Teknoloji Haberleri

Ücretsiz Windows 10 detayları belli oldu

Microsoft’tan yapılan açıklamada ücretsiz Windows 10’un detayları ortaya çıktı. Bu bilgiler canınızı sıkabilir. Yine de kampanyadan yararlanmak isteyebilirsiniz. Windows 10 ilk çıktığında 1 yıl boyunca ücretsiz olacak ama ücretsiz olarak kimler kullanabilecek?

Microsoft’tan uzun süredir tartışılan konuya açıklık getirildi. Windows 10 ücretsiz olacak ama 1 yıl boyunca. Ondan sonra kullanıcılar bu işletim sistemini satın almak zorunda kalacak. 1 yıl ücretsiz kullanacak kullanıcılar da belli, Windows 7 ve Windows 8.1 sahipleri.

Elinde Windows işletim sistemi lisansı olmayanlar yine ücretsiz kullanamıyor. Bugüne kadar Windows’u hep ücretsiz kullananlar belki bu sefer şimdiden Windows 7 veya Windows 8.1 almak isteyebilirsiniz. Zira bu size Windows 10 piyasaya çıktığında 1 sene ücretsiz kullanma hakkı verecek.

Tavsiye Yazı:  Xiaomi Türkiye Pazarına Girmek İçin Hazırlanıyor

Uzun zamandır Windows 10’un Windows 8 sahiplerine ücretsiz verileceği konuşuluyordu. Elbette kar etme amacında olan bir şirketin, bu kadar çok sayıda kopyayı ücretsiz dağıtması çok komik bir durum olurdu. Şimdi Windows 8 kabusu için Microsoft’un özür detayları ortaya döküldü.

windows8ucretsiz

Yorum Yazınız

*