hosting
Android İnternet

Volkswagen’den Ücretsiz iOS Yarış Oyunu

Dünyanın önde gelen araç üreticilerinden Volkswagen markası hiç beklenmedik bir olaya imza atarak İOS cıhazlar için Sports Car 2 adlı bir oyun üretti.

sports-car-challenge-at-600x300-600x300

Yarış oyunlarını seven kullanıcıların ilgisini çeken oyunda Volkswagen özelleştirmesi beklenirken. Daha genel kapsamlı ve iyi bir oyun üretildi.  iPhone ve iPad kullanıcıları için ücretsiz olarak yayınlayan Volkswagen bu sayede kendisi için güzel bir tanıtım adımı da atmış oldu.

Oldukça yüksek kalitede bir oyun olması araba yarışı oyunu sevenleri heyecanlandıracağa benziyor. Oyunda Volkswagen’in yanında Audi, Porsche, Lamborghini, Bugatti ve Bentley gibi üst seviye araba üreticileri yer alıyor.  ABYSS grafik motoruyla güçlendirilen oyun gerek fotoğraf kalitesindeki grafikleri, gerekse de gerçekçi fizik hesaplamaları ve heyecan verici motor sesleri oyunu üst seviyeye taşımakta. 5 farklı yarış pistinin yer aldığı oyun oldukça geniş bir şekilde düşünülerek üretilmiş.

Sports Car Challenge 2‘de yer verilen 3 farklı oyun modu oyundan kısa sürede sıkılmanızı engellemekte. Bu modlarda kazandığımız yüksek puanları dünya çapındaki liderlik çizelgelerinde listeleyebiliyoruz.  Ayrıca oyun içerisinde herhangi bir marketin bulunmaması da oyuncular üzerinden kazanç sağlamak amaçlı olmadığının bir göstergesi…

Araba oyunları denilince akla ilk gelen isimler arasında olan Dr. Driving ve uzun bir bekleyişin ardından piyasaya hızlı bir giriş gerçekleştiren Asphalt 8: Airborne oyunu ile de mücadele etmeyi düşünen Sports Car Challenge 2 şuanlık piyasaya yeni sürülmesi nedeni ile net sonuçlar elde edilemedi. Ancak zaman içerisinde Dr. Driving oyunu kadar sevilebileceğini düşünüyorum. Asphalt 8: Airborne grafik yönüyle yakaladığı kalitenin şuan için altında olsa da yüksek kalite de bir oyun olarak piyasaya girişi rekabetin artacağı sinyallerini de veriyor.

Tavsiye Yazı:  Google Play'deki Uygulama Yorumlarını Cihaza ve Güncel Sürüme Göre Filtreleme

Asphalt 8: Airborne şuan Android dünyasında market indirmelerin de en üst sırada yerini alıyor ve aşırı seviliyor olması Sports Car Challenge 2‘yi oldukça zorlayacak. Açıkçası uzun bir süre Asphalt 8: Airborne seviyesine ulaşmak için çabalayabileceğini söyleyebilirim.

Çünkü Asphalt şuan birçok oyun’a göre gerek kıyaslama gerek kullanıcı yönünden grafik olarak çok üst seviyelerde. Şuan için Sports Car Challenge 2 biraz tanınmaya ihtiyacı olduğu kesin, bunu da oyun ve oyunun indirilme sayıları belirleyecek.

Yorum Yazınız

*

1 Yorum

  • Benim favori arabalarımın başında Volkswagen arabaları geliyor. Kendim Golf kullanıcısıyım birde oyun olarak nasıl birşey yapılmış bir deneyelim bakalım.