USB Bellek İle Kablosuz Ağlara Nasıl Bağlanılır?

USB Bellek İle Kablosuz Ağlara Nasıl Bağlanılır?Bir USB bellek ile neler yapabileceğinizin farkında mısınız? Bir USB bellek birçok işe yarar. Depolamadan tutun bilgisayarınızda RAM olarak kullanmaya kadar birçok işe yarar. Ancak biz bunların çoğunu bilmiyoruz. Yavaş yavaş öğreneceğiz. Şimdi de size flaş bellekle yapılabilecek bir işlem olan kablosuz modem şifresini USB belleğe kaydetmeyi anlatacağım. Yapacağınız işlem çok basit. USB belleğe modem şifresini kaydediyorsunuz. Daha sonra o USB belleği nereye takarsanız takın şifre girmenize gerek kalmayacak. USB belleği bir arkadaşınızın bilgisayarına taktınız diyelim. O bilgisayarı internete bağlamak için şifreye falan gerek kalmayacak. USB belleği taktığınız zaman kendiliğinden bağlantı yapılacaktır. Bu da bizim için bir kolaylık. İsterseniz Xbox 360 işletim sisteminde bile bunu yapabiliyorsunuz. Nasıl yapacaksınız?

Ekranın sağ alt tarafındaki kablosuz ağ bölümüne tıklayın. Şu an bağlı olduğunuz kablosuz ağa sağ tıklayın. Bunun ardından özellikler bölümüne tıklayın. Bağlantılar sekmesinden “Bu ağ profilini bir USB flaş diskine kopyala” deyin.

Bunları yapınca ileri düğmesine tıklayın. Artık bu USB belleği bilgisayara taktığınızda içinde setupSNK.exe adında bir dosya olacak. Bu dosyaya çift tıklayarak işlemi farlı bir bilgisayarda deneyebilirsiniz.

One Comment

  1. Ediz avatarı Ediz dedi ki:

    Abi benim modemimin arkasinda usb girisi olmadigi icin yapamiyorum cok sorun yasiyorum ama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir