Hakkımda (Eski)

29 Mart 1988’de Ankara doğdum. Hayatımın şu ana kadar olan kısmı tamamen Ankara’da geçmiş olup bundan hiçbir üzüntü duymadım. Liseyi Anıttepe Süper Lisesi’nde okuduktan sonra 2006 yılında Gazi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazandım. Şu anda yeni bir mezun olarak makine mühendisiyim. Küçüklüğümden beri hep bana ne olacağımı sorduklarında polis, pilot derdim 🙂 Liseye başladıktan sonra değişen kararlar  sonrası herkese iktisatçı olacağımı söyler dururdum.

2. Sınıfta alan seçimiyle birden kendimi Fen alanında bulunca haliyle meslek yine değişti ve makine mühendisliği yerine elektrik-elektronik mühendisliğine kaymıştı. Lise bitimine kadar bu meslekle ilgilensemde ÖSS’de aldığım puanla hiçbiryere giremeyecek gibi gözüküp, matematik bölümü olsun bir şey istemiyorum derken meğerse aldığım puanın yüksek olmasıyla birden kendimi makine mühendisliğinde buldum. O sırada halen pilot olmak için girişmde bulundum; fakat doğuştan kollarda hafif eğrilikten mülakatta elenmem ile o rüyada bitti. 🙂 Bölümümü isteyerek girmemden ve bu şekilde değişen kararlar sonrasında öğrendim ki hayatta her zaman yapmak istedikleriniz veya hayal ettikleriniz olmuyor. Ama hayalleri anında değiştirerek yeni hayalinizle mutlu olmayı becerebiliyorsanız sorun yok diyebiliriz. Yani gelecek hakkında her zaman bir planım var ama “B Planı” olmaksızn hiç bir zaman plan yapmamayı düşünenlerdenim.

Eee her zaman plan yapan biri değilim tabiki. Resim yapmayı çok severim. İlkokulda herkes çöp adam çizerken ben gerçek insanlar çizmek için uğraş versemde 🙂 halen insanları çizemem. İlkokulda resim yarışmalarında okul düzeyinde aldığım ödüller var. Yani insan çizemesemde gayet iyi bir şekilde diğer herşeyi çizebilirim. En çok da manzara tarzı resimleri yağlı boyayla çizmek en sevdiğim şeydir. Çünkü elinizdeki 5-6 renk ile o kadar çok renk çıkarılır ve o renklerle kendinize ait bir dünyayı siz nasıl isterseniz o şekilde yaratabileceğiniz resim ile bir dünya yaratmak, sanırım günümüz dünyasında en güzel şeydir.

Peki başka nelerden hoşlanırım ?

Resim haricinde, eskide kalan ama yapmaktan çok zevk aldığım bisiklete binme. Yanıma arkadaş olsun kalkıp binerim yine ama kimsecikler yok 🙂 Karikatür çizerim. Genelde de sıkıcı derslerde okulda çizer, ders esnasında herkes elden ele dolaştırarak gülerek okduğu, ufak karikatür hikayeleri çizer ve yazarım.

Ayrıca en çok sevdiğim şey ise yeni bir şeyler öğrenmektir. Her ne olursa olsun sadece benim için yeni olsun yeter. Öyleki arkadaşlar arasında sende her şeye yorum yapıyorsun, her şeyi biliyorsun sanki gibi söylemlerle karşılaşsamda aslında her şey olmasada bu yeni birşeyler öğrenme duygusu sayesinde bir çok şey hakkında fikrim oluyor. O nedenle çoğu zaman iddaa’da kazanan hep ben oluyorum 🙂

Bu aralarda yeni merakım fotoğrafçılık. Aslında bu aralar değil, her zaman vardı; fakat makine alıp çekme işine bu zamanki kadar hevesli olmamıştım. Yakın zamanda profosyonel makine alıp inşallah kendi çektiğim manzara resimlerini paylaşmayı düşünüyorum. Manzara çünkü biraz önce  anlattığım gibi manzara resim ve fotoğrafları benim için ayrı bir güzelliği var. Umarım şu öğrenci halimizle bir makine alırda bu duygumuzu yükseltiriz:)

Her şey güzel, peki blog yazarlığına nasıl başladım ?

İşte o 2006 yılında okulu kazanmamla, okulda ilk yılında hazırlık okumaya başladım. Hazırlık sınfında oldukça vaktim olmasıyla, site işleriyle ilgilenmeye başladım. Aslında ilgilenmem sebebim, çok sevdiğim memlektim olanköyüm, Beydili Köyü‘nü tanıtmak ve bu köyden olan kişileri buluşturmaktı. Bu yüzden ilk sitemi mynet’in servisi olan mysite’de köyüme amatörce bir site yaptım. Eğer site işlerine yeni başladıysanız böyle saat, haberler vs. gibi şeyleri sitenize eklemek isterseniz 🙂 Bunlarıda kodlarla yaparsınız. Bunlar için sağı solu araştırdım, deneme yanılma yöntemiyle ekledim çıkardım ve baktım ki epey yol katetmişim. Bu arada o sitede bir çok kişiyi buluşturdu ve o site sayesinde bir dernek kuruldu. İşte o mysiteden sonra başka site açmak para kazanma duygusu gelişti 😛 WordPress’i de öyle keşfettim. Daha sonra arkadaşımla neyazsak.com’u açtık. Neyazsak.com’da wordpress’i iyice öğrendim. Yine tasarımı değiştirme merakıyla wordpressi öğrenmeye başladım. Bir çok tema yaptım. Öyleki her ay yeni tema yapmaktan yazı yazamaz oldum. Sonra işte gitgide içerikler kötüleşmeye başladı ve bu siteyi bir başkasına sattım.  Birazcık para kazandım ve bu işlerin boş işler olduğunu bu konularda kendimi geliştireceğime kendimi makine mühendisliğin’de geliştireyim diyerekten bu işleri bıraktım. o ara çok sürmedi ve blogspot’ta ilk aorhan’ı açtım 🙂 baktım güzel yazıyorum dedim bir alan adı alayım 🙂 aorhan.com’u da almış oldum. Sonra orada sanki kapana sıkışmış gibi olduğumu farkettim. Çünkü wordpress’te özgürdüm, ne yapmak istersem yapabiliyordum. Onun için tekrar wordpress’e geçtim ve bu sitede kategorimi belirledim. aorhan.com’da kişisel teknoloji günlüğüm olacaktı. Kendi ile alakalı, işte bunu gördüm vs. yazmayı sevmediğim için ama teknolojik günlük olayları okuyup yazmayı sevdiğim için, kişisel teknoloji günlüğü adı altında yazmaya devam ediyorum.

Blogum yeni tasarımıyla artık daha çok yazı yazar oldum. Tasarımla uğraşmamam ve kategorimide sevdiğim konuda seçmemden dolayı günde bazen 5 yazı yazdığım oluyorki benim için çok iyi bir rakam. Ama şunu söylemeliyimki, yazıları zorunluluktan değil, paylaşmak istediğim için yazıyorum.

İleriki hedeflerim neler ?

Blog yönünde hedefim, yazılarımı aynı düzende yazmak, aynı şekilde başkalarına yararlı olmak ve bunu geliştirmek. Daha fazlada hedefim yok.

Kişisel hedefim ise; okulumu en iyi şekilde bititp, yüksek lisans, doktora yapıp okulda öğretim elemanı olarak çalışmak ve her zaman yeni bir şeyler öğrenmek.

Hakkımda sayfasının devamı, hayatı yaşadıkça eklenecektir… 🙂

Yeni Hakkımda Sayfam

Hakkında

Bu arada:

1- PCNET Kasım 2010 dergisindeyim

2- PCNET.com.tr sitesindeyim

3- Shiftdelete.net sitesindeyim

Twitter Abonem Olun


Yorumlar 21

 1. Hakan says:

  Dostum k.bakma ama siten link çöplügü gibi. Bir konu aramasından dolayı girdim sitene baktım o konuda fos çıktı, ondan yazmak istedim. Ne kadar dikkate alırsın tabi o senin bilecegin birşeyde demeden gecmiyim dedim.

  • Aradığınız konu nedir ? Ayrıca yorum için teşekkür ederim.

   • okur says:

    vallahi hocam arkadaş doğru demiş sitenin çöplükten farkı yok. nette nekadar gereksiz bilgi varsa neredeyse hepsi sitende… vede gereksiz bir çok link…

 2. Aygül says:

  Bu siteyi neden başı boş bıraktınız öyle?

 3. gokay says:

  Gerçekten tebrik ederim. Sana imreniyorum. Hayattan zevk almayı biliyorsun

 4. Yusuf says:

  Kendinizi ifade edebilme yeteneğinizi beğendim, başarılar

 5. Orhan AKMAN says:

  temayı neden değiştirdiniz yaa eskisi süperdi

 6. hakan yalçın says:

  ahmet yazını okudum. hakikaten ilkokulda çok iyi resim çizerdin hiç unutmam ünite dergisindeki araba kazasının resmini birebir çizmiştin o günden sonra bir daha resim yapmayacağımı anladım 🙂

 7. Ahmet says:

  Makina mühendistliği zor bölümdür. Bana göre Mühendistlik fakülteleri arasında en zorudur. Sadece teorik eğitim yeterli olmuyor bitirmek için. Teknik resim ve kalıp modelleme bilgiside gerekiyor. Tabi bunların yanında birde hidrolik pinomatik vs. elektirik sistem bilgiside üst düzey olmalı. Durum böyle olunca Türkiye’de en az mezun veren fakültelerden bir tanesi oluyor Makina Mühendistliği. Zor’u başarmışsın. Bu senin ne kadar zeki olduğunun göstergesidir. Makina Mühendistliği sadece çalışmayla geçilmez, üstünde bir zeka gerektirir..

 8. Ozan says:

  hayranınım 😀 probloggersin sen.

 9. burak says:

  Allah tamamına erdirsin… 🙂

 10. Mehmet says:

  Tema size’mi ait ? 🙂

  • Evey özel yapıldı.

   • Mehmet Tuğrul Mumcuk says:

    Bu tema size ait olamaz çünkü ücretli bir tema bu sadece üzerinde bir kaç değişiklik yapmışsınız bari özel yapıldı demeyin

    • Tarihe baktınız mı ? 2011 yılında çok farklı tasarım vardı. İlk defa bu temayla beraber hazır tema kullandım. Öncesinde hep özel temalar kullandım.

 11. Mehmet Ünlü says:

  Gerçekten tasarım göze çarpıyor. Kariyerinizde başarılar ve iyi blog’lar diliyorum…

 12. Burak Koçoğlu says:

  Kariyerinde başarılar,site tasarımın göze hitap ediyor.

 13. utku uygun says:

  Umarım hedeflerine ulaşırsın .
  Başarılar ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

AORHAN Youtube Kanalı
En Yenileri Youtube'da! Abone Ol Videoları Kaçırma (Hemen Yanda)
Abone Ol
Videolarımı Kaçırma!
ABONE OL