Nasıl Yapılır ? Wordpress

WP – Accelerated Mobile Pages Güvenlik Açığı Nedir?

WordPress kullananlar dikkat, bir eklentide güvenlik açığı ortaya çıktı. Bitdefender ‘dan yapılan açıklamaya göre WP – Accelerated Mobile Pages eklentisinin bir sürümünde güvenlik açığı var ve 3. kişilere bu sitelere edilip yönetici izinleri verebiliyor.

Bu haberlerin ortaya çıkmasından kısa süre sonra WP – Accelerated Mobile Pages eklentisi WordPress’in eklenti deposundan kaldırıldı. Herhangi bir açıklama yapılmadı.

Eklenti yazılımcıları tarafından yapılan açıklamada ise güvenlik sorunu gidince ellerinin resmi olarak tekrar indirilebileceği söylendi.

WP – Accelerated Mobile Pages eklentisinin güvenlik açısından nasıl etkileniyorsunuz? Bu eklentide yer alan açık 3. şahıslara siteye erişip reklam kodları koymaları ve diğer değişiklikleri yapmaları için yönetici izni veriyor. Sitenizde sizin koymadığınızdan emin olduğunuz reklamlar mı görüyorsunuz? O halde WP – Accelerated Mobile Pages ve benzeri güvenlik açığını sahip eklentiyi kullanıp kullanmadığınıza bakın.

Tavsiye Yazı:  aTheme Kişisel Wordpress Blog Teması

Bitdefender ayrıca bu açıktan etkilenip etkilenmediğinizi anlamak için kullanıcılar kısmında sizin belirlemediğiniz bir yönetici olup olmadığını kontrol etmeniz gerektiğini söylüyor.

Yorum Yazınız

*