Unioku İle Almanya’da Üniversite Okuma İmkanı

Unioku, üniversite öğrencilerinin yurt dışında kendilerine en uygun üniversiteye gitmelerini sağlayabilmek için 3 kıtada hizmet vermektedir. Unioku yurt dışı eğitim programı ile 5000’den fazla lisans programı ve 2000’den fazla yüksek lisans programı keşfedilebilir. Unioku’nun kullandığı %100 yerli üniversite ve kurs arama motoru ile kusursuz bir şekilde işleyen veri tabanı, danışmanlık işlemlerinin daha kolay bir şekilde bitmesini sağlamaktadır.

Unioku, Almanya’ya gitmek isteyen öğrenciler için seçkin üniversite danışmanlığı modelini uygulamaktadır. Danışmanlık hizmetleri ön ödemesiz olacak şekilde yapılmaktadır. Danışmanlık işlemlerine başlamadan önce bir anlaşma imzalanır ve kesinlikle ön ödeme talep edilmez.

Almanya’da Üniversite Okuma Şartları Nelerdir?

Almanya’da üniversite okumak için karşılanması gereken bazı şartlar vardır. Bu şartlardan en önemlisi ise Türkiye’de LYS ve YGS sınavları sonrasında 4 yıllık bir bölüm kazanmış olmaktır. Kazanılan bölüm ve yerleşilen üniversite Türkiye dışından olabileceği gibi devlet üniversitesi ya da vakıf üniversitesi de olabilir. Almanyada üniversite okuma şartları, Türkiye’deki üniversitelere göre biraz daha katıdır. Türkiye’den Almanya’ya üniversite okumaya giden bir öğrenci yerleştiği bölüm dışında başka herhangi bir bölümü de tercih edebilir. Almanya’da çoğu öğrenci istediği bölümü okuyabilmektedir.

Unioku İle Almanya’da Üniversite Okuma İmkanı

Almanya Yüksek Lisans Eğitimi İçin Gerekenler

Almanya’da öğrencilerin yüksek lisans eğitimine başlayabilmesi için öncelikle lisans mezunu olmaları gerekmektedir. Almanya’daki öğrenciler bitirmiş oldukları bölümden yüksek lisans yapabilecekleri gibi başka bir bölümden de yüksek lisans yapabilirler. Buradaki en önemli kriter ise ders içeriklerinin ve not ortalamasının okunacak bölüm ile uyum göstermesidir. Bu konuda Unioku Almanya eğitim danışmanlığı sayesinde daha detaylı bilgiler edinmek mümkündür. Yüksek lisans eğitiminde, lisans eğitiminden farklı olarak İngilizce olarak okunabilecek pek çok bölüm bulunmaktadır. Almanya üniversite okuma şartları arasında dil yeterliliği oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Eğer öğrenci bu konuda gerekli belgelere sahip değilse hazırlık bölümü okuyarak eksikliğini giderebilir. Almanya eğitim danışmanlığında verilen bilgilerden diğer biri ise bir yılda yapılan başvuru sayısıdır. Almanya’da lisans ve yüksek lisans eğitimi için yılda iki kez başvuru hakkı tanınmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir