Yandex Disk’te Nasıl Dosya Paylaşılır?

Bugünkü yazımızda yine bulut sistemlerinden devam ediyoruz. Yandex Disk gibi popüler bir bulut sistemini kullanan bir sürü kullanıcı eminim bu sistemin nimetlerinden tam olarak faydalanamıyordur. Bu sebepten dolayı dosya paylaşımını, link seçimini anlatmak istiyorum.

Yandex Disk’te dosya paylaşımı nasıl yapılır?

  • Öncelikle Drive’da olduğu gibi dosyanızı Yandex Disk’e yüklemelisiniz. Dosya yükleme olayı Drive’daki gibi oluyor. İster internet tarayıcınızda açık olan Yandex Disk’e atın, ister internet tarayıcınızdan açıp yükle deyin, ister Yandex Disk masa üstü uygulamasından yükleyin fark etmez.
  • Yüklediğiniz dosyayı tarayıcıdan Yandex Disk’e girip bulun. Üzerine bir defa tıklayın. Üzerine bir defa tıkladığınız zaman sağ köşede işlem penceresi çıkacaktır. O pencerede bağlantıyı paylaş seçeneğini altında yer alan kapat seçeneğine tıklayıp açacaksınız.yandex
  • Kapat yazan yerde aç yazdığı zaman aç yazan yerin hemen sağında bir bağlantı belirecektir. Bu bağlantıyı nerede paylaşırsanız bağlantıya sahip olan herkes paylaştığınız dosyayı indirebilecektir.

Yandex Disk’te paylaşma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Aynı şekilde aç yazan yere tıklayıp orayı kapata çevirirseniz bu defa paylaşımı durdurmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir