İnternet

ZenMate Nedir, Nasıl Kullanılır?


 ZenMate, Google Chrome tarayıcısında hemen proxy çözümlerinden faydalanabilmenizi sağlayan ve bir program kurmakla uğraşmak yerine direkt olarak küçük bir eklenti vasıtasıyla proxylerin tüm özelliklerinden yararlanmanızı sağlayan kullanışlı bir araçtır.

Programın ücretsiz olmasının yanı sıra oldukça kullanışlı olması da diğer dikkat çeken unsurlar arasında. Hızlı ve kolay kullanımı sayesinde kullanıcıyı sıkmadan pratiklik sağlıyor.

Peki ZenMate nasıl kullanılır ?

Eklentiyi önce kurmanız gerekiyor. Kurulum için Google Chrome mağazasından uygulamayı indirerek yapabilirsiniz. Kurulum işleminin ardından ZenMate kullanabilmeniz için e-postanız ile kayıt olmanız gerekli. Aksi taktirde uygulamayı kullanamıyorsunuz. E-posta adresinizi girdikten sonra “Get secured now” butonunu kullanabilirsiniz. Buda uygulamanın aktif hale geldiği anlamına  geliyor.

Kayıt işlemi tamamlandığında mavi bir ekranla karşılaşacaksınız ve burada yer alan şifrenizi iyi not etmeniz gerekiyor. Zira daha sonra aynı e-posta adresiyle eklentiyi başka tarayıcılarınıza ya da bilgisayarlarınıza eklediğinizde çalışması için bu şifre sorulacaktır. Mavi ekranda “Got it” butonuna da bastığınızda artık tüm işlemler tamamlanmış demektir. Bu noktadan sonra proxy’iniz direkt olarak aktif durumda ve hiç zorlanmadan engelli sitelere giriş yapabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*