Profesyonel Blogculuk

Vay Ben Neden Bilinmiyorumun Nedenlerinden 2. Konu Başlıkları

vbnbn-konu-basliklari

VBNBN yazı dizisinden ikinci olan Konu Başlıkları‘nda size nasıl farkındalık yaratabileceğinizi ve bunun artılarını anlatacağım. Blog yazılarınız arşive atılan bir dosya gibi görebilirsiniz. Yani yazdığınız yazı gösterilip arşivde tutulur. Peki bu arşivde tutulmak iyi midir ? Tabiki hayır. Sürekli göz önünde olması, açılıp bakılması konunun dinç kalmasını sağlar. Bu yüzden bizim sürekli açıp baktırmak okutmamız lazım.

Bunu sağlayabilmeniz için doğal yollardan biri olan etkili başlık kavramıdır. Başlığınız “iPhone 6 Çıktı” gibisinden sabir, tek düze bir başlık olursa hiç anlamı olmaz söyleyeyim. Nasıl yazılacak yazıyı düşünüp yazıyorsanız bu başlığada gerekirse bekleyip bulana kadar yayınlamayacaksınız. Çünkü ziyaretçiye bak bu diyeceğiniz olay başlıktadır. Eğer ilgisini çekerse gelir okur. Peki bir şekilde okudu etti sıra geldi arşiv raflarına kaldırmak yerine masada bekletmeye. İşte dediğim gibi etkili başlıkta oda. Aynı tarz başlıktan alel acelel düşünenlerde yayınlayacak bu da google amcada sizin sıralama almanızı zorlaştıracak. Düşünün 10 adet sonucun hepsi “iPhone 6 Çıktı” “Yeni iPhone 6 Görücüye Çıktı”, “Apple iPhoen 6 Tanıttı” gibisinden başlıklarda tık almak hakikaten zor. Onun yerine “iPhone 6 ile Gelen Tüm Yenilikler Yazımzda” gibi kelime oyunu ile hem özellik tanıtımı gibi hemde tanıtım hakkında bilgi vererek bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Tavsiye Yazı:  Blog Açmak İstiyorum Ama Ne Yazmayalım ?

Googleda aranan kelimeler, cümlelere dikkate almak lazım. iPhone 5 hakkında nasıl aramalar yapmışlarsa onu yeni model telefonada uygulayarak daha net sonuç yakalayabilirisiniz.

Ayrıca makaleler yazıyorsanız bunlarda kalıcı olursa aaa şurada bu yazı vardı diyerek bile gelen olur. Ama CSS ile tema yapma derseniz yine onlarca sonuç çıkacaktır.

Yani başlık önemli biraz dikkat biraz düşünmek ve net ifade etmek önemlidir.

Yorum Yazınız

*