İnternet

Yeni Facebook butonu “Gönder”

Facebook yine farklı bir butonla, “Gönder” ile karşımızda. Gönder butonu ile facebook web dünyasında etkileşimi artırmaya devam edecek. Beğen butonunun birinci yaşında yeni bir buton olan ve beğen butonundan farklı bir çalışma yapısı olan Gönder sitelerde kullanılmaya başlandı. Aorhan.com yazılarında göreceğiniz gibi sade bir buton olan Gönder butonu ile içeriğinizi 3 farklı yolla gönderebiliyorsunuz

1. seçenekte arkadaşlarınıza yani facebooktaki arkadaşlarınıza özel mesaj olarak, 2. seçenekte üyesi olduğunuz gruplara ki sayfa değil bildiğimiz gruplar 🙂 , 3. seçenekte de facebook mail kullanıyorsanız mail ile yine arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bu buton niye iyi oldu derseniz

-Gruplarda paylaşımlar artacak.

-Herhangibir bir şeyi not almak isterseniz direk facebook mail ile kendinize gönderebilirsiniz

-Bazen beğen tuşuyla duvarınız kirlenebiliyordu bu sayede sadece göstermek istediğiniz kişilere zahmetsizçe yollayabileceksiniz.

-Web siteleri artık kendilerini duyurma da daha rahat şekilde duyurabilecekler.

Tavsiye Yazı:  Sosyal Medya ve İnternet Sitelerinin Etkileri

Ayrıca butonu kullanmak isteyenlere kodunu da paylaşayım.

Aşağıdaki kod her site de kullanabilen koddur ve sadece aorhan.com yazan yee kendi paylaşmak istediğiniz adresi yazmanız lazım.


Bu kodda sadece wordpress içerikli sitelerde her yazı için farklı olan butondur. Tekil yazı sayfalarınıza koyacağınız butondur. Şu anda benim kullandığım buton.


Bu arada kodda appId var o nedenle sizlerde çalışır mı bilmiyorum sorun olursa düzeltiriz. Eğer kendiniz yapmak isterseniz burasıdır adresi ve eğer ingilizce oluyor ise buton, connect.facebook.net/en_US yazan yerdeki en_US yerine tr_TR yazın türkçeleşecektir.

Yorum Yazınız

*

4 Yorum