı: 3 lt

   9- Teos G12 Organik Antifriz – Yeşil

Organik içeriğiyle dikkat çeken Teos G12 antifriz, içinde asidik bileşenler bulunmuyor olması ile dikkatleri çekiyor. Antifriz yeşil renklidir ve motorları -40 dereceye kadar donma sorunundan korur. Araç motorlarını donmaya karşı olduğu gibi hararet yapmaya karşı da etkilidir. Bu özelliği ile araç sahipleri tarafından dört mevsimde de kullanılır. Yeşil renkli olarak üretilen antifriz bu özelliği ile taşma olması halinde hemen fark edilebilmektedir. Fiyatı ve performansı ile araç sahiplerinin beklentilerini üst düzeyde karşılayacağına eminiz.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi:-40 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Yeşil

   10- Renew G12 Organik Antifiriz

En İyi 10 Antifriz Markası listemizde son markaya gelmiş bulunuyoruz. Renew G12 Organik Antifriz, benzinli ve dizel tüm motorlu taşıtlarda organik olması ile tercih edilir. Özellikle motorların performanslarının maksimum düzeyde olmasına katkı sağlar. Kış aylarında donmaya yaz aylarında ise aşırı ısınmaya karşı koruma sağlar. İçindeki özel katkı maddeleri ile aracın motorunu korur ve ömrünü uzatır.

En İyi 10 Antifriz Markası!

 • Donma derecesi: -40 derece
 • Miktarı: 3 lt
 • Rengi: Kırmızı
 • İçeriği: Organik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir