Nasıl Yapılır ?

WhatsApp Üzerinden Para Gönderme

WhatsApp üzerinden para göndermek mümkün mü? Bu yazıda WhatsApp geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı ve şu an bazı beta hesaplarda denenen para gönderme özelliğinden bahsedeceğiz. WhatsApp üzerinden nasıl Para gönderileceği hakkında şu sıralar detaylı bir bilgi yok. Ama mantık yürüteceğiz. Hindistan’da Wahtdapp geliştiricileri hızlı bir şekilde para göndermeye imkan tanıyan bir sistem üzerinde çalışıyor.

Unified Payment İnternface olarak adlandırılan bu yeni özellik mesajla para göndermek üzerine kurulu. Özellik bazı kullanıcılar tarafından test ediliyor. Hem Android hem de iOs sürümleri için özellik kullanılabilir olacak.

Sistem sizce nasıl çalışır? Muhtemelen tıpkı Google Play’de Store’da olduğu gibi sizden hesabınıza banka bilgisini girmenizi isteyecekler. Banka bilgileri girildiği zaman nurdan parayı çekerek banka bilgisi girilmiş olan bir diğer kişiye parayı gönderebilecekler.

Tavsiye Yazı:  Windows’ta Dosya Nasıl Şifrelenir?

Muhtemelen Wahtdapp bu durumdan komisyon alacak ya da bu hizmetin yanında başka parayla satın alınan hizmetler sunup buradan para kazanacak.

Yorum Yazınız

*