WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp Aero Nedir son zamanlarda en fazla araştırılan konular arasına yer alıyor. Dünyanın en fazla kullanılan mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan WhatsApp online olarak mesajlaşma, konuşma ve görüntülü konuşma olanağı sunar. Aynı zamanda durum atma özelliği ile artık bir sosyal medya platformu olarak da değerlendirilir. Grup kurma özelliğinin de çok fazla kullanıldığı görülüyor. Çok fazla kullanılan bu uygulamaya geliştirici firma tarafından çeşitli özellikler getirilmeye devam ediliyor.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Konuşarak Mesaj Yazma Nasıl Yapılır? WhatsApp Sesli Mesajı Yazıya Çevirme

Her yaş grubundan insanın çok fazla kullandığı bu uygulamanın geliştirilen özellikleri ile yetinmek istemeyen kişiler içinse WhatsApp aero geliştirilmiştir. Üçüncü taraflar tarafından geliştirilen bu uygulama ile orijinalinde olmayan pek çok özelliklerin kullanılması mümkün oluyor. Google play ya da App store gibi uygulama indirme bölümlerinden indirilmesi mümkün olmayan WhatsApp aero telefona APK olarak indirilerek kullanılabiliyor.

WhatsApp Aero Nedir?

WhatsApp Aero Kim Tarafından Geliştirildi öğrenen pek çok insanın şaşırdığı görülür. Çünkü WhatsApp Aero Hazar Kurt adlı bir Türk tarafından geliştirilmiştir. 1999 doğumlu olan Kurt’un geliştirdiği özellikler ile WhatsApp pek çok insan için çok daha çekici bir hale gelmiştir. Orijinal uygulamada olmayan özelliklerini kullanan kişiler özellikle stalk yapabiliyorlar. 2019 yılında geliştirilen WhatsApp aero APK olarak akıllı telefonlara indirilerek kullanılabiliyor. Orijinal uygulamadan çok daha fazla özelliği bulunması ile de indiren kişilerin sayısında hızla artış olduğu görülüyor.

WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

Google Play ya da App Store üzerinden indirilemeyen WhatsApp Aero uygulaması için Android telefonlarda Root, iPhone telefonlarda ise Jailbreak işleminin yapılması gerekmektedir. Elbette bu işlemlerin bütün akıllı telefonlarda yapılmasına gerek bulunmuyor. Telefonun marka ve modeline göre hiç işlem yapmadan da uygulamanın kullanılması mümkün oluyor. Kendi bilgilerinizi gizlerken rehberinizde olan kişilerin bilgilerini görmek istediğinizde WhatsApp Aero indirmek akıllıca bir çözüm olarak görülebiliyor.

WhatsApp Aero Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlarda uygulamalar hazır olarak satışa sunulur. Kişiler telefonu aldıktan sonra telefon numaraları ile uygulamayı hemen kullanmaya başlayabilirler. WhatsApp Aero Nasıl Kullanılır sorusu incelendiğinde ise öncelikle telefona indirilmesi gerektiği görülmektedir. Tamamen ücretsiz olarak telefona indirilen uygulama, tıpkı orijinal uygulama gibi ücret ödemeden indirme yapıp, numaranızı girerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Uygulamayı indirmek için WhatsApp Aero resmi sitesine girebilirsiniz. Buradan indir tuşuna bastıktan sonra verilen yönergeleri izleyerek hiç sorun yaşamadan dakikalar içinde indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Uygulamayı kurmak içinse yine aynı şekilde resmi Aero sitesinden yardım alabilmeniz mümkündür. Bunun yanında kurulumu son derece basit olduğundan çoğu zaman yardıma gerek kalmıyor.

Pek çok insanın Aeroyu indirme nedeni sunduğu ilave özelliklerinden yararlanmaktır. Bu özelliklerden yararlanmak istediğinizde uygulamayı kurmanın ardından profilinize girmeniz ve buradaki ayarlar bölümünden istediğiniz özelliğini açabilirsiniz. Uygulamayı indirmenin ardından birbirinden şık ve farklı temaların kullanılması mümkün oluyor. Gün geçtikçe daha fazla indirilen Aero geliştirilmeye devam ediyor. Yapılan geliştirme çalışmaları ile elde edilen olumlu sonuçlar güncellemeler olarak kullanıcılara gönderilir.

WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp Aero Özellikleri gün geçtikçe artarak kullanıcılarını memnun etmeye devam ediyor. Uygulamanın resmi sitesi de bulunuyor ve buradan telefona indirilmesinin ardından özelliklerinden yararlanmaya başlanabiliyor. Çok sayıda özelliği ile rehberinizdeki kişilerin paylaştığı ama sizin görme fırsatı bulamadığınız hikayelerini de sonradan görebiliyorsunuz. Orijinal uygulamadan daha hızlı olması ile kullanım sırasında kesinlikle sorun yaşanmıyor. Aero tarafından kullanıcılara sunulan özellikler arasında şunlar bulunuyor:

 • Karşı taraf mesajları herkesten sil yapmış olsa dahi görebilirsiniz ve karşı tarafın mesajı gördüğünüzden haberi olmaz
 • Mesajlarınızı yazarken farklı fontları kullanabilirsiniz
 • Karşı taraf son görülmesini kapatmış olsa dahi siz onun en son ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz
 • WhatsApp hikayeleri silinse ya da süresi dolsa bile görme imkanı bulabilirsiniz
 • WhatsApp mesajlarının görüldüğünü gösteren mavi tık özelliğini kapatabilirsiniz. Bu şekilde karşı tarafın haberi olmadan mesajları görebilirsiniz
 • Rehberinizde olan kişilerin profil fotoğraflarını ve durum yazılarını ne zaman değiştirdiğini görebilirsiniz
 • Uygulamaya parmak izi ya da şifre ekleyerek telefonunuz başka biri tarafından kontrol edilse dahi mesajlarınızı sizin izniniz olmadan göremez
 • WhatsApp Aero tarafından hazırlanan çok sayıda arka plan ve tema arasından seçim yaparak görünümünü özelleştirebilirsiniz
 • Yüksek boyutlu dosyaları rahatça gönderebilirsiniz
 • Orijinal uygulamadan daha hızlıdır ve mesajlaşma sırasında donma gibi sorunlar kesinlikle yaşanmaz
 • Veriler üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmaz ve bu şekilde sizin bilgilerinize üçüncü kişilerin erişimi mümkün olmaz

WhatsApp Aero Neden Tercih Ediliyor?

Günümüzde insanlar kendi bilgilerinin gizli kalması konusuna çok dikkat ederler. Aynı zamanda ise karşı tarafın neler yaptığını ve gizlediğini öğrenme isteği de oldukça fazladır. Bu iki isteğin bir araya gelmesi ile birlikte ortaya çıkan Aero beklentileri karşılar. WhatsApp Aero Neden Tercih Ediliyor sorusuna kendi bilgilerini kesin olarak gizlerken karşı tarafı stalk yapabilmek için olarak verilebiliyor. Orijinal uygulama da gizlilik isteyen kişiler için çevrimiçi olduğunu kapatma, son görülmeni kapatma gibi özellikler sunuyor. Bunlar pek çok insan için yeterli olmadığından yapılan geliştirme çalışmaları sonucunda WhatsApp Aero ortaya çıktığı görülüyor.

WhatsApp Aero Nedir? WhatsApp Aero Özellikleri

WhatsApp Aero kullandığınızda karşı tarafın mesajları silmesinin bir anlamı olmuyor. Orijinal uygulama mesajların belli bir süre sonra otomatik silinme özelliğini getirmiş ve kullanan kişi bu özelliği aktif yapmış olsa dahi siz eski mesajları dahi görebiliyorsunuz. WhatsApp Aeronun tercih edilme nedenleri arasında ise mavi tiki kapatma özelliğinin öne çıktığı görülüyor. Bu şekilde siz her mesajı görebilirsiniz ama karşı taraf mesajın görüldüğünü bilmez. Böylece istemediğiniz takdirde mesajlara cevap vermez hatta gördüğünüzü bile belirtmezsiniz.

Orijinal uygulama da bulunan klasik temalar kişiler için oldukça sıkıcı olabiliyor. Her insanın özel hissetme isteğini karşılamak amacıyla Aero geliştirdiği çok sayıda temayı ücretsiz kullanma olanağı sunuyor. Uygulamanın temasının özelleştirilmesi ile birlikte mesajlaşmak çok daha keyifli bir hal alıyor. WhatsApp mesajlaşmak için kullanılırken aynı zamanda insanların bu uygulama üzerinden birbirine dosya aktarımı yaptığı da biliniyor. Boyutu fazla olan dosyaların gönderilmesi mümkün olmadığından ise çoğu zaman sorun yaşanabiliyor. Aero kullanan kişilerin ise böyle bir sorun ile karşılaşmadıkları görülür.

WhatsApp Aero Güvenilir mi?

WhatsApp Aero indirmeyi düşünen kişilerin en çok merak ettikleri konu ise uygulamanın güvenilir olup olmadığı konusu oluyor. WhatsApp Aero güvenilir mi konusunda uygulamanın geliştiricisi ile yapılan görüşmelerde bu konuda kesinlikle emin olunması gerektiği bilgisini veriyor. Uygulama geliştiricisi Hazal Kurt, uygulamanın kullanıcıların bilgilerinin kesinlikle toplanmadığını ve verilerinin uçtan uca şifrelendiğini belirtiyor. Uygulamanın güvenilir olduğunu kanıtlayan en önemli göstergesi ise açık kaynak kodlu bir yazılım olmasıdır. Bilgisayar teknolojileri hakkında bilgisi olan kişiler bu yazılımı istedikleri an kontrol edebilir hatta gelişimine katkı sağlayabilirler.

Uygulamanın Google Play ve App Store üzerinde olmaması insanlar için endişe kaynağı oluştursa da aslında bunun nedeninin ekonomik gerekçeler olduğu görülüyor. Orijinal WhatsApp sahibi olan Meta’nın online pazarda önemli bir yeri bulunuyor. Bu büyük güçten yana olan uygulama indirme mağazalarından Aero’nun indirilmesi elbette mümkün olmuyor. Şimdiye kadar indiren kişilerin yaptıkları yorumları incelediğimizde büyük bir çoğunlukla olumlu yorumları görüyoruz. Hiçbir şikayet almayan aksine kullanıldığında memnun olunan uygulama geliştirilmeye de devam ediyor. Çok fazla olumlu yorum olduğuna rastlasak bile Uygulamayı indirdikten sonra kullanırken, güvenilirlik alanında kendi tercihlerinizi doğru yaparak, kararlarınızı kendiniz vermeniz gerektiğini unutmayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir