Teknoloji Haberleri

Windows 8’i Ücretsiz Tam Sürüm Yapmak


Bilgisayar korsanları her şeyin yolunu bulduğu gibi bu işin de yolunu buldular. Microsoft’un Windows 8 için aldığı yüksek güvenlik duvarları aşıldı. İsterseniz Windows 82i şu an bu anlatacaklarımızla bilgisayarınızda ful olarak kullanabilirsiniz. Para ödeyerek almanız gereken Windows 8’i para ödemeden kullanacaksınız. Ama bu iyi haberin üzerine bir de kötü haber vermek zorundayım. Bu işlem sadece birkaç aylığına geçerli. Verilen tarih 31 Ocak 2013. Bu tarihe kadar anlatacaklarımızı uygulayarak Windows 8’i hem bedava, hem de tam sürüm olarak kullanabilirsiniz.

İşte bu işlemi yapabilmeniz için sizlere önerdiğimiz yol: “Öncelikle herhangi bir anahtarla Windows 8’i yüklemek gerekiyor (bu anahtar, bir başkasının kullandığı anahtar da olabiliyor). Bu Windows 8’i her anahtarı kabul eden bir KMS (anahtar yönetim sistemi) sunucusu ile etkinleştirdiğinizde 180 gün kullanabileceğiniz, “yasal” durumda olmayan bir Windows’a sahip oluyorsunuz. Bu Windows’u tam anlamıyla meşrulaştırmak için Windows 8 Pro‘ya Windows Media Center güncellemesini ekleyen ücretsiz güncellemeyi  uygulamanız gerekiyor. Bu güncellemenin yüklenmesi esnasında anahtarınızın uygun olup olmadığı kontrol edilmiyor ve önceki anahtarınız, tamamen etkinleştirilmiş yeni bir anahtar ile değiştiriliyor.Windows Pro için sunulan ücretsiz Windows Media Center güncellemesi sadece 31 Ocak 2013’e kadar geçerli. Dolayısıyla bu yasadışı etkinleştirme yöntemi, Microsoft herhangi bir değişiklik yapmasa bile sadece birkaç ay çalışacak”.

Tavsiye Yazı:  Android Telefonu iPhone X'e Çevirmek

İşte yukarıda bir zayıf nokta anlatıldı. O zayıf nokta tamamen Microsoft’un hatası. Hata, ama sadece Ocak ayına kadar sürebilecek bir sefaya neden oluyor. Sonrası için yine Windows 8’i satın almanız gerekiyor. Aksi takdirde Microsoft Windows 8’i elinizden alıyor. Aslında Windows 8’in etkinleştirme kodu o kadar da pahalı değil. Eski işletim sistemlerine göre kat kat daha ucuz. Bu nedenle bu yöntemin kullanılmaya çalışılması da insanlara biraz mantıksız geliyor. Zaten birkaç aylığına kullanım için de değmez düşüncesi hakim.

Yorum Yazınız

*