En İyi Kahve Makineleri: Birbirinden Özel Kahveler Yapın!

En iyi kahve makineleri lezzetli kahve deneyimi yaşamanız için yardımcı oluyor. Gerek keyif gerekse de günün yorgunluğunu atmak için tercih edilen kahveler, çeşitli özelliklere sahip olan makineler sayesinde çok daha pratik ve lezzetli hale geliyor. Kahve yapımını kolaylaştıran bu makineler kullanıcı dostu detaylarıyla da öne çıkıyor. Bu sayede çok fazla beceri gerektirmeden lezzetli ve sıcak kahvelerinizi kolayca hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda makinelerde sunulan özellikleri de göz önüne aldığımızda evinizde ya da ofisinizde kendinize özel bir bar alanı da kurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Evde French Press Ile Filtre Kahve Nasıl Yapılır?

Kahve makinesi seçerken en önemli noktalar arasında cihazın ihtiyacınızı karşılamasıdır. Eğer ihtiyacınızdan fazla özelliklere sahip bir model seçerseniz fazladan maliyet ödemiş olabilirsiniz. Bunun yanında ihtiyacınızı tam karşılamayacak bir modelde karar kılmanız ise kahve deneyiminizi sekteye uğratabilir. Bu kapsamda kahve alışkanlıklarınızı, hangi kahveleri sevdiğinizi ve makinelerin de size ne sunduğunu bilmelisiniz.

Kahve makineleri temelde üç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar; tam otomatik, manuel ve kapsül kahve makineleridir. Tam otomatik olan makineler kahve, su ve süt gibi malzemeleri koyduktan sonra herhangi bir işlem yapmadan kahvelerinizi hazırlamanızı sağlar. Manuel olan cihazlar ise özellikle fiyat açısından daha uygundur ancak tüm işlemleri sizin yapmanız gerekir. Buna cihazı nerede durmanız gerektiği ve ne kadar süre çalıştırmanız gerektiği gibi özellikler de dahildir. Kapsüller ile çalışan makineler ise genelde marka üreticisinin ürettiği kapsüller ile çalışır. Kahve hazırlama kapsüller sayesinde çok kolaydır ancak kapsüllerin her markadan kullanılmaması ve fiyat açısından da yüksek olması biraz maliyeti arttırabilir. Ancak geniş yelpazede sunulan en iyi kahve makineleri arasından bütçenize ve beklentilerinize uygun olacak modeli kolayca bulabilirsiniz. Bu sayede kahve hazırlama süreleriniz daha kolay hale gelirken evinizde gerçek bir kafe kahvesi yudumlama şansını da zahmetsiz şekilde elde etme imkanı bulabilirsiniz!

En İyi Kahve Makineleri Tavsiyeleri

En iyi kahve makineleri arasından seçim yapmak için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle kahve alışkanlığınızı göz önünde tutmalısınız. Arada sırada, haftada bir veya her gün yani ne sıklıkla kahve tüketiyorsanız tercih edeceğiniz makinenin kahve ihtiyacınıza yanıt verebilmesini sağlamalısınız. Örneğin arada sırada kahve tüketen birisiyseniz giriş seviyesinde bir makine ihtiyacınızı görecektir. Ancak her gün kahve tüketen, gerçek bir kahve sevdalısıysanız bu durumda daha fazla özelliğe sahip olan ve çeşitli kahveleri hazırlamanızı sağlayacak bir tercihiniz olmalı.

Aynı zamanda makinenin tam otomatik mi yoksa manuel mi olmasına da dikkat etmelisiniz. Eğer makine kullanımında çok iyi değilseniz veya vaktiniz gün içinde oldukça kısıtlıysa tam otomatik makinelerden tercih etmeniz iyi olacaktır. Ancak kahve yapımına müdahil olmak istiyorum diyorsanız bu durumda fiyat açısından da avantajlar içeren manuel makineleri tercih edebilirsiniz.

SıraTam Otomatik Kahve MakinesiPuan
1Philips EP3246/70 Tam Otomatik Espresso Makinesi10/10
2Bosch TIS30321RW 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi10/10
3Philips EP2231/40 Tam Otomatik Espresso Makinesi10/10
4Siemens EQ.6 Plus TE655203RW Tam Otomatik Kahve Makinesi10/10
5Delonghi Icona Vintage Manuel Barista Tipi Espresso Makinesi10/9.9
6Nespresso F121 Lattissima One Kahve Makinesi10/9.9
7Nespresso C30 Essenza Mini Kapsüllü Kahve Makinesi10/9.9
8Siemens EQ300 TI351209RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi10/9.8
9Tchibo Esperto Latte Tam Otomatik Kahve Makinesi10/9.8
10SAGE SES880BSS the Barista Touch Kahve Makinesi10/9.8

Philips EP3246/70 Tam Otomatik Espresso Makinesi

Listenin başında pek çok kullanıcının ilk tercihi olarak öne çıkan bu model özellikle tam otomatik olması sayesinde herkesin kolayca istediği kahveyi hazırlamasına fırsat tanıyor. En iyi kahve makineleri arasında kullanıcı dostu detaylar içeren modelde dünya kahvelerini zahmetsiz şekilde hazırlayabilirsiniz. Espresso, filtre kahve, latte başta olmak üzere pek çok kahveyi hazırlamanıza fırsat veren makine özellikle süt köpürtmede de başarılı sonuçlar veriyor. Çekirdek olarak aldığınız kahvelerinizi kendi öğütücüsünde öğütmenize de fırsat veren makine böylece taze kahve deneyimi de sunuyor.

Philips EP3246/70 Tam Otomatik Espresso Makinesi - En İyi Kahve Makineleri

Dokunmatik ekrana sahip olan model sade tasarımıyla da herkesin sorunsuz bir şekilde makineyi kullanmasına olanak tanıyor. Aynı zamanda AquaClean teknolojisine de sahip olması sayesinde kireç temizliği yapmanıza da gerek bulunmuyor.

ArtılarEksiler
12 adede varan farklı kahve yapma imkanı.Su haznesi 1,8 lt olduğundan küçük gelebilir.
Kompakt ve şık tasarım.Kahve sıcaklığını bazen düşük tutabilir.
Çift fincanlı kahve akışı.Gürültülü çalışma gösterebilir.
Çekirdek değirmeni sayesinde taze kahve.

Bosch TIS30321RW 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

En iyi kahve makineleri arayanlar için bir diğer alternatif cihaz olarak öne çıkan bu makine, özellikle su filtreleme sistemine sahip olmasından dolayı kahveye veya suya etki edebilecek kötü bileşenlerin ayıklanmasına yardımcı oluyor. Bu kapsamda da konfor detayları cihazda ön planda tutuluyor. Aynı zamanda kahve çıkışını da bardağınıza göre en iyi şekilde ayarlayabilmeniz için yükseklik ayarı da mevcut.

Bosch TIS30321RW 300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

Ön kısımda yer alan kapak kısmından da pratik şekilde su dolumu yapabilirsiniz. Otomatik temizleme ve kireç arındırma sisteminin de bulunduğu cihaz temizlik açısından da rahatlık sunmayı başarıyor.

ArtılarEksiler
Kompakt yapısıyla tezgahınızda az yer kaplar.Su haznesi tek seferde çoklu kullanımlarda az gelebilir.
Filtre yapısıyla kaliteli su sunar.Sıcaklık kontrolü manuel olarak ayarlanmalı.
Aynı anda iki fincan kahve hazırlayabilir.Çok sessiz ortamlarda gürültü çıkarabilir.

Philips EP2231/40 Tam Otomatik Espresso Makinesi

Kahve hazırlama konusunda Philips markası farklı ürünleriyle kahve gurmelerinin beklentilerini karşılayacak özellikler taşıyor. Tam otomatik olan cihaz özellikle LatteGo özelliğiyle latte içmeyi sevenler için tam kıvamında köpüklü kahveler sunmayı başarıyor.

Philips EP2231/40 Tam Otomatik Espresso Makinesi

Seramik öğütücüye de sahip olan cihaz, kullandığınız çekirdeklerin de pratik şekilde öğütülmesinde yardımcı oluyor. 1,8 litre hacmi de tek seferlik kullanımlarınızda beklentilerinizi karşılamayı başarıyor.

ArtılarEksiler
Mutfakta az kaplayan tasarım.Su haznesi tek seferde çok kahve yapımını engelleyebilir.
Dokunmatik ekran ile kolay kullanım.Kullanım yöntemleri bazı kullanıcılar için karmaşık yapıda olabilir.
12 farklı kahve tarifi.Özelleştirme seçeneklerinde yetersizlik.

Siemens EQ.6 Plus TE655203RW Tam Otomatik Kahve Makinesi

Hızlı şekilde kahve hazırlamak isteyenler için en iyi kahve makineleri arasında bulunan bu model özellikle kısa sürelerde kahve hazırlayarak ideal kahve lezzetini yaşamınızı sağlıyor. Tam otomatik yapıda olan model aynı zamanda kendi kendine temizleme özelliğiyle de zahmetten kurtarıyor. 12 farklı kahve yapımı, ince çekim ve farklı aroma sertlik ayarlamaları ile beklentilerinizi doğru karşılayabilir.

Siemens EQ300 TI351209RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

ArtılarEksiler
Tek seferde iki fincan kahve hazırlayabilme.Temizlik bazı kullanıcıları zorlayabilir.
Kahve öğütme sistemi.Su haznesi bazı kullanıcılar için küçük gelebilir.

Delonghi Icona Vintage Manuel Barista Tipi Espresso Makinesi

Kahve denilince akla İtalya geldiğinden kahve makinesi olarak İtalyan ürünü kullanmak isteyebilirsiniz. Bu durumda görünümü, tasarımı ve özellikleri ile bu cihazı deneyebilirsiniz. Özellikle görünümüyle vintage severlere hitap eden bu makine sahip olduğu özel süt köpürtücü sayesinde de lezzetli kahveler hazırlamanıza fırsat tanıyor. Makinede ilk bakışta fincan ısıtma bölümü, çift akıtma ağzı ve buhar ısısı kontrolünün olması dikkat çekiyor. Cihazda 6 adet farklı kahve hazırlayabilirsiniz.

Delonghi Icona Vintage Manuel Barista Tipi Espresso Makinesi

ArtılarEksiler
Estetik görünüm.Manuel olduğu için kullanım ilk başta zorlayabilir.
Paslanmaz çelik gövde ile sağlıklı kullanım.Su ve buhar basıncı kontrolü ayrıca yapılmalı.
Tek seferde iki fincan kahve hazırlama.Kahve sıcaklığı yapılan kahveye göre ayarlanmalı.

Nespresso F121 Lattissima One Kahve Makinesi

Hiç kahve çekirdekleri veya öğütücüler ile uğraşmayayım diyorsanız bu durumda kapsül kahve deneyebilirsiniz. Tasarım ödülüne sahip olan bu makine kapsüller sayesinde farklı lezzetlerde kahve yapmanıza fırsat tanıyor. Üstelik kapsüllerdeki aroma çeşitliliği de kahve deneyiminizi daha özellikli hale getirmeye yardımcı oluyor. Latte başta olmak üzere köpüklü kahvelerin neredeyse hepsini hazırlamanıza yardımcı olan bu makinede kahveyi hazırlamak için tek tuşa basmanız yetiyor.

Nespresso F121 Lattissima One Kahve Makinesi

ArtılarEksiler
Otomatik süt köpürtme ile zahmetsiz işlem.Sadece Nespresso kapsüllerle çalışır.
Hızlı ısınma ile kısa sürede kullanıma hazır.Kapsül kullanımı nedeniyle maliyetli olabilir.
Farklı süt köpürtme seviyesi sağlar.Yüksek ses çıkarır.

Nespresso C30 Essenza Mini Kapsüllü Kahve Makinesi

En iyi kahve makineleri arasında kapsüllü olanlardan tercih etmek istiyorsanız bu model de uzmanlık gerektirmeden kullanabilmeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Özellikle farklı aromatik kapsülleri deneyerek daha önce deneyimlemediğiniz kahveleri tatma fırsatı bulabilirsiniz. Ortalama 3 dakika içinde kahvenizi hazır hale getiren makinede en önemli eksiklik ise süt köpürtme özelliğinin olmaması. Ancak bu durum maliyetinin diğer makinelere göre daha uygun olmasını sağlıyor. Şayet köpüğü başka şekilde yapacaksanız veya sadece Americano, Lungo gibi kahveleri içecekseniz tercih edebilirsiniz.

Nespresso C30 Essenza Mini Kapsüllü Kahve Makinesi

ArtılarEksiler
Mini boy tasarımıyla az yer kaplar.Sadece Nespresso kapsüllerle çalışır.
Otomatik kapanma sistemiyle kendi kendine kapanır.Sütlü olan kahveleri hazırlamaz.
Hızlı ısıtma sistemiyle kısa sürede kullanıma hazır.Sıcaklık kontrolü ayarlanmaz.

Siemens EQ300 TI351209RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

Sahip olduğu yüksek teknoloji ile lezzetli kahve deneyimi yaşamanızı sağlayan bu makine tek tuşla farklı lezzetlerde kahvelerinizi hazırlamanızı mümkün kılıyor. Yine gelişmiş köpürtme sistemi de kahveniz için gerekli olan köpük seviyesini en güzel şekilde hazırlamanızı sağlıyor. Öğütücüye de sahip olması sayesinde taze aldığınız kahve çekirdeklerinizi kolay şekilde cihazda öğütebilirsiniz. Süt köpürtme başlığının ayrı olarak çıkarılması da temizlik açısından avantaj yaratıyor.

Siemens EQ300 TI351209RW Otomatik Kahve ve Espresso Makinesi

ArtılarEksiler
Yüksek bar basınçlı yapısıyla yüksek kalitede kahve deneyimi.Yüksek sesle çalışabilir.
Kullanımı kolay ve pratiktir.
Kompakt tasarımla az yer kaplar.
Aynı anda iki fincan kahve verebilir.

Tchibo Esperto Latte Tam Otomatik Kahve Makinesi

Latte içmeyi seviyorsanız gelişmiş özellikleriyle bu makine beklentilerinizin doğru karşılanmasına yardımcı olabilir. Kapsül sistemine sahip olan makinenin sadece Tchibo kapsülleriyle uyumlu olduğunu ise unutmamalısınız. 1,1 litre su kapasitesi ile tek seferde hızlı şekilde kahvelerinizi hazırlayacak olan model aynı zamanda dokunmatik ekranıyla da herkes için zahmetsiz kullanım vaat ediyor.

Tchibo Esperto Latte Tam Otomatik Kahve Makinesi

ArtılarEksiler
Kapsül sistemi ile pratik kahve hazırlama.Kapsüller uzun vadede maliyetli olabilir.
2 farklı fincan boyutu.Sadece markanın ürettiği kapsüller kullanılır.
19 bar basınç sistemiyle kaliteli kahve deneyimi.
2 süt köpürtme moduyla istediğiniz kahveye doğru ayarlama.

SAGE SES880BSS the Barista Touch Kahve Makinesi

Barista kalitesinde kahveler hazırlamak istiyorsanız bu model beklentilerinizi doğru karşılayacak özellikler taşıyor. Şık malzemesi, tasarımı ve kolay kullanımıyla kahve deneyimi anlarınızı da iyileştiriyor. Dokunmatik ekranıyla istediğiniz kahve tercihinizi kolay şekilde ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda programlanabilir özellik de taşıması daha önceden girdiğiniz tariflerin her sefer ayarlama yapmanıza gerek kalmadan otomatik olarak hazırlanmasını sağlıyor.

SAGE SES880BSS the Barista Touch Kahve Makinesi

Kahve öğütme noktasında da 5 farklı seçeneğe sahip olan modelde çekirdeklerinizin çekimi de aromaları korunarak sağlanıyor. Böylece her zaman yüksek seviyede kahve deneyimi yaşayabilirsiniz. Otomatik süt köpürtme özelliği de yine zahmetsiz şekilde kahve hazırlamanızı sağlarken aynı zamanda yumuşak içime sahip kahve deneyimi yaşamanızı da sağlıyor.

ArtılarEksiler
Tam otomatik yapısıyla kolay kahve hazırlama deneyimi.Fiyat açısından yüksek oluşu herkese hitap etmeyebilir.
Otomatik buharlaştırıcı özelliği.
Dokunmatik ekran.
Tercihe bağlı olarak manuel kahve hazırlama.
15 bar basınçla yüksek basınç çıkışı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir