Tanıtımlar

Vücut Tipine Göre Damatlık Seçimi Nasıl Olmalı?


Damatlık seçimi yapmak en az gelinlik seçimi yapmak kadar önemlidir. Çoğu kişi damat kıyafetine çok özen göstermez. Düğün sezonunun yaklaştığı şu günlerde damatların düğünde giyecekleri tercihlerine göre smokin, damatlık veya takım elbiseyi nasıl seçmeleri gerektiğini anlattık. Son yıllarda damatlık modelleri ve kesimlerindeki artış alternatifleri çoğaltmaktadır. Smokin damatlık modelleri son yıllarda sıkça tercih edilse de takım elbiselerin kurduğu hakimiyet hala devam etmektedir. Smokin, damatlık veya takım elbise hangisi seçilecek olursa olsun damadın üstünde görkemli ve gösterişli duracak modeli seçmek için öncelikle damadın vücut tipini ve anatomik yapısını iyi tanımak gerekir. Vücut tipine uygun bir biçimde seçilen takım elbise kişinin şıklığını bir parça daha yukarı taşıyacaktır.

Damatlık modelleri 2017 yılı trendlerini takip etmek için Kiğılı markasının online alışveriş sitesini inceleyebilirsiniz.

Damatlık Nasıl Seçilmelidir?

İnce ve uzun boylu damatlar için slim fit damatlık modellerini seçmelerini öneriyoruz. Böylece vücut hatları ortaya çıkacak ve şıklığın dozu artacaktır. Slim fit damatlık modelleri ile şıklığınızı garantilemek için Kiğılı damatlıkları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kaslı vücut tipine sahip damatlar ise slim fit ve dar kesim damatlık modellerinden kesinlikle uzak durmalıdır. Bol kesim fakat salaş ve dağınık durmayan modeller kaslı vücut tipine sahip olan erkekler için çok ideal seçimler olacaktır.

Tavsiye Yazı:  Mutlu Günlerinizin Anısı Nikah Şekeri

Kilolu vücut tipine sahip olan damatlar ise siyah ve bol kesim damatlıkları tercih etmelidir. Ceketin önü mutlaka açık olmalı, iki düğmeli ceket seçimi yapılmalı ve kalın kemerler takılmalıdır. Smokin damatlık modelleri size çok yakışacaktır. Smokin damatlıklar, aksesuarlar ve maskulen tamamlayıcı öğeleri Kiğılı’da bulabilirsiniz.

Elbette damatlık seçimi yaparken mutlaka gelinliğin stilini göz önünde bulundurmalısınız. Modern bir gelinin yanında klasik bir damat görmeyi kimse istemez. Gelinliğin stiline göre damatlık seçimi yaparak muhteşem bir ahenk yakalamak mümkündür.

Bunun yanı sıra düğünün yapılacağı mekan da damatlık seçiminde önem kazanır. Otel, havuz başı, balo salonu gibi mekanlarda yapılacak düğünler için smokin tercih edilmelidir. Kır düğünü, restoran ve klüp gibi yerler için ise takım elbise giyilebilir. Plaj ve kumsal konseptinde daha salaş keten takımlar şık birer seçim olacaktır.

Smokin ya da klasik takım elbise konseptinin dışına çıkmak isteyen damat adayları sıra dışı kombinlere yönelebilir. Smokinde renkli papyon ya da fular formlu kravat kullanabilir. Ekose desenli yelekler ve değişik yaka modelleri seçerek değişik bir stil yakalayabilirler. Ayakkabı seçiminde siyah spor ayakkabı, sneaker ya da loafer gibi spor modeller giyilebilir.

Damatlık ve smokin seçiminizi www.kigili.com adresinden yapabilirsiniz.

Yorum Yazınız

*