Android Apple-iOS Mobil Cihazlar Teknoloji Haberleri

Xiaomi Amazfit Pace Akıllı Saat İncelemesi

Uzun bi aradan sonra teknolojik ürün inceleme yazısı ile sizlerleyim. Bugün inceleyeceğim ürün bir akıllı saat. Fiyat, performans ve Xiaomi markasına ait olmasından dolayı dikkatleri çeken bir akıllı saat olan “Amazfit Pace”

Saati GearBest sitesinden edindim. Çin’den gelen bu ürünün 2 farklı versiyonu oluyor. Biri Çince versiyonu diğeri İngilizce versiyonudur. Satın alırken bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Çünkü menüleri Çince kullanmak istemezsiniz sanırım.

Bu arada ürün linkleri yazının sonunda bulabilirsiniz.

Xiaomi Markası ve Kalitesi

Ürünün İngilizce versiyonu inceleyeceğim bu yazıda öncelikle biraz Xioami markasından bahsetmek istiyorum. Xiaomi markası son zamanlarda telefonlar ile öne çıksa da ürün gamında bir çok farklı ürün bulunuyor. Bu ürünlerinde çok fazla dikkat çekmesi ve satın alınmasında benim görüşüm tasarım ve performans. Ayrıca tasarım ve performansının yanı sıra bunları uygun fiyata sunması diyebiliriz. Teknolojik ürünlerinde genel anlamda bir esinlenme var. Gerek isimlendirme de gerekse ürün tasarımlarında bildiğimiz markalardan esinlenilmiş. Apple, samsung, DJI gibi bilindik markaların ürünlerine benzer ürün ve isimlendirme ile karşımıza çıkan Xiaomi bu anlamda kaliteyi ucuzluk ile buluşturuyor.

Bende son zamanlarda teknolojik ürün alacağım zaman Xiaomi markasında bulunup bulunmadığına bakıp ona göre tercih ediyorum. Arkadaşımda gördüğüm ve adamlar hakikaten yapmış dediğim ilk ürün Mi 6 cep telefonuydu. Yani iphone’da şu olsaydı bu olsaydı dediğim her şey mi 6’da eklenmiş ve fiyat olarak da uygun olmasından dolayı inanılmaz şaşırmıştım.

Amazfit Pace İncelemesine Başlıyoruz

Bugün de size yine aynı şekilde kaliteli bir ürün olan Amazfit Pace akıllı saati tanıtmak istedim. Ürün aynı apple ürünleri gibi Xiaomi diğer taktiği olan paketleme konusunda da çok iyiler. Yani kutu açılırken hiç bozmak istemiyorsunuz 🙂

Ürünün kutusunun arkasında bazı öne çıkan özellikler yer alıyor. Bu özellikler ise şöyle;

 • Aktivite ve Spor Sayımları
 • GPS
 • Suya Dayanıklılık
 • Bildirimler
 • Seramik Yapı
 • Kalp Ritmi Ölçümü
 • Müzik
 • Uzun Batarya Süresi
 • Sürekli Açık Ekran
 • Garanti

Ürünün kutu açılımında ise kutudan saat ile beraber usb kablosu ve şarj aparatı çıkmaktadır. Şarj aparatı ile usb kablo takılarak bir set haline gelmekte ve saat bu kite takılarak şarj olmaktadır.

Ayrıca dosya aktarımı vs. yine bu kit ile yapılmaktadır. Yani şarj aparatı önemlidir 🙂

Kutudan çıkan diğer eşya ise ingilizce olarak yazılmış kullanım kılavuzu bulunmaktadır.

Tasarımsal Olarak Amazfit Pace’de Xiaomi Kalitesi

Saatimiz aslında Huami markası tarafından üretilmektedir. Xiaomi tarafından desteklenen huami ise Xiaomi markasına saatler üretmektedir. Amazfit Pace modeli de yine Huami markasına ait saatlerden birisidir.

Her ne kadar Huami tarafından üretilse de Xiaomi’nin tasarım inceliklerini kapsıyor. Apple tasarımsal inceliklerini benimseyen Xiaomi’de ürünlerinde aynı incelikleri kullanmaktadır.

Amazfit Pace saatinde de sade bir arayüz ve aksesuarların en önemlilerinden olan saatin dış tasarımı da oldukça çekici diyebiliriz. Seramik kaplamalı dış çerçeve ve 320×300 çözünürlü ekranı idael ölçülerde. Kasanın 42 mm. çapı ise kolunuzda sırıtmadan taşımınıza imkan veriyor. Akıllı saatimizin almadan önce et kalınlığı çok fazla gibi geldi fakat ürün gelince mevcut analog saatim ile yan yana koyunca aynı kalınlıkta olması beni şaşırttı. Yani diyeceğim şu web sitede gördüğünüz saatlerin kalınları fazla gibi görünebilir. Canlı bir ürünü ölçüp ona göre karar verseniz sizin için iyi olacaktır.

Ürünün satış seçeneklerinde 2 farklı kayış ile satılmaktadır. Kırmızı ve siyah renkli delikli kayış ile satılmaktadır. Ben siyah olan modelini kullanıyorum ama arkası yine kırmızı renkli. Kayış malzeme olarak rahatsız etmiyor. Üzerindeki delikler sayesinde de terleme olmadan kullanabiliyorsunuz.

İnternette araştırdığımda farklı modellerde kayışlarda bulunuyor. Bunları da isterseniz ayrıca alabilirsiniz. Deri, metalik, hasır gibi farklı çeşitlerde kayışlar bulunuyor. Bu kayışların değişimi de oldukça kolay. Pimler tırnaklı olup kendiniz çok kısa sürede değiştirebiliyorsunuz. Samsung gear kayışlarıyla da uyumlu kayışları da yine saatimiz ile kullanabiliyorsunuz.

Kayış-kordon için alabileceğiniz linkleri yazının en sonunda paylaşacağım.

Şarj Konusunda Amazfit Pace İnanılmaz !

Ürünü kullandığım süre boyunca batarya süresi olarak inanılmaz diyebilirim. Normal kullanımda 5 gün boyunca batarya süresi veren Xiaomi gerçekten de bu konuda başarılı. Ürünü kullandığım ilk gün %20’lik bir şarjda azalma oldu. İlk gün o kadar kurcalamaya ve kullanıma bağlı bu kadar azalma normal diyebilirim.

Eğer GPS vs. açarsanız süre azalıyor ama GPS şu anda benim için çok da önemli değil.

Amazfit Pace Ürün Çalıştırılması

Ürünümüz hem Android hem de iOS işletim sistemiyle uyumlu. Ben ürünü iPhone 5S telefonum ile uyumlu şekilde kullandım.

Ürünü kullanmaya başlamadan önce amazfit uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulama, Android ve iOS marketlerinde bulunuyor.

Saatin sağ tarafında bir adet tuş bulunmaktadır. Bu tuş ile cihazı ilk olarak açıyoruz. Cihaz açıldıktan sonra ilk kurulum için ekrana qr kod geliyor. Bu kodu telefona yüklediğiniz amazfit uygulaması ile okutarak eşleşmesini sağlıyorsunuz.

Cihaz ve uygulama arasında senkronizasyon sonrası cihaz hazır hale geliyor. Bu arada amazfit uygulamasına ilk girişte hesap oluşturmanızı istiyor. Hesap oluşturup uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihaz açılınca öncelikle tatmin edici bir görüntüsü var. Ekranın parlaklığı ve görüntü kalitesi saatin profesyonel bir duruş sergilemesine yetiyor. Saatin en güzel özelliklerinden biri olan sürekli açık ekran ise cihaz batarya koruma moduna aldığında bile saati görebilmenizdir. Yani eski dijital saatler gibi her an açık gibi cihaz hafif karanlık bir şekilde okunmasına yardımcı oluyor. Ayrıca kol hareketiniz, cihaza 2 kere dokunmanız veya yandaki tuş yardımıyla ekran ışığını açabiliyorsunuz. Bunlarında ışık ayarı mevcut bilginiz olsun.

Amazfit Pace Menü ve İçerikleri

Saatimizde bulunan başlıca menüler şu şekilde;

 1. Spor modları. Spor modları içinde;
 • Koşu,
 • Yürüyüş,
 • Koşu Bandı,
 • Bisiklet,
 • Kondisyon Bisikleti,
 • Tırmanma,
 • Patika Koşusu,
 • Eliptik Bisiklet
 1. Saatimizin ana ekranı olan saat bölümü,
 2. Günlük aktiviteler,
 3. 5 günlük hava durumu,
 4. Nabız ölçer,
 5. Alarm,
 6. Pusula,
 7. Geri sayım aracı,
 8. Uyku takipçisi,
 9. Kronometre,
 10. Egzersiz modu,
 11. Müzik çalar.

Spor Modları

Saatin menülerinde her akıllı saatte bulunan spor modları bulunuyor. Bu modlar ile yürüyüş, dağa tırmanma, yüzme, bisiklet sürme gibi bazı modlar var. Yüzme derken saatte suya dayanıklılık ve toza dayanıklılık sertifikalarının olduğunu da söylemeden geçmeyeyim.

Saat sizlere spor uygulamasında istatistiklerini tutup ayrıca telefondaki uygulama ile senkronize olarak verileri hesabınızda tutmaya yardımcı oluyor.

Saat Kadranı

Saatin ana ekranı olan saat kadranında dijital veya analog saat arayüzleri bulunuyor. Bunları ister saat üzerinden isterseniz uygulama üzerinden anında değiştirebiliyorsunuz. Saat ile dahili 21 adet arayüz gelmektedir. Ayrıca kendiniz resimde yükleyerek kadaranın arkaplanını istediğiniz resimi kullanabiliyorsunuz. Amazfit pace faces olarak internette bir çok arayüzde bulabilirsiniz. Özellikle bu sitede bir çok hazır saat kadranı bulunmaktadır. Bu arayüzleri de saatinize yükleyerek kullanabiliyorsunuz. Saat kadranında ayrıca batarya yüzdesi, hava durumu, adım bilgisi vb. bilgileri öğrenebiliyorsunuz. Hazır arayüzlerde arkaplan, saat font seçimi ve kısayol gösterimlerini seçme gibi özelleştirmelere imkan veriyor.

Saat sürekli açık ekran özelliği sayesinde siz ekran ışığını açmadan saati takip etmenize yardımcı oluyor. Saat batarya koruma moduna yani ışığı ve canlı ekranı kapatarak sanki resim gibi bir görüntüyü ekrana veriyor. Görüntüsü piksel piksel hale geliyor fakat tüm veriler anlık olarak yine güncel olarak aktarılıyor.

Güneş ışığı altında veya hafif karanlık ortamda saat kadranını görebiliyorsunuz.

Günlük Aktiviteler

Günlük aktiviteler menüsünde sizlere kaç adım attığınızı, ne kadar kalori yaktığınızı, ne kadar uyuduğunuzu raporlama menüsüdür.

Adım sayar ile yavaş ve hızlı adımlarınızı sayıyor, günlük adım amacına ulaşmanız için sizi yönlendiriyor. Ayrıca bir güzel özellik olan sizin aktivitelerinizi takip ederek çok oturduğunuzda uyarı bildirimi göndermektedir.

Nabız Ölçer

Diğer bir özellik ise kalp ritmi ölçmesi. Bunu da anında kalp ritmini saat arkasındaki sensör ile ölçmektedir. İsterseniz ayarlarında bulunan belli aralıklarla kalp ritmi ölç diyerek sizi izliyor.

Spor aktivitelerinizde belli bir nabızda size uyarı vermesini de spor modlarının ayarlarında aktif hale getirebiliyorsunuz.

Pusula

Saatin içinde birde dijital pusula var. Klasik yön gösterme açısından faydalı bir uygulama. Ayrıca hava basıncı, rakım gibi verilerde bu menüde bulunuyor.

Hava Durumu

Benim en çok sevdiğim ve çok güzel bir şekilde sunulan hava durumu uygulaması ise size seçtiğiniz konum ile ilgili detaylı hava durumu sunuyor.

Görsel ikonlar ile desteklenen uygulamada hava durumunu hem kısayollar ile hem de saat arayüzünde ufak detaylar ile öğrenebiliyorsunuz.

Ayrıca hava durumu menüsünde rüzgar hızı, nem oranı gibi verileri de görebiliyorsunuz.

Kronometre ve Zamanlayıcı

Kronometre, zamanlayıcı gibi zaman uygulamaları da yine saatin diğer özelliklerinden.

Müzik Çalar

Saatte ayrıca dahili hafızaya yüklenen müzikleri çalan bir müzik çalar var. Saatte çalan şarkıyı bluetooth kulaklık veya hopörler ile dinleyebiliyorsunuz.

Bu arada saat ile telefon arasında bağlantı sayesinde telefonda müzik çaldığında şarkı değiştirme, ses seviyesi ayarlama, play-stop özelliği de kullanabiliyor. Şarkı çalmaya başladığında bildirim ile size hatırlatıyor. Ben iOS işletim sisteminde, iphone müzik çaları ve tubidy uygulamasında denedim sorunsuz çalışmaktadır.

Uyku Takipçisi

Saat kolunuzda takılı iken uyku düzeninizi takip etmektedir. Saat kaçta uykuya daldığınızı, kaçta uyandığınızı ve uyku süresince ne kadar saat derin uykuda ne kadar saat hafif uykuda kaldığınızı takip etmektedir. Bu sayede uyku düzeninizi ayarlayabilir ve sabahları daha dinç kalkabilirsiniz.

Bildirimler ve Bildirimleri İnceleme

Saatin diğer güzel özelliklerinden birisi de bildirimlerin saate de gelmesidir. Telefonunuza gelen faceook, whatsapp, instagram, sms, telefon çağrısı gibi bildirimlerde titreyerek ve saat ekranına gelerek takip edip okuyabiliyorsunuz. Cevapla işlemi ise maalesef yok. Telefon çağrılarında ise reddet ve sessize al butonları çıkmaktadır.

Bildirim olaylarında bahsettiğim gibi uzun süreli oturmalarda ayağa kalk uyarısı da yine saate gelmektedir.

Alarm

Saatte dahili alarmde bulunuyor. Haftalık günler ve saatler ile alarm listesi oluşturabiliyorsunuz.Bu sayede kolunuzda alarmleri kaçırma ihtimaliniz de azalmış oluyor.

Egzersiz Modu

Egzersiz modunda size bazı aktiviteleri belirleyip bunları yapmanız konusunda direktifler sunuyor. Bu amaçlara ulaşmanız konusunda da yardımcı oluyor.

Arama Bildirim Ekranı ve Diğer Bildirimler (Sizlerden Gelen Soruya Cevaben)

Arama yapıldığında veya sms, whatsapp ile size mesaj geldiğinde telefon rehberinizdeki kayıtlı isim ile saat ekranında okuyabiliyorsunuz.

 

Amazfit Pace İnceleme Sonucu

Saati denediğim ilk haftada izlenimleri olumlu oldu. Özellikle bu tarz bir saatin diğer marka ve modeller ile kıyaslandığında fiyat performans olarak çok fazla özellik sunması gayet tatmin edici.

Ayrıca internette araştırdığımda çok fazla ekstra düzenlemeler yapılabiliyor. Mesela oyun yükleme, farklı arayüzler vs. yapılıyor tabi saate bu tarz uygulamalar yaparken de dikkatli olmak gerekmektedir.

Eğer akıllı saat almayı düşünüyorsanız Xiaomi Amazfit Pace saat alınabilir bir ürün olduğunu ve tavisye edebileceğimi söylemek isterim.

Ürünü almak isterseniz buradaki linkten GearBest sitesinden alabilirsiz:

Saat Satış Linki: https://tr.gearbest.com/smart-watches/pp_605468.html?wid=90&lkid=12781400

Eğer ürünü almış iseniz kordon almak isteyenlere aşağıdaki linkten inceleyebilirler (farklı ürünlerin kordonları da var, o yüzden uyumluluğa bakınız):

Kordon Satış Linki: https://tr.gearbest.com/ak-ll–saat-aksesuarlar-c_12023/?lkid=12781407

Bu arada bu ürünler ve yakında yeni tanıtılacak ürünler için GearBest indirim kodları paylaşacağım. Eğer kodlar çalışmaz ise yorumdan bildirirseniz araştırıp dönüş yaparım.

Kupon Kod: GBCE  (%14 indirim)

Giyilebilir elektronik ürünlerde geçerlidir. Kordon da dahil geçerli olacaktır.

(Bu arada ürün şu anda daha uygun fiyatlı satılmaktadır. Bu yüzden daha sonra geçerli olacaktır.)

Ürün hakkında soru ve görüşlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

Yorum Yazınız

*

4 Yorum

 • Whatsapp bildirimlerinde, eğer bir kişi size 2 mesaj göndermiş ise gönderilen içerikler okunamıyor. Sadece 2 yeni mesaj yazıyor. Buna bir çözüm bulabildiniz mi

 • Hocam xiaomi amazfit bip kullanıyorum cok memnunum yalnız tek sorun benı arayan kısının ısmı saatte gorunmuyor acaba xiaomi amazfit pacede arayan kısmının ismini gosterıyormu yardımcı olabilirmisiniz acaba