Apple-iOS

Ucuz İPhone İddiaları Güçleniyor!

Geçen yıllarda ortaya çıkan ucuz İphone haberleri yalanlanmıştı. Ancak bu haberler yine Japonya’da teknoloji yayınları yapan site olan Macotakara sitesi tarafından ortaya atıldı. Sitede gelecek yıl Apple’ın ucuz İPhone üretimine başlayacağını duyurdu. Ancak bu iddialar bir zamanlar Apple’ın kıdemli başkan yardımcısı olan Phil Schiller tarafından şöyle yalanlanmıştı: “Apple hiçbir zaman ucuz iPhone üretmeyecek”. Bu güçlü iddianın üzerine yakın zaman önce yeni iddialar geldi. Bu iddialara göre Apple seneye ucuz İphne’u piyasaya sürecek.aorhan-ucuz iphone

İPhone ucuz olacak diyoruz, ancak fiyatından hiç bahsetmedik. Fiyatı 330 dolar olacak. Bu fiyat nasıl oluyor da uygun oluyor? Söylenenlere göre malzemeler değişecek ve bu fiyat en uygun hale getirilecek. Örneğin İPhone modelleri gittikçe inceleşiyordu. Ancak ucuz İPhone modeli diğer İPhone’lara göre biraz daha kalın olacak. Çünkü polikarbon malzemelerden üretilecek. Polikarbon malzemeler fiyatı biraz düşürecek.

Yeni İPhone’un Çin ve Hindistan gibi kalabalık ülkelerde çok satması bekleniyor. Ne de olsa herkes İOS işletim sistemini Android’den daha çok beğeniyor. Ancak pahalılığı nedeniyle onu tercih edemiyorlar. Böyle olduğu için mecburen Android işletim sistemli bir cihaz tercih etmek zorunda kalıyorlar. Genelde en iyi ve en uygun Android cihaz üreten marka da Samsung oluyor. Bu durum Apple ve Samsung arasında rekabete neden oluyor.

Tavsiye Yazı:  IPhone 4S’e Çift Sim Kart Nasıl Takılır?

Söylenenlere göre seneye piyasaya çıkacak olan ucuz İPhone’un ekran boyutu 4.5 inç olacak. ayrıca az önce söylediğimiz gibi polikarbon malzemelerden üretildiği için biraz kalın olacak, ancak bu eminiz ki pek önemli değildir. Çünkü İPhone almak isteyip de fiyatı nedeniyle alamayanlar kalınlığa bakmayacaklardır.

Yorum Yazınız

*