İnstagram’da Takip Ettiğin Kişiden Bildirim Alma

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram günden güne üye sayısını arttırıyor. Aynı zamanda her gün kendini yenilikler yaparak geliştirmeye çalışan İnstagram’da bildirim ayarlarıyla ilgili yapabileceklerinizi bu yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız.

Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarında da yapabildiğiniz çeşitli bildirim ayarlarını İnstagram’da da yapabiliyorsunuz. Örneğin takip ettiğiniz biri fotoğraf paylaştığında bildirim alabiliyorsunuz. Sıradan bir özelliği tanıtıyoruz belki, ancak İnstagram bir Facebook ya da Twitter kadar tanınmış olmadığından bu özelliği nasıl aktif edeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz.

instagram-bildirimleri-aktif-etme

Kişiye özel bildirimleri nasıl aktif edebilirsiniz?

  • Öncelikle bunu sadece takip ettiğiniz kişilere yapabilirsiniz.
  • Takip ettiğiniz kişinin profiline gelin ve sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın. Karşınıza çeşitli seçenekler çıkacak.
  • Bu seçeneklerden en altta olan gönderi bildirimlerini aç seçeneğine tıklayın ve aktif edin. Tüm yapmanız gerek bu 3 maddeden ibaret.

Bu özelliği aktif ettiğiniz zaman bildirim almak istediğiniz kişi paylaşımda bulunduğu zaman hemen size bildirim gelecektir.

2 Comments

  1. tayfun avatarı tayfun dedi ki:

    merhaba nısanlımın ınstagramı benım pcimde de acık yanlıklıkla bırkısıyı engelledım pcmdekı ınstagram hesabından engellemesını kaldırırsam nişanlımın telefonundakı ınstagram hesabıne herhangi bir bildirim gidermi merak ediyorum kolay gelsin

  2. can avatarı can dedi ki:

    merhaba, facebook hesabım olmamasına rağmen instagramıma sürekli ……… isimli facebook arkadaşın instagrama katıldı diye bildirimler geliyor. ayarlarda bulunan instagramdaki arkadaşlar kutucuğu kapalı olarak işaretli olmasına rağmen:/ ne yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir