aPress v2 Yayınlandı

AOrhan.com’da kullanmış olduğum tema olan aPress v1 ile satışa sunulmuş blog temasına olan yoğun ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Bilindiği üzere çoğu yeni başlayan blogcuların sitelerine güzel bir başlangıç sağlayan bu tema gerek tasarım, gerek kullanım gerekse de seo açısından yeterli katkıyı sağlayan bir tema. Sizlerden gelen geri dönüşler ve eklemeyi düşündüğüm bazı özelliklerle temanın yeni sürümü olan aPress v2 artık yayında.

aPress v2’de yapılan işlemleri sıralamak gerekirse;

-Öncelikle temanın, tema paneli olmamasından dolayı her ne kadar kurulum pdfsi olsa dahi bazı arkadaşlar kurulum da sıkıntı yaşadığı için artık gelişmiş ve kolay kullanımı amaçlayan bir tema paneli mevcut.

-Tema panelinden reklam,sosyal medya,sayaç kodu ekleme,renk seçimi gibi özellikler mevcut.

-Temada ikinci en önemli husus renk seçeneğiydi. Bu nedenle 5 farklı renk ile ve tema panelinden rahatlıkla değiştirebileceğiniz farklı renklerde aPress teması mevcut ve hepsi tek pakette.

-Temada gereksiz kodlar, hatalı kodlar düzeltildi. Temada gereksiz fonksiyonları azaltılarak sorgu sayısı azaltıldı.

-Temayı CSS ve XHTML olarak valid hale getirildi. Demo adresinden de kontrol edebileceğiniz gibi “0” hatalı bir temadır.

-Temayı yine google page speed’e göre gerekli iyileştirmeler yapıldı. Firebug eklentisiyle denemelerimde 100 üzerinden 97 almıştır. Online testte ise 100 üzerinden 84 almaktadır ki bu gayet iyi bir rakamdır.

-Temayı kullanan bazı arkadaşların sitelerinin barındığı hosttan kaynaklanan sorun nedeniyle benzer yazılar eklentisi çalışmayabiliyodu. Bu nedenle eğer kullanmak istemezlerse diye tema panelinden benzer yazılar bölümü açılıp kapatabiliceğiniz bir bölüm yapıldı.

-Tema resimleri,css dosyaları optimize araçları ile sıkıştırılarak daha az boyutlar kaplanması sağlandı.

-Temamız yine sizlerin de kendi düzenlemelerinizi yapabileceğiniz şekilde dosya korumasıyla aktif olarak çalışmaktadır.

Tema Ekran Görüntüleri:

Gördüğünüz üzere performans ve tasarım yönünden iyileştirmeler yapıldı. Bu iyileştirmeler gerek kişisel blog sahiplerini düşünelerek gerekse ticaret aöaçlı açılan blogları düşünelerek daha kaliteli bir hale getirildi.

Bunun yanında belirtmek istediğim bir kaç nokta bulunmaktadır.

1- Tema hakkında yardımlar:

Temayı satın alma formunda belirttiğim gibi 20TL ücret ile kurmaktayım. Bu kurulumda eklenti ayarları, tema ayarları yer almaktadı. Sitenin diğer eklentileri,seosu ve wordpress kurulum dahil değildir. Ayrıca tema üzerindeki değişiklikleri yapmak isteyen arkadaşların bu konuda da yardım istemezse menun olurum.

2-Tema lisans değişimi:

Temalarınız tema üzerinden lisanslanmaktadır. Bu nednele yeni bir adrese tema lisansı taşımak mümkün değildir. Bu nedenle benden tema lisansı değiştirmek istemeyiniz ve temalarınızı satıp temayı buna lisanslayın demeyiniz çünkü bu mümkün değildir. Temanızı alacağınız adrese karar veriniz ve ona göre alınız. Sadece yeni alacağınız adrese yeni temayı indirimli olarak size verebilirim.

3-Tema fiyatları:

Tema fiyatını standart olarak 49 TL’den satımaktadır. Bu nedenle indirim talep etmeyiniz. Bazı arkadaşlar havale yaparken kesintileri olabiliyor 3 TL filan bunları sorun etmemekteyim; fakat 40 lira filan göndermek isteyen arkadaşlar lütfen böyle taleplerle gelmeyiniz. Tema fiyatları birden fazla alımlarda 40’ar liradan satılmaktadır.

4-Tema sorunları:

Temadan kaynaklanan sorunları bizzat düzeltmekteyim; fakat gerek bu kadar zamandır kullanan arkadaşlardan edindiğim bilgiler gerek se demo adresinde ve kendim kullandığım temada hata olmamasından dolayı lütfen bu konuda kesin sonuca ulaşmadan önce iyice sitenizi kontrol ediniz. Eklentilerinizi pasif yapıp sadece tema ile kullanılması gereken eklentileri aktif edip öyle deneyiniz. Eklentileriniz çakışma yapabilir çok nadir olsa dahi ve hosttan kaynaklanan sorunlar nedeniyle yardım talep etmeyiniz.

5-Tema değişim,satış ve dağıtım:

Tema aorhan.com’a yapılmış olan özel temadır. Temayı sizlerden gelen yoğun istekler üzerine satışa sundum. Bu nedenle temayı satın alan arkadaşlar temayı kullanırken bazı hükümleri vardır. Bunlar tema üzerinde değişiklik yapıp farklı temaymış gibi satışa sunamaz veya dağıtamaz. Bu konuda lütfen dikkatli olalım. Onun dışında temayı alıp dağıtım, satış gibi yntemler izlemeyiniz. Çünkü temalar kontrol edilip kaçak kullanımlar tespit edilmektedir. Ayrıca bu konuda nasıl duyarlı olduğum geçen günlerde forumlarda açılan konulardan belli olmuştur.

6-Tema için msn,facebook arkadaş talebi:

Arkadaşlar bazı satın alacak arkadaşlar msnden ekleyip online görüşmek istiyor ya da satış sonrası destek için ekliyorlar. Msn fazla kullanmamakla beraber buralardan destek sağlamıyorum. Size gelecek maile cevap yazarak iletiim kurabilirsiniz. Aynı şekilde yine tema için facebook’tan mesaj atmayınız ya da arkadaş olarak eklemeyiniz. Tanımadığım kişileri eklemiyorum. Bu konuda titiz davanıyorum 🙂

7- Copyright yazısı kaldırma:

Önceki versiyonda izin veriyordum kaldırmanıza ama bazıların suistimal ettiğini görünce artık bunu kaldırmamanız gerekiyor. Özel durumlarda bildirilmesi halinde farklı işlem yapılabilir ama artık aşağıdaki copyright yazısı kaldırılmayacaktır. Ve bu konuda lütfen ısrarcı olmayınız. v2 talep eden arkadaşlar bu maddeyi es geçmesin. v1 kullananlar copyright kaldırarak kullanmayı devam etmmek isterlerse v1 ile devam edebilirler ama gerek yeni alacaklar gerekse v2 kullanmak isteyen eski müşterilerim copyright zorunludur! Parayla aldığınız bir temayı başkasının ücretsiz kullanması hoşuna gitmeyeceğinden bunu önelmek amaçlı kullanım şeklidir.

Yukarıda yer alan konular temayı koruma ve temayı kullanan arkadaşların aldığı hizmeti koruma amaçlıdır. Bazı yardımlar ufak görünebilir sizin gözünüzde ama bunlar birikince çığ gibi oluyor ve benden kendi işlerimi yapamaz oluyorum. Sizlere yinede elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım. Büyük hatalar veya ilerde geliştirmeler yine zamanla belirlenip v3’de olabilir. Şu anda sanırım kararlı bir sürüm yarattığıma inanıyorum.

Temayı satın almak isteyenler ise aşağıdaki bağlantıları kullanabilirler: Tema fiyatı havale ya da misli.com üzerinden 49 TL’dir. Paypal ya da kredi kartına 54 liradır.

Tema Satın Alma Sayfası

Bunun dışında v1 kullanan arkadaşlar, v2 temanızı almak isterseniz muh.aorhan[@]gmail.com adresine aşağıdaki gibi mail atarak talep ediniz. Aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz. Kayıtlar incelenip ona göre size temanız yollanacaktır.

Mail İçeriği:

Adım:

Soyadım:

Tema Satın Alma Formundaki Mail adresim:

Tema Satın Alma Formundaki Telefonum:

Temayı Satın Aldığım Adres:

 

 

29 Comments

 1. nedir avatarı nedir dedi ki:

  Güzel temalar elinize sağlık.

 2. betül avatarı betül dedi ki:

  bir de twitter kutucuğunu düzeltebilseydik… 🙁

 3. N G Ş avatarı N G Ş dedi ki:

  Ellerin dert görmesin aga. Temanın birkaç yeriyle oynadıktan sonra ”A Class” seviye oluyor… Zaten böyle düşünmesem satın almazdım.

  Başarılarının devamını dilerim.

 4. halis akgün avatarı halis akgün dedi ki:

  işşte bu tema dediğğin göze hitap edecek valla tema diye ben buna derim ellerine sağğlıık orhan

 5. fullmagazin avatarı fullmagazin dedi ki:

  gerçekten çok mükemmel tema ama fiyatı biraz daha aşağıda tutsanız daha iyi satış yapabilirsiniz.

 6. yakariman avatarı yakariman dedi ki:

  Cok Tesekkurler, sari kisimdan bahsediyorsunz galiba.normal satin alindiginda gelen renkler arasinda degil mi?

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   5 renk geliyor zaten yönetim panelinden değiştirebilirsiniz

 7. yakariman avatarı yakariman dedi ki:

  yesil renk olarak da tema rengi var mi acaba? tesekkurler. veya istege gore yapabilirmisiniz?

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   sadece usttekı alan yesıl olanı var.

 8. mahmut avatarı mahmut dedi ki:

  Paket içerisinde .psd dosyalarını da gönderiyo musunuz?

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Hayır sadece tema ve gerekli eklentileri gönderiyorum

 9. network avatarı network dedi ki:

  Temanız gerçekten çok güzel,bu satılan tema da sizin şu anda kullandığınız sitenin tüm özelliklerini taşıyormu bu konu hakkında bilgi verbeilirmisiniz

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Kendi temamdan daha fazla özelliği var örnek: tema paneli 🙂

 10. ersin avatarı ersin dedi ki:

  merhaba. Arayüz oldukça güzel, ellerinize sağlık. Sormak istediğim ise sayfa yazıları ve makaleler tek sütunda gösterilebiliyor mu

 11. zagor avatarı zagor dedi ki:

  Merhabalar. wordpress konusunda sizi arkadaşlarınızı seo konusundada seohocası vb siteleri hiç desteklemiyorum. Çok sıradansınız kitap yazıyorsunuz, tema yapıyorsunuz ama wordpress sitenizde wordpress adıan hiçbirşey yok wordpressi kullanmayı bilmiyorsunuz hiçbiriniz. Biraz yabancı sitelerde takılın insanlar wordpress ile harikalar yaratıyor görün bunları temalara görsellik katmakla olmaz bu işler.

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   MEsela örnek verebilir misiniz? Neymiş bu harikalar

 12. Stizz avatarı Stizz dedi ki:

  Çok güzel olmuş emeğine sağlık. v1 ‘e sahiptim. v2 için mail attım. En kısa sürede kurup kullanmak istiyorum. Kolay gelsin 🙂

 13. Ali Yildirim avatarı Ali Yildirim dedi ki:

  merhaba bence renk seçeneklerine yeşil’ide ekleseydiniz güzel olurmuş bence yeşil renk çok hoş durucaktır temanızda.

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Yeşil renkde var zaten Ali Bey

 14. betulzer avatarı betulzer dedi ki:

  evet haklısınız teşekkür ederim hızlı cevabınız için 🙂

 15. betulzer avatarı betulzer dedi ki:

  Merhaba
  Renk seçeneklerinin önizlemelerini koyabilirseniz gerçekten çok güzel olur. Temayı almayı düşünüyorum ama en öenmli unsur renkleri ve uyumu…
  Teşekkürler..

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Temada var farklı renk seçenekleri. Konudakji görsellere bakarsanız tüm renkler bulunmaktadır. 5 rengi farklı farklı resmini koydum.

 16. ismail avatarı ismail dedi ki:

  ben bu temayı alacam ama copyright olayını tam anlayamadım.

  footerdaki

  “Copyright © 2009 – 2011 Tüm hakları saklıdır. ”

  sadece bu yazımı kalacak yoksa tüm isim ve linklerde kalacakmı?

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   link de dahil. apress.aorhan.com adresindeki footerdaki hepsi

 17. Kaan Sever avatarı Kaan Sever dedi ki:

  Hayırlı satışlar üstad, yeni sürümde sadece grafiklermi değişti, eski sürüm ile yeni sürüm arasında bir fark göremedim.

  1. Ahmet Orhan avatarı Ahmet Orhan dedi ki:

   Tema paneli eklendi, kodlarda düzeltmeler yapıldı bazı hatalar vardı, tasarım renklerı arttırıldı, seo guclendırılmesı yapıldı. 🙂

 18. Görkem KARA avatarı Görkem KARA dedi ki:

  v2 Özellikleri harika olmuş. Hayırlı satışlar…

 19. orhan_veli avatarı orhan_veli dedi ki:

  valla tema süper en kısa süre sonra almaya karar verecem ..eline sağlık orhan abi .

 20. Alican avatarı Alican dedi ki:

  apress v1 fiyatı düşerse alacağım malum öğrenciyim para yok 😀 😀

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir