Teknoloji Haberleri

Whatsapp’ın Ücret Konusuna Kesin Açıklama Geldi

Bir çok zaman çıkan haberlere göre WhatsApp ‘ın ücretli olup olmadığı tartışılıp durdu. Böyle birşey olacak mı? Komplo teorileri söylenegeldi. Kesin Açıklama ise şirketten yapıldı. Bunlar bilgi kirliliği.

Whatsapp’ın kesinlikle normal insanlara ücretli olmayacağı yönünde bilgi verildi. Bu açıklama şu şekilde;

“Anlık mesajlaşma uygulaması vatandaşlara ücretsiz. WhatsApp tarafından firmalar için geliştirilen WhatsApp Business uygulaması ücretli.”

WhatsApp kullanıcıları herhangi bir ücret ödemeden sınırsız ve ömür boyu süreyle WhatsApp ‘ı kullanmaya devam edebilir. Herhangi bir habere itimat etmeyin. Normal kullanıcılar için WhatsApp ücretli olmayacak. Ama yeni çıkan WhatsApp Business hesapları ücretli olacak ama bunları şirketler kullanacak.

WhatsApp Business şirketlerin mğşterileriyle daha basit ve hızlı bir şekilde iletişim kurmasını sağlarken müşterilerin konuştukları şirketin gerçek olup olmadığını anlayabilecek. Çünkü bu hesaplar şirket hesabı olarak onaylanmış olacak.

Tavsiye Yazı:  Samsung Galaxy C10'un Özellikleri ve Fiyatı Hakkında Açıklama Geldi

Bir çok insan da WhatsApp nasıl para kazanıyor diye düşünüp duruyor. Şu ana kadar belli bir geliri yok giderleri Facebook karşılıyor. Bundan sonra Business hesaplarından para kazanmaya başlayacak.

Yorum Yazınız

*