İnternet

Yeni Nesil Seo Kitabı Hakkında Görüşlerim

YNS1_on-500x500Abdurahman Aktan tarafından kaleme alınan ve şu ana kadar piyasada yer alan kitaplara göre işleyiş ve konu bütünlüğü olarak diğer seo kitaplarından farklı olan “Yeni Nesil Seo” kitabı yayınlandı. Kitapta bir sitenin açıldığı ilk günden itibaren sırasıyla yapacakları ve yaparken nelere dikkat edileceğini anlatarak, hiç bir seo bilgisi olmayan ve site kurmak isteyenlere yol gösteren kitapta ayrıca seo çalışmalarında karşılaşılacak diğer konular hakkında bilgi vererek bana göre farklı bir seo kitabı olmuş.

Seo aslında kişiden kişiye değişen stratejilerle Google’ın alt edilerek bir nevi sonuçların manipüle edilmesi diyebiliriz. Çünkü google her zaman en iyiyi kendi algoritmasında dayanarak üstte çıkarmaya çalışmaktadır, fakat bazı durumlar oluyor ki bu konularda artık seo ile bu farkı google’a göstermek gerekiyor. Örnek vermek gerekirse, ilk sayfada yer alan sitelerinin hepsi özgün içerikli, güncel, ziyaretçisi bol olsun. Bunların çoğu kriteri de aynı olsun diyelim. Bu sefer google bu durum karşısında ilk sıradan başlayarak sıralamak zorunda olduğu bu siteleri belli puanlama ile yerleştirecek. İşte burada ufak puan farklılıklarıyla siteler arasında belki de aynı olmasına rağmen gerilerde kalma durumları olacka.İşte bu esnada goole’a daha şirin görünmek için seo çalışmalarıyla yani arama motoru optimizasyonu yaparak siteyi sevdirmek zorunda kalınacaktır.

Tavsiye Yazı:  Facebook Açığı 20 Bin Dolar Kazandırdı

Bu optimizasyon çalışmalarında yapılan çalışmalar bazen aynı olabilsede böyle kırılma anları vardır ki buralar o seocunun hünerleridir. İşte bu yüzden seo hakkında bilgi edinecekler farklı kitapları denemeli ve bu kitabı da okumalarını tavsiye ederim.

Başta da söylediğim gibi yeni site kuracaklar bu kitapla beraber siteleri kurarken yapılacak ayarlarda ve çalışmalarda dikkatli  davranarak sitelerini kısa sürede google tarafından sevilen ve bu sayede ziyaretçi çekerek amacına ulaşmış bir site haline getirebilirler.

Kitabı okuyan ve değerlendirenlerden;

– Hakkı Alkan/ Shiftdelete.net / Kurucu

– Özgür Çetin – Bağımsız Teknoloji Yazarı

– Duygu Kürkçüoğlu / Fiba Enerji / Pazarlama Müdürü

– Hakan Duran / AYDINLI GROUP/ IT Direktörü

– Alp Tekin / Penamore.com / Pazarlama Direktörü

tarafından yapılan yorumlara da bakarsanız kitap sizin için faydalı olacak gibi diyebiliriz 🙂

Eğer kitabı incelemek ve satın almak isterseniz aşağıdaki kitap yurdu logosuna tıklayarak alabilirsiniz.

ky_header_logo

Ayrıca kitap yazarının sitesini ziyaret etmek isteyenler buradan ziyaret edebilirler.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum