Google Pay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google, Google Wallet ve Android Pay sistemlerini birleştirdi. Hepsi Google Pay sistemi altında tek bir ödeme yöntemi olarak karşımızda. Peki Google Pay nedir nerede ve nasıl kullanılır?

Şimdilik gelen güncelleme ile yayınlanan Google Pay uygulaması sadece İngiltere ve Amerika’da kullanılıyor. Yakın zaman da bütün dünyaya yayılacak. Kısaca güvenli ödeme sistemi denebilir. Telefon üzerinden ödeme yapabildiğimiz uygulama kart bilgilerini kendi bünyesinde saklıyor. Alışveriş ettiğiniz mağazalarla kart bilgileriniz paylaşılmıyor.

NFC ile kullanılan bu tür sistemler online ödeme için de kullanılabiliyor. Uygulama da iki kısım bulunuyor. Geçmiş alışverişleriniz ve yakındaki mağazalar kısmının yanında ayrıca kart bilgilerinizin bulunduğu bir kısım.

Google Pay ve örnekleri piyasada hali hazırda mevcut. Google Pay’i öne çıkaracak nokta çok daha fazla mağaza ve iş yeri ya da banka ile anlaşma yapması olacaktır. Güvenli ve hızlı ödeme yöntemi olarak kullanılacak sistem ülkemizde çok yaygın sayılmaz.

Google Pay Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir