Turkcell BiP Nedir? Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda boykot çağrılarına Turkcell ‘den de destek geliyor. Onlarda kendi çapında Verileriniz ülkede kalsın sloganı ile WhatsApp kullanmayın BiP kullanın çağrısı yapıyor. Peki nedir bu Bip?

Bip WhatsApp ‘ın benzeri bir internet üzerinden mesajlaşma, sesli ve görüntülü konuşma uygulamasıdır. Bu WhatsApp ‘ta olan özellikler. Elbette Whatsapp’ta olmayan özellikleri de var. Tamamen Turkcell yapımı olduğundan Bip üzerinden normal bir telefonla sesli görüşme yapabiliyorsunuz. Yani sesli görüşme için karşı tarafın Bip kullanmasına gerek yok. Ama bunun için Turkcell kullanmanız gerekiyor.

Bip üzerinden canlı içeriklere erişmeniz mümkün. Örneğin canlı içeriğe piyasa yazıp gönderdiğiniz zaman size döviz kurlarını anlık olarak bildiriyor.

Canlı içerikte öyle özellikler var ki sadece Bip kullanarak bir çok uygulamayı telefonunuzdan silebilirsiniz. Örneğin çeviri. Siz çeviri özelliğine çevirmek istediğiniz kelimeyi mesaj atıyorsunuz. Size istediğiniz dilde karşılığını anında gönderiyor.

Bip üzerinde yer alan bir çok kanaldan bir çok içeriği de anlık olarak takip edip bilgi almanız mümkün, banka, finans, yemek tarifi, spor haber ve skorları vs. Herşeye Bip yeter gibi görünüyor.

Son günlerde Bip kullanımının artmasıyla Bip e saldırılar da artmaya başladı. Açıklamalar Turkcell CEO ‘şundan geldi. Bazı ülkelerde Türkler yapamaz ,bu uygulama olmamış, bu uygulama yabancı, kullanmayın gibi sosyal medya propagandası yapıldığı açıklamalar arasında yer aldı. Bip gerçekten işe yarayabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir