Whatsapp Durumlarda Önemli Yenilik

Durum, hikaye ne derseniz deyin babası genel itibariyle Snapchat’tir. Lakin Snapchat diğer uygulamalar gibi kendisini hızlı bir şekilde yenileyemediği için biraz geri planda kaldı. Whatsapp’ın durumlarıda Snapchat’ten çalıntı desek yanlış olmaz. Bahsettiğim konu ise yenilik. Bakın Whatsapp durumlara bir yenilik daha geliyor.

Şimdiki durumda Whatsapp durumlarda yukarıdan aşağıya durumlar sıralanır. Peki hangi sıraya göre? Elbette kronolojik sıraya göre. Bu değişecek. Artık tarih sırasına göre değil, popülerlik ve ilgi sırasına göre sıralanacak. Artık durumlarınızda daha çok sohbet ettiğiniz kişilerin durumları üst kısımda yer alacak.

Bu değişikliğin sebebi nedir derseniz, elbette haksızlık olması. Mevcut durumda sürekli durum atan birisi her zaman en üstte yer alıyordu. Bu diğerleri için haksızlık olarak görüldü. Bu sebeple durum değişecek. Durumların en önemli özelliklerinden birisi 24 saat sonra otomatik olarak silinmesi. Peki geçici bir şey için kronolojik sıraya gerek var mı? Aslına bakarsanız var. Zira popüler olanlar üstte kalacağından yeni olanlar hiç görünmeden silinebilir. Bakalım insanlar bu değişikliğe nasıl bir tepki verecekler.

Whatsapp Durumlarda Önemli Yenilik

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir