Whatsapp Hesabınız Kapanabilir

Whatsapp ilginç bir karar aldı ve bir çok hesabın yasaklanabileceğini duyurdu. Bunun sebebi ise kullandığınız 3. parti uygulamalar. Bu uygulamaları kullananların hesabı geçici olarak banlanacak ve hesabınızı tekrar açmanız gerekecek. Nasıl mı? Yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Whatsapp, dünyanın en çok kullanılan internet üzerinden mesajlaşma uygulaması, özelleştirme, geliştirme, farklı özellikler ekleme niyetiyle 3. parti uygulamalar tarafından müdahale ediliyor. Whatsapp güvenlik sebebiyle buna müsade etmek istemiyor. Ama nasıl bir önlem alacak? Geçici bandan bahsediliyor ama bunun sonucu ne olacak?

Whatsapp hesabınıza girmeye çalıştığınız zaman hesabınızın kapandığını görebilirsiniz. Bunu aşmak için uygulamayı kaldırıp tekrar kurmanız gerekecek. Ban bu sayede kalkmış olacak. Resmi olarak açıklanmasa da buradaki amaç eğer uygulamaya 3. parti yazılım müdahale etmişse uygulamayı kaldırıp tekrar kurulmasını sağlamak ve müdahaleyi kaldırmak.

Bununla birlikte bütün kullanılan uygulamaları güncellemeye zorlamak, farkındalık yaratıp insanların bu tür servisleri kullanmaması konusunda uyarmak gibi amaçlar var. Örneğin Whatsapp Gold denilen 3. parti uygulamalar, ya da Whatsapp Plus denilen uygulamalar tekrar yüklense bile ban kalkmayacak. Banın kalkması için orjinal Whatsapp uygulaması yüklemeniz gerekecek.

Whatsapp Hesabınız Kapanabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir