Ücretsiz SSL Sertifikasına Sahip Olun

Google’ın uzun bir süre önce duyurduğu SSL sertifikasının önemi artık bir seo maddesi olarak sitemizde kullandığımız bir araç oldu. Google’ın amacı ssl ile ziyaretçilerin tüm bilgilerinin şifrelenmesi ve bu sayede daha güvenilir bir web ortamı oluşturmak. Bunun içinde sitesinde ssl kullanan site sahiplerini, sitelerinin daha güvenilir olmasından dolayı arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkmasını sağlıyor.

Let’s Encrypt sitesi ise SSL sertifikasını ücretsiz olarak kullanıcılara sunuyor. Normalde SSL sertifikaları ücretli oluyor ki sebebi verdiği tazminat tutarıdır. Normal e-ticaret siteleri daha kapsamlı ssl sertifikaları kullanarak hem kullanıcı hem de kendilerini güvenceye almış oluyorlar. Ayrıca e-ticaret sitesinde pos hizmeti vermek için de ssl sertifikasının gerekliliğini hatırlamak isterim.

alastyr-ucretsiz-ssl-sertifikasi-letsencrypt

Let’s Encrypt sitesi üzerinden alacağınız ücretsiz SSL ile sitenizde kullanabilirsiniz. Alastyr firması tüm web hosting paketlerinde bu SSL sertifikasının kurulumu konusunda çalışmaları tamamlamış olup eğer isterseniz hızlıca SSL sertifikalı bir site kurabilirsiniz.

Kendi blog adreslerinde bu ücretsiz SSL hakkında detaylı bir soru cevap gibi yazı ile anlatımlarını yapmışlar. Okumak isterseniz ücretsiz ssl sertifikası yazısından incelemenizi öneririm.

One Comment

  1. İsmail Tuna avatarı İsmail Tuna dedi ki:

    Teşekkürler Orhan bey,
    dergahtesbih.com adlı sitemiz için yeni bir e-ticaret sistemi kullanmak istiyoruz.
    Acaba kullanacağımız opencartta bu yazınızı uygularsak başarı elde edermiyiz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir